Witamy na stronach naszej witryny internetowej Darmowy Kurs CSS
  1. Archiwum
  2. O szkole
  3. Nasze sukcesy
  4. Edukacja przedszkolna
  5. Linki
  6. Absolwenci

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna / Archiwum

ARCHIWUM WAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ

ROK SZKOLNY 2016/2017

Dodano: 20 czerwca 2017

Przez bagna i moczary do finału

Wszyscy uczniowie z klas IV-VI naszej szkoły przystąpili do szkolnego etapu Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym. Troje z nich przeszło do etapu okręgowego, który odbył się w Lublinie, a do etapu ogólnopolskiego zakwalifikował się Kamil Olszak, uczeń klasy piątej.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu o Poleskim Parku Narodowym odbył się 7 czerwca 2017r. w Urszulinie. Pytania sprawdzały wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji ekologicznej, sozologicznej, regionalnej i turystycznej. Szczególną uwagę poświęcono Obszarom 2000. Nasz uczeń znalazł się na liście wyróżnionych i nagrodzonych. Otrzymał kask rowerowy. Nauczyciel przyrody, który go wspierał otrzymał podziękowanie i dla szkoły pakiet edukacyjny.

Tajemnicza i niezwykła przyroda jest niedocenioną atrakcją Polesia. Może być przygodą w odkrywaniu nieznanych szlaków.

 Krystyna Wiśniewska

______________________________________________________________________

Dodano: 20 czerwca 2017

Dzień Rodziny w Grocie Solnej

20 czerwca 2017 roku uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami i rodzicami odpoczywali i bawili się w Grocie Solnej w Jakubowicach Murowanych.

Czas był wypełniony atrakcjami po brzegi: sesje w grocie solnej, konkurencje sportowe, tańce, wyścigi, przeciąganie liny, dmuchanie ogromnych baniek mydlanych, rzucanie do celu balonami z wodą i wiele innych.    A wszystko przy energetycznej muzyce oraz pod okiem przebranych za elfy, pań – animatorek.

 

Kiełbaski z grilla oraz napoje przygotowane przez organizatora dały zapas energii do kilkugodzinnej zabawy na świeżym powietrzu.

Był to bardzo miło spędzony czas, który wszyscy będą długo pamiętać. Dziękujemy za wspólną zabawę. http://www.grotasolna.info.pl/

                                      Paulina Sowa, wychowawczyni klas IV i V

______________________________________________________________________

Dodano: 12 czerwca 2017

Dzień Mamy i Dziecka w przedszkolu

W tym roku uroczystość z okazji  Dnia Mamy świętowaliśmy 1 czerwca razem z Dniem Dziecka. Na początek przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Mamusie z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchały swych pociech, nie kryjąc emocji, dumy i wzruszenia. J  

Po zakończeniu występów przedszkolaków, nadszedł czas na część artystyczną w  wykonaniu wspaniałych mam.  Miny naszych pociech były bezcenne, gdy mamy w pięknych strojach pojawiły się na scenie, gotowe do odegrania przedstawienia pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.” Dzieciaki z zapartym tchem oglądały inscenizację, było to dla nich niesamowite przeżycie.

  

Po zakończeniu występów we wspaniałym nastroju wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

To był cudowny dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

Wychowawczynie: Małgorzata Matraszek i Aneta Nalewajek

____________________________________________________________________ 

Dodano: 10 czerwca 2017

„Sport to zdrowie”

W czwartek 8 czerwca 2017 r. odbyła się V Gminna Spartakiada pod patronatem Wójta Gminy Garbów, zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Bogucinie. Adresowana była do uczniów klas I-III. Koordynatorem imprezy była nauczycielka Urszula Rondoś, a sędzią pan Karol Piwko.

Udział w zawodach wzięły drużyny czterech szkół: z Woli Przybysławskiej, Przybysławic, Garbowa i Bogucina. Wszyscy walczyli do końca o każdy punkt, co wywoływało dużo zdrowej rywalizacji i powodowało fajną atmosferę. Finałem zawodów były podziękowania pana Wójta za walkę „fair play” i wręczenie uczestnikom medali, a zwycięskiej szkole z Przybysławic – pucharu.

 

Nasi uczniowie – reprezentanci klasy III i II bardzo godnie reprezentowali naszą szkołę. Byli to: Bartosz Kula, Wiktoria Nalewajek, Natalia Smolak, Julia Sobiesiak, Karol Staniak, Oliwia Czarnecka, Zuzanna Kamińska, Daniel Korzeniowski, Andżelika Raciborska i  Szymon Rzedziecki.    

Autor: Dorota Poczek

____________________________________________________________________ 

Dodano:10 czerwca 2017

Nasza mała matematyczka

Dnia 16.05.2017 r. w Szkole Podstawowej w Przybysławicach odbył się X Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych „Wesoła Cyferka”. W konkursie obok przedstawicieli innych szkół wzięły udział uczennice kl. III ze Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej:Weronika Domińska, Zuzanna Kamińska i Katarzyna Czarnecka. 

Weronika Domińska zajęła w konkursie pierwsze miejsce. Niezwykle cieszymy się z Jej wyniku. Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Krystyna Gnieciak - wychowawczyni kl. III

____________________________________________________________________ 

Dodano: 2 czerwca 2017

Jak nie czytam, jak czytam

W naszej szkole podejmujemy różnego typu przedsięwzięcia mające na celu promocję czytelnictwa. Tym razem postanowiliśmy przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji  JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM.

Dnia 01.06.2017r.uczniowie i nauczyciele przynieśli swoje ulubione książki. O godzinie 10.00 wszyscy zebraliśmy się pod szkołą.  Tam usiedliśmy na trawniku i wspólnie w miłym towarzystwie na świeżym powietrzu oddawaliśmy się cichej lekturze.

Dzieciom bardzo podobała się taka forma obcowania z książką. Pytały kiedy po raz kolejny urządzimy podobne spotkanie.

Nauczycielka języka polskiego -  Agnieszka Sulej

______________________________________________________________________

Dodano: 2 czerwca 2017

Wycieczka do ZOO

W dniu 29 maja 2017 r. nasi najmłodsi milusińscy wybrali się na wycieczkę do Parku Zwierząt, Rozrywki i Edukacji zlokalizowanego w miejscowości Wojciechów. Nie mieliśmy daleko, bo ośrodek ten położony jest w odległości 26 km od Lublina, 8 km od Nałęczowa.

Celem wyprawy było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt, zamieszkujących mini zoo, kształtowanie świadomości przyrodniczej przedszkolaków, miłe spędzenie czasu podczas wspólnej zabawy oraz kształtowanie umiejętności właściwego zachowania się w miejscach publicznych.

 

Podczas wycieczki dzieci poznały wiele zwierząt, m. in: lwy, małpy, pumy, wielbłądy dwugarbne, antylopy, jelenie, osły (poitou i somalijskie), kangury, lamy, alpaki,  kozy (śruborogie, miniaturowe), owce, liczne gatunki ptaków wodnych i lądowych, w tym żurawie koroniaste, ibisy, różne odmiany bażantów, kaczek, gęsi, pawie, czarne łabędzie oraz szopy pracze, jeżozwierze, bydło szkockie, kucyki, wiewiórki, króliki, lisa polarnego i inne. 

Obserwowanie zachowania różnych zwierząt wywoływało wśród dzieci wiele pozytywnych emocji. Po zakończonym zwiedzaniu dzieci miały chwilę relaksu, którą mogły spędzić na placu zabaw. Ostatnim przystankiem naszej wycieczki był spacer i lody w Nałęczowie. Mniaaaaam!

   wychowawczynie: Małgorzata Matraszek, Aneta Nalewajek

______________________________________________________________________

Dodano: 2 czerwca 2017

Znają świętego Pawła jak mało kto

Skąd pochodził Szaweł? Dlaczego Akwila musiał opuścić Italię i przybył do Koryntu? Kogo zabrał ze sobą Paweł na drugą wyprawę misyjną? Co łączyło Pawła, Akwilę i Pryscyllę? Jak nazywała się ulica w Damaszku, na której znajdował się dom, w którym zatrzymał się Szaweł po spotkaniu z Jezusem?

Jaka kwestia była głównym tematem Soboru Jerozolimskiego? – między innymi z takimi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy VI Parafialno-Gminnego Konkursu Biblijnego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Woli Przybysławskiej 26 maja. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Apostoł Narodów Święty Paweł – nawrócenie i początek działalności spisane w Dziejach Apostolskich”.

W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów drugiego etapu edukacyjnego czyli klas IV-VI z czterech szkół podstawowych Parafii Przemienienia Pańskiego w Garbowie: z Garbowa, Lesiec, Ożarowa i Woli Przybysławskiej. Uczestnicy zaprezentowali ogromną wiedzę na temat działalności Apostoła Narodów św. Pawła. Poziom był tak wysoki, że troje uczniów zajęło ex aequo pierwsze miejsce, dwoje drugie i jeden trzecie.

– Udział w konkursie był dla mnie okazją poznania życia św. Pawła. Mam satysfakcję, że udało mi się zająć pierwsze miejsce. Moja praca nie poszła na marne, warto się uczyć – mówi Kamil Olszak z klasy V szkoły w Woli Przybysławskiej, zdobywca pierwszego miejsca.

 

– Poziom konkursu był bardzo wysoki. Dlatego tym bardziej cieszę się, że byłem jednym z trzech zwycięzców – dodaje Mateusz Dec z klasy VI w Woli Przybysławskiej.

– Bardzo cieszymy się, że staraliście się zgłębić Pismo Święte. Miejsca ex aequo świadczą o tym, że każdy z was bardzo dokładnie przygotował się do udziału w konkursie – mówił podczas ogłaszania wyników ksiądz Zenon Małyszek, Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Garbowie.

– Cieszymy się, że cenicie sobie zdobywanie wiedzy – dodawał Kazimierz Firlej, Wójt Gminy Grabów.

– Już wasza obecność w naszej szkole na VI Parafialno-Gminnego Konkursie Biblijnym stawia was w roli zwycięzców. Jesteście przecież przedstawicielami szkół, w których na co dzień uczycie się – mówił witając gości i uczestników Jarosław Czępiński.

– Bardzo miło nam gościć was w naszej szkole, która zawsze jest dla was otwarta. Gorąco zapraszamy za rok – mówiła Agnieszka Jóźwiakowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej.

Pomysłodawcą i organizatorem zgłębiania tajemnic zawartych na kartach Biblii był miejscowy katecheta Jarosław Czępiński. Patronat nad VI Parafialno-Gminnym Konkursem Biblijnym objęli ks. Zenon Małyszek, Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Garbowie oraz Kazimierz Firlej Wójt Gminy Garbów, którzy razem z Dyrektor SP w Woli Przybysławskiej, ufundowali nagrody. W organizacji konkursu pomógł również Samorząd Uczniowski. Uczniów do konkursu przygotowali: Małgorzata Wójtowicz, Anna Sierzputowska, ks. Zbigniew Szabała i Jarosław Czępiński.

     

Wyniki VI Parafialno-Gminnego Konkursu Biblijnego:

I miejsce: Emilia Martyna (klasa V SP w Leścach), Kamil Olszak (klasa V SP w Woli Przybysławskiej), Mateusz Dec (klasa VI SP w Woli Przybysławskiej).

II miejsce: Katarzyna Gawron (klasa VI SP w Leścach), Kacper Chyła (klasa VI SP w Ożarowie).

III miejsce: Franciszek Mirosław (klasa IV SP w Garbowie).

Jarosław Czępiński

______________________________________________________________________

Dodano: 6 czerwca 2017

Sukces Amelki w konkursie ortograficznym

Dnia 30.05.2017r. w Szkole Podstawowej w Garbowie odbył się konkurs ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół w: Woli Przybysławskiej, Bogucinie, Leścach, Garbowie oraz Przybysławicach. Tekst przedstawiał „Chlubną historię Honoraty, która (…) pojechała na wycieczkę do Londynu i studiowała informacje na temat upodobań londyńczyków.” Jak widać tekst dyktanda nie należał do najłatwiejszych, ale wyróżnieni uczniowie zapisali go w sposób nieomalże bezbłędny.

Naszą szkołę reprezentowali: Angelika Smolak, Kamil Olszak oraz Amelia Smolak, która ostatecznie zajęła II miejsce. To duży sukces, ponieważ do konkursu przystąpiło osiemnaście osób. Dziękujemy Amelii za godne reprezentowanie naszej szkoły na forum gminy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczycielka języka polskiego - Agnieszka Sulej

______________________________________________________________________

Dodano: 5 czerwca 2017

Konkurs "Bright Minds"

29 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Garbowie miał miejsce konkurs „Bright Minds” dla uczniów klas VI. Naszą szkołę reprezentowały Amelia Smolak i Karolina Szyszka. Dziewczyny wykazały się dużą wiedzą z języka angielskiego, jednak konkurencja była duża i nie udało się zająć miejsc na podium.

Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy językowej.

                                                                 Nauczyciel języka angielskiego:  Paulina Sowa

______________________________________________________________________

 

Dodano: 5 czerwca 2017

Sukcesy naszych uczniów

25 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole III Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów klas V. Przyjechali do nas uczniowie ze szkół w Garbowie, Przybysławicach oraz Leścach. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Gawron, Karolina Sugier, Kamil Olszak oraz Bartosz Jakubik.

Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę z zakresu kultury, geografii oraz zwyczajów panujących w Wielkiej Brytanii, USA, Australii i innych krajach anglojęzycznych. Najlepiej poradziły sobie następujące osoby:

I miejsce - Kamil Olszak (SP Wola Przybysławska)

II miejsce -  Karolina Kruk (SP Przybysławice)              

                   - Amelia Gawron (SP Wola Przybysławska)

III miejsce - Bartosz Jakubik (SP Wola Przybysławska)

 

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców!

                    Nauczyciel języka angielskiego:  Paulina Sowa

______________________________________________________________________

Dodano: 2 czerwca 2017

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Pacjenta

30 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z Rzecznikiem Praw Pacjenta. Przedstawicielka  zapoznała dzieci i młodzież z zadaniami jakie spełnia ta instytucja. Po spotkaniu wszyscy stali się świadomi swoich praw jako pacjenci.

Wiedzą do kogo zwrócić się o pomoc, kto może mieć wgląd do historii ich choroby oraz zdobyli wiele innych praktycznych informacji ułatwiających bezpieczne korzystanie z pomocy medycznej.

  

Pani, która reprezentowała Rzecznika Praw Pacjenta przeprowadziła spotkanie w formie mini warsztatów, w których uczniowie brali aktywny udział.

Na koniec jako podsumowanie spotkania przeprowadzony został Quiz podsumowujący zdobytą wiedzę oraz rozdane zostały upominki dla każdego uczestnika.

Dorota Poczek

______________________________________________________________________

Dodano: 25 maja 2017

Razem z nami uwolnij książkę

W naszej szkole urządziliśmy kącik czytelniczy, w którym każdy może samodzielnie wypożyczyć wybraną przez siebie książkę. Drogi czytelniku zapoznaj się z naszymi propozycjami lektur i czasopism. Wypożycz jedną z nich. Przeczytaj i odłóż na miejsce, tak aby inni mogli z niej korzystać. 

A może Ty również posiadasz książkę, której już nie czytasz i  mógłbyś ją udostępnić? Jeśli tak, to przynieś ją do naszego kącika i wymień się z innymi. Zapraszamy.

   

Agnieszka Sulej – nauczycielka języka polskiego

______________________________________________________________________

Dodano: 25 maja 2017

Doskonalimy umiejętności recytatorskie.

Dnia 24.05.2017r. w Multimedialnej Izbie Tradycji w Garbowie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Ścieżkami Jana Pawła II".

Celem konkursu było ukazanie dorobku Papieża – Polaka i inspirowanie młodzieży do przeżywania głębi poetyckiego słowa. Jury oceniało dobór tekstów, interpretację, poprawność dykcyjną oraz ogólny wyraz artystyczny.

Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Sugier, Karol Reszka oraz Amelia Gawron, która ostatecznie zajęła trzecie miejsce.

      

Z rąk ks. proboszcza Zenona Małyszka nasza recytatorka otrzymała nagrodę książkową, dyplom wraz z gratulacjami. My również składamy gratulacje wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

 Agnieszka Sulej- nauczycielka języka polskiego

______________________________________________________________________

Dodano: 25 maja 2017

Kształtujemy postawę patriotyczną

W naszej szkole odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie  w niecodziennej formie, bo za pomocą języka mediów, relacjonowali wiadomości z obrad sejmu z dnia 3maja 1791r.

Uczniowie wcielili się w role reporterów prowadzących wywiad z postaciami historycznymi tego okresu tj. królem  Stanisławem Augustem Poniatowskim, carycą Katarzyną II oraz niezadowolonymi z obrad panami hetmanami. Wysłuchaliśmy opinii postaci historycznych dotyczących ich stosunku do nowo powstałej konstytucji.

   

Mamy nadzieję, że ta uwspółcześniona forma przekazu pozwoliła przybliżyć najmłodszym realia historyczne okresu powstawania tak istotnej ustawy rządowej jaką była Konstytucja 3 Maja.

 

______________________________________________________________________

Dodano: 17 maja 2017

Jestem bezpieczny - Lublin, 13.05.2017

Uczniowie klas V-VI w składzie: Karolina Sugier, Andżelika  Smolak i Mateusz Dec reprezentowali Naszą szkołę w XVII edycji konkursu prewencyjnego „Jestem bezpieczny” na szczeblu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Konkurs składał się z pisemnego testu wiedzy oraz wykonania projektu koszulki pt. „Jestem bezpieczny”. 

   

Głównym celem konkursu jest przedstawienie młodzieży wiedzy na temat bezpieczeństwa oraz szkodliwości działania środków odurzających, narkotyków, alkoholu i nikotyny.

Dla wszystkich został przygotowany poczęstunek. Na koniec w miłej atmosferze uczniowie odebrali dyplomy i super nagrody.

Nauczycielka wychowania fizycznego- Karolina Bieniek

______________________________________________________________________

Dodano: 17 maja 2017

Dzień Ziemi 2017 w naszej szkole

„Ten szanuje przyrodę, kto ją pozna”

                                              Władysław Szafer

Cała społeczność szkolna od przedszkolaków po najstarszych uczniów naszej szkoły obchodziła Międzynarodowy Dzień Ziemi. To coroczne wydarzenie obchodzone jest w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją.

W tym roku zwrócono uwagę na ochronę różnorodności biologicznej pod hasłem W kierunku natury. Uczniowie przygotowali plakaty o potrzebie dbania o naszą planetę, piosenki, scenki i wiersze o tematyce ekologicznej, apele do mieszkańców Ziemi i własnej miejscowości o konieczności ochrony środowiska naturalnego. Wszystkie pomysły klas i oddziałów zaprezentowane na forum szkoły 24 kwietnia 2017 roku.

Krystyna Wiśniewska

______________________________________________________________________

Dodano: 7 maja 2017

"Kolorowy Balonik"

Dnia 11 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego „Kolorowy Balonik”. Swoje umiejętności interpretacyjne prezentowali uczniowie klas I – VI. Zmaganiom przysłuchiwała się komisja w składzie zaproszonych gości, były to Panie: Marta Jedut, Ewa Filipiak oraz Pani Dyrektor – Agnieszka Jóźwiakowska. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, jury wyłoniło po trzech recytatorów z klas I-III oraz IV-VI.

W Szkole Podstawowej w Leścach 26.04.2017r. podczas konkursu recytatorskiego „Kolorowy Balonik” naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Bartosz Tyburek, Weronika Domińska, Kinga Piecyk, Bartosz Jakubik, Julia Staniak oraz Karol Reszka. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom recytacji. Jury zwracało uwagę na dykcję, sposób interpretacji tekstu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

   

Po burzliwych obradach wyłoniono szóstkę uczniów z poszczególnych szkół, którzy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatu. Spośród naszych reprezentantów wyróżnienie otrzymał Karol Reszka z klasy VI.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na forum gminy.  Życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Sulej -  nauczycielka języka polskiego

______________________________________________________________________

 

Na Święta Wielkiej Nocy

życzymy wszystkiego co najlepsze,

wiosennych nastrojów,

ciepłej, radosnej atmosfery,

wielu serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół

oraz mokrego Śmigusa Dyngusa.

 

                                                     Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

                                   

______________________________________________________________________

Dodano: 14 kwietnia 2017

Wielkanoc - jajko – zdrowie

Te trzy hasła przyświecały ostatniemu dniu pobytu w szkole przed przerwą świąteczną.  Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Zdrowia w naszej szkole było jajko, uznane za jedną z najbardziej zdrowych potraw a jednocześnie nieodłączny symbol zbliżających się Świąt Wielkanocnych. 

Od samego rana uczniowie z każdej klasy przygotowywali pod czujnym okiem wychowawców różnorodne potrawy z wykorzystaniem jajek. Były jajka faszerowane, sałatki z jajkami, a nawet spaghetti z jajkiem. Każda klasa wykazała się oryginalnością w przygotowaniu potraw, ale i niebywałą kreatywnością w dekorowaniu stołów wielkanocnych.

  

Podczas prezentacji uczniowie klasy piątej pod kierunkiem katechety Jarosława Czępińskiego wprowadzili wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój, przypominając najważniejsze wydarzenia z dziejów chrześcijaństwa.

Następnie uczniowie klasy piątej i szóstej przygotowani przez nauczycielki techniki i informatyki Jolantę Okuniewską i Karolinę Bieniek przedstawili prezentacje na temat walorów odżywczych jajka, ciekawostki na jego temat oraz krótkie przedstawienie na temat zasad zdrowego odżywiania. Ostatnim i najbardziej oczekiwanym punktem dnia wspólna była degustacja potraw przygotowanych przez uczniów połączona z konkursem na najpiękniejszy stół wielkanocny. Okazało się jednak, że wszystkie stoły są tak piękne i pomysłowe, że niemożliwe było wytypowanie jednego zwycięzcy. Każda klasa otrzymała więc słodki upominek. 

______________________________________________________________________

Dodano: 10 kwietnia 2017

Jak mądrze gospodarować pieniędzmi?

Na to pytanie pytanie uczniowie naszej szkoły starali się odpowiedzieć 31.03.2017r., wystawiając spektakl. Jego motywem przewodnim było hasło: Oszczędzanie jest mym celem, aby zostać milionerem.

W przedstawieniu ukazano losy pewnej uczennicy – Karoliny, która nie chciała oszczędzać i wpłacać pieniędzy na książeczkę SKO. Wszystkie środki, jakimi dysponowała, przeznaczała na przyjemności. Kupowała słodycze i gry komputerowe. Wyśmiewała się z kolegi Patryka, który próbował nakłonić ją do oszczędzania.

Pewnej nocy, Karolinę nawiedza Duch Oszczędzania. Zapowiada on wizytę kolejnych postaci: Ducha Przeszłości, Ducha Teraźniejszości oraz Ducha Przyszłości. Zjawy przedstawiają sceny z życia dziewczynki. Próbują ostrzec ją przed konsekwencjami rozrzutności. W scenie finałowej Duch zabiera dziewczynkę w przyszłość. Karolina widzi swoją postać i postać oszczędnego Patryka, któremu nie brakuje pieniędzy. Bohaterka ogląda siebie jako biedną, nędznie ubraną kobietę. Nie stać jej na opłacenie czynszu, nawet na kupno własnego telefonu. Obejrzawszy tę scenę, Karolina postanawia, że zacznie oszczędzać i będzie wpłacać pieniądze na książeczkę SKO.W ten sposób nauczy się mądrze nimi gospodarować.

   

Autorami scenariusza są: Angelika Smolak i Kamil Olszak- uczniowie klasy V.

Po spektaklu młodzi twórcy dzielili się z widzami spostrzeżeniami na temat etapów powstawania inscenizacji. Mówili o trudnościach jakie napotkali podczas pisania sztuki oraz jej przedstawienia.

Przygotowanie scenariusza było jednym z zadań realizowanych w ramach konkursu dotyczącego oszczędzania w SKO. Jego propagatorem jest Bank Spółdzielczy w Nałęczowie.

Nauczycielka języka polskiego- Agnieszka Sulej

______________________________________________________________________

Dodano: 10 kwietnia 2017

Wielkanocny konkurs plastyczny

To już kolejny w naszej szkole świąteczny konkurs plastyczny na najciekawszą, najbardziej pomysłową ozdobę wielkanocną. Ozdoby wykonali nasi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami. Ideą konkursu jest podtrzymywanie zwyczajów i tradycji wielkanocnych oraz rozwijanie poczucia estetyki i umiejętności plastycznych. 

 

Pisanki, baranki, kurczaczki i zajączki to motyw wielkanocnych stroików, które w przeważającej większości zostały wykonane z naturalnych materiałów. Podwyższa to wartość estetyczną wykonanych prac.

Uczniowie klasy VI podjęli decyzję o wspólnym wykonaniu palmy wielkanocnej o dość dużym rozmiarze, która będzie ozdobą tutejszej kaplicy w Niedzielę Palmową. Dzieci wykorzystały umiejętności wykonywania palm zdobyte na warsztatach z Panią Elżbietą Prażmo.

Nauczycielka plastyki: Jolanta Michalska

______________________________________________________________________

Dodano: 6 kwietnia 2017

V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglosaskiej

Dnia 4 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Bogucinie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglosaskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V: Amelia Gawron, Karolina Sugier i Kamil Olszak.

Każdy z uczestników przygotował jeden wiersz w języku angielskim, który został zaprezentowany podczas występu konkursowego przed jury oraz  dość liczną publicznością. Cieszymy się sukcesem Amelii Gawron, która zajęła II miejsce recytując wiersz pt. „Friends”. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach językowych.

    

Paulina Sowa, nauczyciel języka angielskiego

______________________________________________________________________

Dodano: 6 kwietnia 2017

Wycieczka szkolna - dzień pełen atrakcji

28 marca 2017 roku klasy starsze z naszej szkoły pojechały na wycieczkę do Lublina. Uczniowie mieli okazję po raz pierwszy spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej Sky Park, co okazało się nie lada wyzwaniem. Próba sił, próba odwagi oraz sprawności fizycznej, a także przezwyciężenie własnych słabości nie dla wszystkich okazało się łatwe.

Pod okiem doświadczonych instruktorów mogliśmy bezpiecznie się bawić oraz sprawdzić swoje siły podczas wspinaczki na dużą wysokość.

         

Drugim punktem programu była wizyta w Multikinie oraz film pt. „Był sobie pies”. Film w mądry sposób ukazuje różne aspekty relacji pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem, uczy odpowiedzialności oraz przypomina, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Każdy, kto posiada czworonożnego towarzysza, powinien pamiętać, że pies okazuje swojemu opiekunowi tyle serca, ile okaże się jemu. To wierne i wdzięczne zwierzę, gotowe stanąć w obronie swojego właściciela. Każdy, kto już posiada pieska albo rozważa jego przyjęcie, powinien obejrzeć ten film.

                            Paulina Sowa, wychowawczyni klas IV-V

______________________________________________________________________

Dodano: 4 kwietnia 2017

Uczestniczyliśmy w wydarzeniach kulturalnych   

Dnia 29.03.2017r. mieliśmy okazję na żywo oglądać internetową transmisję spektaklu z Teatru Ludowego w Krakowie.

Tego dnia uczniowie naszej szkoły przenieśli się do fantastycznego świata japońskiej baśni. „Syn Smoka” to opowieść osnuta na motywach ludowych. 

To historia, która zabiera widzów w całkiem inny, nieznany, egzotyczny świat. Przybliża kulturę Japonii. Prezentuje uniwersalne wartości takie jak: miłość matki i syna, przyjaźń, wdzięczność, odwaga. Są one tak samo cenne i ważne w każdej kulturze.

Dzieci z przejęciem śledziły losy głównego bohatera – Tago, który walczył z Czerwonym  Diabłem. Z odwagą i poświęceniem przemierzał świat, by odnaleźć matkę niegdyś zamienioną w smoka. Siła i determinacja chłopca pozwoliły mu przezwyciężyć zło i zdjąć zaklęcie.

Nauczycielka języka polskiego- Agnieszka Sulej

______________________________________________________________________

Dodano: 3 kwietnia 2017

Informacja dla rodziców dotycząca profilaktyki zwalczania wszawicy

Szanowni Rodzice!

W związku z coraz częściej pojawiającymi się informacjami na temat pojawiania się wszawicy w szkołach i przedszkolach, prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami.

W celu zapewnienia warunków organizacyjnych do bezpiecznego  i higienicznego pobytu uczniów w szkole prosimy o systematyczne, minimum cotygodniowe sprawdzanie dzieciom czystości głów. Jest to najlepsza możliwość skutecznego leczenia wszawicy oraz działań profilaktycznych, które w efekcie mogą zapobiec jej rozprzestrzenianiu.

Zarażenie wszami głowowymi może przytrafić się dziecku tak samo, jak zdarza mu się zapomnieć zeszytu do szkoły czy odrobić pracę domową. Nikt tu nie jest winny, gdyż infekcja nie wynika z braku higieny lub ubóstwa rodziny.

W takim samym stopniu może ona dotknąć dzieci zadbanych, jak i pochodzących z mniej zamożnych domów.

Dzięki współpracy i komunikacji na linii szkoła – dom - szkoła można tego skutecznie uniknąć.

RODZICU, BĄDŹ CZUJNY!

1. Dziecko zarażone wszami głowowymi często drapie się po głowie.

2. Świąd i pieczenie skóry jest spowodowany substancją, którą wydziela wesz głowowa. Może być to przyczyną frustracji dziecka i utrudniać mu koncentrację podczas lekcji.

3. Wszawicą może zarazić się zarówno uczeń, który ma długie, jak i krótkie włosy. 

4. Czystość włosów nie ma wpływu na podatność na infekcję.

5. Wszawica najczęściej dosięga dzieci między 3 a 12 rokiem życia.

MIEJ ŚWIADOMOŚĆ, CZEGO SIĘ OBAWIAĆ

1. Wszy głowowe mają barwę brązową lub szarą. Wielkością i kształtem przypominają ziarenka sezamu.

2. Wszy głowowe nie potrafią skakać lub latać. Ich jedynym sposobem poruszania się jest pełzanie.

3. Jaja wszy są nazywane gnidami. Mają one wielkość główki od szpilki i wytwarzają substancję kleistą, która zwiększa ich przyczepność do włosów.

4. Zarówno wszy, jak i gnidy głowowe mogą nie być dostrzeżone na pierwszy rzut oka. Pasożyty lubią ciepło, dlatego bytują przy korzeniu włosa.

5. Okolicami głowy, w których najprościej jest znaleźć wszy, są partie przy uszach oraz karku.

Wszy głowowe nie przenoszą chorób.

Jak wykryć wszy? Jak postępować?

1. Sprawdzając włosy w okolicy uszu oraz karku głowy;

2. W przypadku długich włosów najłatwiej jest je wykryć podczas czesania włosów specjalnym grzebieniem nad białą kartką;

3. Należy czesać włosy suche i wyczesywać je w pozycji pochylonej – głową do dołu nad białą kartka papieru;

4. Jeśli niektóre „kropki” na kartce się poruszają to z dużym prawdopodobieństwem są to wszy;

5. Poświęć czas na systematyczne czesanie włosów specjalnym, gęstym grzebieniem. Czesać powinna się cała rodzina. Czym szybciej wykryje się wszy, tym szybciej się ich pozbędziemy;

6. Włosy należy czesać bardzo dokładnie, wszy i ich jajeczka są bardzo małe i trudne do usunięcia;

7. Należy także zastosować mycie włosów szamponem przeciwko wszom;

8. Po uwolnieniu się od wszy, należy jeszcze czesać się specjalnym grzebieniem przez 10-14 dni. Da to pewność, że zastosowana metoda leczenia była skuteczna.

Czystość włosów należy sprawdzać systematycznie przynajmniej raz w tygodniu.

Leki dostępne są w aptekach, można je kupić bez recepty, należy stosować się ściśle do zaleceń zawartych w ulotce.

Szersze informacje o tej tematyce można uzyskać na stronach internetowych m.in. www.nawszy.pl

______________________________________________________________________

Dodano: 3 kwietnia 2017

Konkurs plastyczny upamiętniający 150 rocznicę urodzin

Marii Curie - Skłodowskiej

Uczniowie klasy III, IV, V i VI wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Uniwersytet Dziecięcy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Tematem prac był „Portret Marii Curie-Skłodowskiej w 150 rocznicę urodzin”.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci Uniwersytetem Dziecięcym UMCS oraz zdobycie wiedzy na temat Marii Curie-Skłodowskiej.

  

Prace zostały wykonane kilkoma technikami. Był to: rysunek ołówkiem, wyklejanka z bibuły oraz wyklejanka z różnych rodzajów zbóż. Nie był to łatwy temat, ale udało się uczniom stworzyć dość ciekawe prace. Zostaną one opublikowane na funpage’u FB Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. Wygrywa praca, która otrzyma najwięcej polubień na FB.

Nauczycielka plastyki- Jolanta Michalska

______________________________________________________________________

Dodano: 1 kwietnia 2017

Warsztaty z palmą wielkanocną

Palma wielkanocna jest nierozerwalnie związana z Niedzielą Palmową, która rozpoczyna liturgię Świąt Wielkanocnych. W symbolice kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności. W piątek – 24 marca gościła w naszej szkole Pani Elżbieta Prażmo, która nauczyła nas robić palmy.  

Materiałami były gałązki wierzby – bazie kotki, bukszpan, trzcina, barwiony len i kwiaty z bibuły. Każdy z uczniów klasy szóstej i trzeciej wykonał własnoręcznie palmę wielkanocną, która jest zapowiedzią wyjątkowych wydarzeń.

     

Wykonanie palm pozwoliło nam się sprawdzić w pracach manualnych i sprawiło wiele radości.

______________________________________________________________________

Dodano: 29 marca 2017

DZIEŃ WIOSNY I DZIEŃ ŚW. PATRYKA

Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. Tego dnia każda z klas tworzyła swoją marzannę. Gdy wszystkie kukły były gotowe udaliśmy się wspólnie na boisko szkolne, gdzie pod czujnym okiem Pani Dyrektor wszystkie  marzanny zostały spalone. 

Palenie lub topienie marzanny jest staropolskim zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny. Sama kukła jest symbolem zimy, a ceremonia jej palenia lub utopienia według zwyczaju ma spowodować jej odejście, przebudzenie przyrody do życia. Tak więc wiosna już jest z nami.

Na koniec odbyło się wspólne ognisko z kiełbaskami oraz krótki mecz piłki nożnej.

Pierwszy dzień wiosny połączyliśmy z Dniem Świętego Patryka. Z pomocą p. Pauliny Sowy każda klasa tworzyła piękne, kolorowe plakaty, przybliżające irlandzką tradycję. W szkole zrobiło się bardzo kolorowo.

Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy czuwał Samorząd Uczniowski.

 Opiekun SU- Karolina Bieniek

______________________________________________________________________

Dodano: 29 marca 2017

Kanada

Podróże kształcą, nawet te wirtualne. Mogliśmy się o tym przekonać oglądając filmiki i prezentację multimedialną przygotowaną przez podróżnika i człowieka z pasją Pana Mateusza Bolka.

Dzięki współpracy z Biurem Turystyki TAIRON w Lublinie mogliśmy przenieść się na trochę do Kanady. Poznaliśmy kraj trzydzieści dwa razy większy od Polski z ogromną ilością jezior, wspaniałych gór, lasów.  

Zobaczyliśmy zorzę polarna, psie zaprzęgi, tradycje ludów tubylczych – Indian. Wiemy jak odróżnić niedźwiedzia czarnego od grizli, rozpoznamy mustanga i bizona.

Duża powierzchnia lądowa państwa oraz Male zagęszczenie ludności stwarza doskonałe warunki dla siedlisk wielu zwierząt. Życzylibyśmy sobie, żeby i u nas było takie poszanowanie przyrody jak w Kanadzie. Odwiedzając parki i obszary chronione powinniśmy pamiętać, że to my jesteśmy gośćmi w siedliskach zwierząt.

Spotkanie sprawiło nam wiele radości. Pytań było wiele. Poznaliśmy odległy kraj z ciekawą kulturą, piękną surową przyrodą, dwoma językami urzędowymi francuskim i angielskim, największą ilością jezior na świecie, które mienią się różnymi barwami.

______________________________________________________________________

Dodano: 27 marca 2017

Kto CZYTA, nie błądzi!!!

Pod tym hasłem Szkoła Podstawowa w Woli Przybysławskiej, począwszy od poniedziałku – 13.03.17r., rozpoczęła tydzień czytania. Na każdej pierwszej godzinie lekcyjnej wytypowane osoby, przez dziesięć minut, czytały klasie wcześniej wybraną lekturę. Akcję tę będziemy powtarzać w każdy drugi tydzień miesiąca.

Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się zachęcić większe grono uczniów do tego, aby częściej sięgali po literaturę. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, iż regularne czytanie ma nieoceniony wpływ na rozwój dziecka, kształtuje psychikę poprzez dostarczanie wzorców osobowych, rozwija wyobraźnię, wzbogaca zasób słownictwa.

Ponadto uczniowie, w trakcie lekcji języka polskiego, prezentowali zaprojektowane przez siebie plakaty przedstawiające reklamy zachęcające do czytania książek. Chętne osoby reklamowały książki, które ich zdaniem warto przeczytać.

W ostatnim czasie, uwzględniając sugestie Rodziców i dzieci, zakupiono nowości wydawnicze do biblioteki szkolnej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wypożyczania.

W dalszym ciągu prosimy Rodziców o wpisywanie kolejnych propozycji tytułów, które chcieliby widzieć na pólkach naszej biblioteki. W najbliższym czasie bowiem szkoła zakupi kolejną partię woluminów, wykorzystując w ten sposób środki zdobyte w ramach projektu „Książki naszych marzeń”.

Mamy nadzieję, że wszystkie te działania na nowo rozbudzą zainteresowanie literaturą, uświadomią nieczytającym jak wiele tracą, nie korzystając ze zdobyczy tradycyjnej formy przekazu jaką jest książka.        

                                                                Agnieszka Sulej – nauczycielka języka polskiego

______________________________________________________________________

Dodano: 24 marca 2017

Refleksje po spotkaniu z leśnikiem Poleskiego Parku Narodowego

„Polesia czar to dzikie knieje i moczary” mogliśmy się o tym przekonać dzięki spotkaniu z Panem Sławomirem Wróblem – pracownikiem Poleskiego Parku Narodowego, który gościł w naszej szkole 10 marca. 

Oglądając zdjęcia przyrody poleskiej poznaliśmy układ zbiorowisk roślinnych szczególnie powierzchni łąkowo-torfowych, wodnych, leśnych i polnych. Znajduje się tu wiele osobliwości świata roślin i zwierząt. Najważniejszym elementem przyrody Polesia są tereny podmokłe, torfowiska i bagna. Zanim jednak te obszary zyskały status prawnej ochrony wiele terenów podmokłych osuszono i niektóre rzadkie gatunki flory i fauny wyginęły.

Mimo niesprzyjających warunków, szeregu przeciwności, uporowi i zaangażowaniu przyrodników udało się uratować fragmenty bagiennych terenów Polesia Lubelskiego. Starania przyrodników doprowadzają do utworzenia w 1990 roku Poleskiego Parku Narodowego.

  

Na prezentacjach multimedialnych poznaliśmy piesze ścieżki dydaktyczne parku, które prowadziły przez pomosty i kładki na niedostępnych bagnach i mokradłach Poleskiego Parku Narodowego. Obecnie są następujące ścieżki: przyrodnicze: „Dąb Dominik”, „Perehod”, „Spławy”, „Żółwik” dla młodszych dzieci i przyrodniczo-historyczna „Obóz Powstańczy”. Dla rowerzystów utworzono ścieżkę edukacyjną „Mietiułka”.

Ochronie prawnej podlegają takie gatunki flory jak: bagno zwyczajne, rosiczka okrągłolistna, goryczka wąskolistna, łuskiewnik różowy, brzoza niska, kukułka krwista, torfowiec nastroszony, kuklik zwisły, aldrowanda pęcherzykowata i wiele innych.

Zwierzęta objęte ochroną gatunkową to: żuraw, żółw błotny, cietrzew, łoś, orzeł bielik, czapla biała, czapla siwa, bocian czarny, bóbr europejski, traszka grzebieniasta, rzekotka drzewna, żaba moczarowa, dzięcioły, sowy, wilki.

Niezwykła przyroda wiedzie na atrakcyjne ścieżki parku narodowego tak niedaleko położonego od naszej miejscowości. Spotkanie z przyrodą może być wycieczką rodzinną lub szkolną.

 Nauczyciel przyrody - Krystyna Wiśniewska

______________________________________________________________________

Dodano: 16 marca 2017

Pospiesznym INTERCITY  w 10 minut        

Tego dnia obudziło nas piękne słońce ...

Od wielu dni czekaliśmy z niecierpliwością na dzień 17 marca. Wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami i kilkoma mamusiami wybrały się na wycieczkę.

O godz. 9:00 wyjechaliśmy autokarem na dworzec kolejowy w Nałęczowie. Dzieci zwiedziły dworzec, dowiedziały się, w którym miejscu można kupić bilet i gdzie znajdują się punkty informacyjne. Następnie przeszliśmy się na peron, by oczekiwać na przyjazd naszego pociągu. W oczekiwaniu udało nam się zobaczyć przejeżdżający pociąg towarowy (z 41 wagonami - dzieci same przeliczały wagony) oraz pędzącą drezynę motorową, służącą do kontroli stanu torów kolejowych. I nasz pociąg w końcu... nadjechał.

Fakt, że pociągi Intercity wyglądają bardzo nowocześnie, był zaskakujący, gdyby nie kierunek jazdy - nie wiadomo gdzie mają przód, a gdzie tył. Udało nam się bardzo sprawnie wsiąść do naszego pospiesznego Intercity. A w nim jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki, kolejne drzwi do wagonów otwierały się przed nami. Dotarliśmy do wagonu nr 5, gdzie czekały na nas miejsca. Podróż trwała 10 minut - och, ale co to była za podróż! 120km/h, a za oknami pola, lasy, domy ... i nim się obejrzeliśmy - Lublin. Równie sprawnie poszło nam wysiadanie z pociągu.

 

Następnie szybkie fotki na Dworcu Głównym w Lublinie i marszem do autokaru, który już na nas czekał.

Wybraliśmy się do kina na wyczekiwaną bajkę pt. „Ozzy, szybki i futrzasty”. Na miejscu szybki posiłek a'la kanapka i chwilę później cała sala kinowa nr 4 była nasza. Bajka była ciekawa, chociaż niektórych nas zmęczyła jej długość. Jednak dzielne zuchy wytrwały do końca. Wskoczyliśmy w kurtki i w 5 min. byliśmy w autokarze.

Szczęśliwi, z rumieńcami na twarzy (od wiatru) i trochę zmęczeni wróciliśmy do naszej stacji - Szkoły. W ramionach rodziców dzieci wróciły bezpiecznie do domu. Mieliśmy bardzo ciekawą przygodę.

Wychowawczynie- Małgorzata Matraszek i Aneta Nalewajek

______________________________________________________________________

 

 

         

Drodzy Rodzice, w  ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Książki naszych marzeń, Szkoła Podstawowa w Woli Przybysławskiej otrzymała dotację  w wysokości 3100 zł na zakup nowości wydawniczych dla uczniów. W związku z powyższym prosimy Państwa o podanie propozycji tytułów książek, które Państwa zdaniem, warto zakupić do biblioteki szkolnej.

Aby poznać preferencje czytelnicze Rodziców i dzieci, rozdaliśmy kartki z takim zapytaniem. Prosimy o ich wypełnienie. Tytuły proponowanych książek mogą państwo również  zamieścić na plakacie wiszącym na tablicy informacyjnej.

Liczymy na współpracę, z góry dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.

______________________________________________________________________

Dodano: 16 marca 2017

Niecodzienny gość - Timon        

Każde dziecko na pewno wie, kim jest i jak wygląda Timon – jeden z bohaterów najpopularniejszej bajki „Król Lew”. To zwierzątko to surykatka.

Surykatki to małe drapieżniki żyjące w Afryce. Mają piaskowo-brązową sierść o unikalnym wzorze oraz długi ogon, który umożliwia mu stanie na dwóch łapkach.

Charakterystyczne w jego wyglądzie są czarne okulary wokół oczu, które chronią jego wzrok przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

W Polsce surykatki są zwierzętami rzadko spotykanymi. Można je zobaczyć w niektórych ogrodach zoologicznych. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość „poznać osobiście” to niezwykłe zwierzątko i dowiedzieć się wielu ciekawostek na jego temat. Odwiedziła nas bowiem pani Marta, która zajmuje się hodowlą różnych egzotycznych zwierząt, w tym surykatek. Przywiozła ze sobą Timona – oswojonego przedstawiciela tego gatunku.

Pani Marta opowiadała, jak wygląda jego pielęgnacja i jakie ma zwyczaje. Timon jest bardzo przyjazny, uczy się naśladując swojego opiekuna, dostosowuje swój rytm życia do innych domowników – nigdy nie wstaje ani wcześniej, ani później niż oni. Razem z nimi je, śpi, chodzi na spacery, a nawet do sklepu. Żywi się pająkami (dzięki temu w domu nie ma ani jednego), owadami, a w środowisku naturalnym nie gardzi wężami czy skorpionami. Jak opowiadała jego opiekunka – Timon często zachowuje się jak człowiek i uwielbia oglądać filmy. Kiedy boi się oglądając horror – zakrywa łapkami oczy, potrafi śmiać się na komediach, jeśli inni się śmieją.

Wszyscy uczniowie, zarówno ci najmłodsi, jak i nieco starsi, z ogromnym zaciekawieniem słuchali tych opowieści, mogli tez zadawać pytania, jeśli coś ich zainteresowało. Na koniec spotkania Timon mógł bliżej zapoznać się z każdym dzieckiem. Spacerował sobie po sali, podchodził do uczniów, pozwalał się głaskać, brać na ręce, pokazywał, gdzie należy go podrapać. Wszyscy wykazali się odwagą i choć przez chwilkę chcieli potrzymać surykatkę. Na zakończenie każdy, kto chciał mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Taka okazja nie zdarza się często, więc chętnych nie brakowało.

Lekcja z surykatką minęła bardzo szybko i nikt się na niej nie nudził. 

Kilka ciekawostek o surykatkach zaczerpniętych ze strony www.dinoanimals.pl

- Według plemion zamieszkujących Zambię i Zimbabwe surykatka to anioł słońca, ponieważ chroni wsie przed diabłem księżyca, który atakuje bezpańskie bydło.

- Oswojenie dorosłej surykatki jest niemal niemożliwe.

- Na żerowanie surykatki poświęcają aż 8 godzin dziennie.

- Surykatki operują około 30 dźwiękami. Inaczej informują o ataku z powietrza, a inaczej w sytuacji ataku z ziemi.

- Są zwierzętami bardzo rodzinnymi, wspólnie opiekują się młodymi, śpią przytulone do siebie, by ogrzać się w zimne noce.

 Opracowała: Agnieszka Jóźwiakowska

______________________________________________________________________

Dodano: 27 lutego 2017

Z muzyką i humorem o tym co ważne...

Dnia 9 lutego 2017r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne, profilaktyczne, pt. „Świat według Reksia” przygotowane przez teatr Kurtyna z Krakowa, a przeznaczone dla uczniów klas młodszych. Był to niezwykle zabawny, poruszający i mądry spektakl pełen muzyki i humoru.

Opowiadał historię przyjaźni małej dziewczynki Dominiki i jej wiernego psa Reksia. W przedstawieniu  poruszone zostały takie zagadnienia jak:

- zdrowy styl życia,

- zapobieganie agresji,

- kształtowania pozytywnego i akceptującego nastawienia do siebie

  i innych,

- bezpieczne korzystanie z Internetu,

- uwrażliwienie i kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt

  i nauki opieki nad nimi,

- uświadamianie jak ważne są prawda i dobro,

- szacunek do opiekunów i osób starszych,

- tolerancji i życzliwości dla odmienności,

- podstawy ekologii i ochrony środowiska.

Spektakl został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez naszych młodych widzów. Dzieci reagowały w sposób spontaniczny i żywiołowy. To dowód na to, że dobrze się bawiły, co widać na załączonych zdjęciach.

Dorota Poczek - wychowawczyni kl. II

______________________________________________________________________

Dodano: 27 lutego 2017

Love is all around - przegląd piosenek o miłości w języku

                                                         angielskim

23 lutego 2017 roku w Zespole Szkół w Garbowie odbył się przegląd piosenek anglojęzycznych o tematyce miłosnej. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Karolina Sugier, Julia Staniak i Karolina Szyszka, które wystąpiły jako zespół oraz Amelia Smolak, która zaśpiewała solo.

Amelia wystąpiła z piosenką „One thing” zespołu One Direction, natomiast nasze trio zaprezentowało piosenkę „Impossible” Jamesa Arthura.

       

Nauka języka angielskiego poprzez piosenki daje dużo przyjemności, dlatego warto poszerzać swoją wiedzę poprzez słuchanie i śpiewanie po angielsku.

Zachęcam do udziału w kolejnych konkursach językowych.

Paulina Sowa - nauczyciel języka angielskiego

______________________________________________________________________

Dodano: 27 lutego 2017

Tanecznym krokiem...

14 lutego 2017 roku odbyła się dyskoteka karnawałowo – walentynkowa.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice obejrzeli pokaz tańca w wykonaniu zespołu tanecznego „Dzikie Kotki”. Dziewczyny zaprezentowały trzy różne układy taneczne, a publiczność nagrodziła ich występy gromkimi brawami.

Oprócz dobrej zabawy, można było również wziąć udział w loterii fantowej, z której dochód został przeznaczony na cel charytatywny – pomoc potrzebującemu chłopcu z naszej szkoły.

Samorząd Uczniowski docenił osoby, które na dyskotekę przyszły w przebraniach – otrzymali oni słodkie upominki. O poczęstunek zadbali Rodzice, dzięki temu każdy miał duuużo siły do tańca i wspólnej, wesołej zabawy. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i okazaną pomoc.

Paulina Sowa, wychowawca klas IV i V

 ______________________________________________________________________

Dodano: 26 lutego 2017

"I śmiech niekiedy może być nauką (...)"

Dnia 08.02.2017r. naszą szkołę odwiedził teatr „Kurtyna” z Krakowa. W spektaklu pt. „Twoje nowe jutro” w sposób żartobliwy przedstawił historię pewnej uczennicy – Uli, która była prześladowana przez inne dzieci. Dziewczynę wyśmiewano z powodu rudych włosów, niskiego wzrostu i nadwagi.

Osobą, która szczególnie ją szykanowała, była Matylda – koleżanka z klasy. Alicja czuła się samotna i odrzucona przez społeczność szkolną. Nie wiedziała, gdzie może szukać pomocy. W domu również nie odnalazła wsparcia, gdyż jej rodzice właśnie się rozwodzili i nie mieli czasu zająć się problemami swojego dziecka. Dziewczynka próbując zwrócić na siebie uwagę dorosłych, ucieka z domu. Zostaje powiadomiona policja. W mediach pojawiają się komunikaty dotyczące jej zaginięcia. Rozpoczynają się poszukiwania. Jedynie Ola – koleżanka z klasy, wie gdzie ukryła się Ula. Codziennie przynosi uciekinierce picie, jedzenie. Dostarcza ubrania. Mylnie sądzi, że pomaga przyjaciółce, a takim postępowaniem tylko pogłębia jej problemy. Pewnego popołudnia, gdy Aleksandra po raz kolejny idzie do Uli, na drodze staje jej Matylda. Śledzi Olę i odkrywa tajemnicę koleżanek, po czym postanawia o wszystkim powiadomić dorosłych.

Historia  kończy się szczęśliwie. Matylda i prześladowana przez nią Ula zostają najlepszymi przyjaciółkami.

Niewątpliwą zaletą przedstawienia była pełna humoru, żartobliwa forma przekazu. Aktorzy angażowali naszych uczniów do udziału w spektaklu. W przedstawieniu, które mieliśmy okazję oglądać, połączono przyjemne z pożytecznym, ponieważ uczyło bawiąc. Miało ono charakter profilaktyczny. Poruszało problemy, z którymi na co dzień borykają się młodzi ludzie. Oto kilka wypowiedzi naszych uczniów, którzy komentowali w jaki sposób zrozumieli jego przekaz i czego się  nauczyli:

„Moim zdaniem, nie warto uciekać od problemów. W ten sposób można przysporzyć sobie ich jeszcze więcej.” – Kamil Olszak kl. V

„Nauczyłem się, że należy mówić prawdę, bo potem trzeba ponosić konsekwencje swojego zachowania.” – Daniel Wójtowicz kl. V

„To przedstawienie pokazało jak być odpowiedzialnym za swoje czyny.” – Łukasz Poznański kl. VI

„Wydaje nam się, że ukrywając kogoś postępujemy dobrze, a w rzeczywistości pogłębiamy jego problemy.” – Weronika Kamińska kl. VI

„Musimy rozwiązywać problemy, a nie od nich uciekać.” – Karolina Sugier kl. V

Komentarze uczniów jednoznacznie wskazują na pełne zrozumienie wymowy spektaklu. Nakłaniał do refleksji i zastanowienia się nad swoim zachowaniem oraz postępowaniem względem kolegów i koleżanek. Podpowiadał jak radzić sobie w sytuacjach trudnych, do kogo zwrócić się po pomoc.

Agnieszka Sulej – nauczycielka języka polskiego

 ______________________________________________________________________

Dodano: 14 lutego 2017

"Dzień dziś szczególny, bardzo radosny..."

Luty jest miesiącem zimowym, pełnym chłodnych dni. Nadchodzą jednak takie chwile, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To święto naszych Babć i Dziadków.

W naszej szkole zaproszenie Babć i Dziadków z okazji ich święta jest coroczną tradycją na stałe zamieszczoną w harmonogramie uroczystości szkolnych.

W tym roku świętowanie mogło się odbyć dopiero po feriach zimowych, w czwartek, 2 lutego. Wnuczki i wnukowie z uśmiechem witali wszystkie zaproszone Babcie i Dziadków.

Na wstępie Pani Dyrektor Agnieszka Jóźwiakowska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, złożyła życzenia doceniając rolę dziadków w wychowaniu i opiece nad wnukami.

Uroczystość przygotowali uczniowie młodszych klas i oddziałów przedszkolnych wraz ze swoimi wychowawczyniami paniami: Krystyną Gnieciak, Małgorzatą Matraszek, Jolantą Michalską, Anetą Nalewajek, Dorotą Poczek i Pauliną Sową.

Uczniowie przedstawili wiersze i piosenki związane tematycznie z tym świętem. Poza programem słowno-muzycznym uczniowie przygotowali teatralny mini przegląd bajek. Nie zabrakło też piosenek w języku angielskim.

  

Młodzi mówcy przedstawili swoje kwestie, a zaproszeni goście ze wzruszeniem przyjęli czułe słowa kierowane pod ich adresem. By dzień ten stał się bardziej słodki, Rodzice przygotowali dla gości słodki poczęstunek, za co niech w tym miejscu przyjmą od nas podziękowanie. Był to bardzo atrakcyjny dzień, święto dla dzieci i ich dziadków. 

Opracowała: Małgorzata Matraszek

______________________________________________________________________

 

Dodano: 12 luty 2017

Szkoła na wesoło

Szkoła to nie tylko miejsce nauki. To również miejsce, w którym nasi uczniowie chętnie spędzają czas wolny. Podczas ferii zimowych w naszej placówce zorganizowano szereg zajęć sportowych, rekreacyjnych i edukacyjnych.

W poniedziałek 16 stycznia odbył się pokaz ratownictwa medycznego i ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy pod okiem specjalisty-chorążego Przemysława Kalbarczyka ze Szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Pan Przemek zwracał uwagę na to, jak ważne i przydatne są umiejętności, dzięki którym możemy komuś pomóc, a nawet uratować życie w sytuacji nagłego wypadku.

Każdy z uczestników zajęć miał okazję przećwiczyć na fantomie przywracanie czynności oddechowych oraz wysłuchać fachowych uwag, jak poprawnie ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej czy wykonać masaż serca. Warsztaty były poprowadzone w bardzo ciekawy sposób, dlatego uczniowie chętnie i aktywnie w nich uczestniczyli. Przy okazji mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat pracy w wojsku, misjach, w których biorą udział żołnierze z Dęblina oraz ogromnych wyzwaniach, jakie stoją przed ratownictwem medycznym w służbach wojskowych.

We wtorek, drugiego dnia ferii odwiedził naszą szkołę Pan Kometa, który zaprosił dzieci na lot po niebie. Obejrzeliśmy dwa filmy, dzięki którym dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat naszego Układu Słonecznego oraz poszczególnych planet. Leżąc wygodnie na miękkich poduszkach, słuchaliśmy opowieści o kosmosie, poznaliśmy nazwy planet, dowiedzieliśmy się o tym, jak one są zbudowane, jak na siebie działają, jak się poruszają. Odwiedziny w Planetarium były niewątpliwie bardzo przyjemnym sposobem na zdobywanie nowej wiedzy.

W środę zaś, uczniowie naszej szkoły wraz z paniami: P. Sową, A. Nalewajek, A. Sulej i E. Kamińską wybrali się na wycieczkę do Lublina. Jeździli na łyżwach na lodowisku „Icemania”. Spora część uczestników wyjazdu bardzo dobrze radziła sobie na lodzie, mieli więc okazję doskonalić swoje umiejętności, ćwicząc jazdę tyłem czy przekładankę. Inni stawiali pierwsze kroki, a utrzymanie się na łyżwach, wcale nie było takie łatwe. Zwłaszcza, że trzeba było zachować siły na kolejną atrakcję – trampoliny.   

„Mania Skakania” to park trampolin, który oprócz trampolin do skoków do basenu piankowego oferuje także trampoliny z koszami, boisko trampolinowe do gry w zbijaka oraz zjazd tyrolski. Było więc mnóstwo możliwości, aby się wyszaleć. I mali i duzi bardzo aktywnie wykorzystali czas w parku trampolin, a co odważniejsi mogli nauczyć się robić salto pod okiem instruktora. Jedno jest pewne, nikomu nie brakowało energii, dopisywał dobry humor, a wspólnie spędzony czas był okazją do lepszego poznania się.

W czwartek zorganizowano dzień gier i zabaw. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nauczyciele wraz z dziećmi wspólnie spędzali czas wolny. Uczniowie układali puzzle, uczestniczyli w różnego rodzaju quizach, gdzie musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin nauki. W przerwach między grami edukacyjnymi urządzano zabawy ruchowe. Dzieci uczyły się grać w Squapa.  Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w węża, w której uczestnicy z zawiązanymi oczyma mieli za zadanie odszukać odpowiednie osoby i przyłączyć je do węża. Poszukiwaniom towarzyszyło mnóstwo śmiechu i emocji. Wszyscy świetnie się bawili. Ten wspólnie spędzony czas będziemy bardzo miło wspominać.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę!

                                                                                              Organizatorzy

______________________________________________________________________

Dodano: 31 stycznia 2017

Przegląd kolęd i pastorałek

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jubileuszowym X Gminno-Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi…”. Ośmioro artystów, w kościele parafialnym w Zagrodach, wyśpiewało pastorałki: „Na pasterkę jadą”, „Leć kolędo w świat” oraz kolędę „Lulajże Jezuniu”.

Szkołę Podstawową w Woli Przybysławskiej reprezentowali uczniowie: Wiktoria Czarnecka, Amelia Gawron, Angelika Smolak, Julia Staniak, Karolina Sugier, Wiktoria Wankiewicz, Kamil Kozieł z klasy V oraz Karol Reszka z klasy VI.

Uczniów przygotowali Jolanta Michalska i Jarosław Czępiński.

 

______________________________________________________________________

Dodano: 20 stycznia 2017

Góra Grosza

 Nasza szkoła, w tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, przystąpiła do akcji „Góra Grosza” organizowanej we wszystkich szkołach i przedszkolach w całej Polsce. W każdej klasie stanęła skarbonka, do której można było wrzucić „grosiki”. 

Celem akcji było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie uczniom, że nawet najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety, mogą stworzyć ogromny fundusz.

W ramach akcji „Góra Grosza” udało nam się zebrać kwotę w wysokości 142,94 zł. Najwięcej grosików (w przeliczeniu na 1 ucznia) zebrała klasa IV-V (48,82 zł.), drugie miejsce zajęła klasa 0-I (18 zł., a trzecie klasa III (19,84 zł.) oraz klasa VI (15,91 zł.).

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich Rodzicom, którzy wzięli udział w akcji.

______________________________________________________________________

Rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkich uczniów ferie zimowe. Zamiast nudzić się w domu przed telewizorem lub komputerem zachęcamy do spędzenia tych dni w szkole.

Od 16 do 19 stycznia w godzinach 9.00 - 12.00 organizujemy dla uczniów następujące formy spędzenia wolnego czasu:

16 stycznia (poniedziałek) - pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu podoficerów z Dęblińskiej Szkoły Orląt.

17 stycznia (wtorek) - Planetarium

18 stycznia (środa) - wyjazd na lodowisko i trampoliny do Lublina, a dla tych, co pozostają maraton filmowy.

19 stycznia (czwartek) - Dzień gier i zabaw.

 ZAPRASZAMY

______________________________________________________________________

Dodano: 17 stycznia 2017

Bezpieczne ferie

Podczas zimowych zabaw w białym puchu nie wolno zapominać o bezpieczeństwie. 

 

______________________________________________________________________

Dodano: 17 stycznia 2017

Podsumowanie akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

Sztab akcji przy Szkole Podstawowej w Woli Przybysławskiej aktywnie włączył się w ogólnopolską zbiórkę darów na rzecz dzieci potrzebujących pomocy.

Dzięki hojności uczniów naszej szkoły, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców Woli Przybysławskiej, udało nam się zebrać około 140 kg darów.  

Zgromadziliśmy ponad 74 kg produktów spożywczych oraz ponad 64 kg innych darów, spośród których największą ilość stanowiła odzież i obuwie – około 55 kg.

Udało się zebrać około 5 kg zabawek, głównie pluszaków oraz tyle samo książek dla dzieci.

Wszystkie dary zostały przekazane na rzecz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garbowie.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz okazane serce wszystkim tym, którzy włączyli się w zbiórkę darów.

Podziękowania należą się również strażakom z OSP Wola Przybysławska za transport.

Paulina Sowa

______________________________________________________________________

Dodano: 16 stycznia 2017

Podsumowanie I semestru

Za nami pierwsze 4, 5 miesiąca nauki, czyli połowa roku szkolnego. Był to czas wytężonej pracy i wysiłku. Czas sukcesów i porażek. Zanim wkroczymy w kolejny semestr, podsumujmy wyniki w nauce osiągnięte w minionym okresie.

Wyniki klasyfikacji kl. IV-VI:

Klasa IV - średnia 3,48

Klasa V - średnia 4,04

Klasa VI - średnia 4,07    

______________________________________________________________________

Dodano: 4 stycznia 2017

Wyniki konkursu plastycznego kalendarzyk dla dzieci

Wzorem lat ubiegłych w październiku nasza szkła wzięła udział w konkursie plastyczny na „Projekt kalendarzyka dla dzieci na 2017r”. Temat przewodni prac brzmiał „Projekt koszulki SKO” ogłoszonym przez Bank Spółdzielczy w Nałęczowie. Technika wykonania prac była dowolna.

Nagrodę, umieszczenie pracy na kalendarzyku, otrzymała:

Karolina Sugier – klasa V

Wyróżnienia otrzymali:

Piętka Mateusz – klasa III

Jakub Sulej – klasa IV

Olszak Kamil – klasa V

Weronika Kamińska – klasa V

                                  Gratulujemy!

                                         

______________________________________________________________________

 

Życzymy, aby magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniosła Wam spokój i radość,

aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła

i ciepłej rodzinnej atmosfery,

a Nowy Rok przyniósł ze sobą szczęście i pomyślność.

Wesołych Świąt!

 

______________________________________________________________________

Dodano: 27 grudnia 2016

"Leć kolędo w świat..."

„Leć kolędo w świat, niech cię niesie wiatr,

 Leć kolędo do ludzi, by w nich radość obudzić,

bo narodził się Chrystus Pan…” – To przesłanie uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej skierowali do wszystkich przybyłych na uroczystą Wigilię.

Dnia 22.12.2016r.w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe.  

Wydarzeniu temu towarzyszył występ dzieci, podczas którego śpiewały kolędy, recytowały wiersze o tematyce bożonarodzeniowej.

Swoją obecnością zaszczycili nas pan wójt Kazimierz Firlej, przewodnicząca Rady Gminy – pani Katarzyna Chabros oraz pan Stanisław Sumorek - radny Gminy Garbów.

Po zakończeniu części artystycznej wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do bogato zastawionych stołów wigilijnych, na których pojawiły się przepyszne dania, przygotowane przez Rodziców.

Spotkanie uwieńczyła licytacja ozdób świątecznych, wykonanych przez uczniów. Prace cieszyły się dużym zainteresowaniem, goście hojnie wsparli przedsięwzięcie - ze sprzedaży wystawionych choinek i ozdób świątecznych udało się zebrać 290 złotych. Wszystkim licytującym bardzo dziękujemy.

   

Pieniądze zebrane podczas licytacji, kiermaszu świątecznego oraz zebrane wcześniej ze sprzedaży własnoręcznie wykonanych pierników i loterii ozdób świątecznych uczniowie przeznaczą na zakup stołu do gry w piłkarzyki, – który urozmaici wszystkim czas w trakcie przerw międzylekcyjnych.

Dzień 22.12.16r. będziemy bardzo miło wspominać, wszyscy spędziliśmy go w radosnej, miłej atmosferze. Rodzicom, uczniom, nauczycielom i naszym zacnym gościom życzymy jak najwięcej takich radosnych dni w nadchodzącym Nowym Roku 2017.

nauczycielka języka polskiego - Agnieszka Sulej

______________________________________________________________________

Dodano: 23 grudnia 2016

Kiermasz pierników

13 grudnia  klasa VI wprowadziła nas w nastrój świąteczny. Zamieniła szkołę na fabrykę pierników. W całej szkole zapachniało cynamonem i świętami. Piernikowe serduszka, gwiazdy ozdobione lukrem pięknie wyglądały i pysznie smakowały.

 

Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem, co jest zasługą całej naszej szkolnej społeczności. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na grę zespołową.

  

 

 

 

 

 

opiekun SKO- Jolanta Okuniewska

______________________________________________________________________

Dodano: 23 grudnia 2016

SKO zaprasza

W piątek 9 grudnia 2016r. uczniowie klasy III Zuzia, Mateusz, Szymon, Kasia i Weronika przedstawili całej społeczności szkolnej przedstawienie pt „Marzenie Jasia”, którego celem było zachęcenie uczniów do oszczędzania w SKO, a unikanie przechowywania pieniędzy w skarbonkach czy skarpetach.  

Mamy nadzieję, że w ślad za Jasiem pójdą wszyscy i będą zawsze oszczędzać  w Szkolnej Kasie Oszczędności. Gorąco zapraszamy do naszej Szkolnej Kasy Oszczędności, która wszystkich mile gości.

______________________________________________________________________

 

Dodano: 23 grudnia 2016

Mikołajki

Jedni mówią, że nie istnieje. Drudzy, twierdzą, że to nie on przynosi prezenty, tylko robią to rodzice. A on rokrocznie otwiera oczy niedowiarkom i udowadnia, że istnieje. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, ponownie zagościł w murach naszej szkoły. Przybył tylko na moment, bo jak wiadomo, jest bardzo zapracowany. Wszak odwiedzić wszystkie dzieci w ciągu jednej doby, to nie lada sztuka. 

  

Na naszego dobrego znajomego można zawsze liczyć. Ma bowiem dobre serduszko i obdarowuje prezentami nawet tych, którzy przez cały rok nie do końca pamiętali, że na początku grudnia usłyszą pytanie od poczciwego staruszka: „Czy byłeś grzeczny w tym roku?”. Jak się okazało, wszyscy byli grzeczni i nikt nie otrzymał rózgi ale dużo słodkości. 

Nasz gość nie zapomniał również o nauczycielach. Dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

______________________________________________________________________

OGŁOSZENIE

TERMINY ZEBRAŃ Z RODZICAMI W I SEMESTRZE:

- 14 XII 2016 - KL. IV-VI INFORMACJA O PROPOZYCJACH OCEN SEMESTRALNYCH, KONSULTACJE Z NAUCZYCIELAMI

- 12 I 2017 ZEBRANIE OGÓLNE I Z WYCHOWAWCAMI, PODSUMOWANIE I SEMESTRU

______________________________________________________________________

  

*       W dniach 12.12.2016r do 22.12.2016r. odbędzie  się loteria ozdób choinkowych

*    W dniach od 14.12.2016r do 22.12.2016r. odbędzie się kiermasz pierników.

 Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na  zakup gry zespołowej „Piłkarzyki

 ZAPRASZAMY

______________________________________________________________________

Dodano: 12 grudnia 2016

Święta Bożego Narodzenia tuż..., tuż...

Ostatni dzień listopada, a w naszej szkole już wyczuwamy świąteczną atmosferę. Stało się tak za przyczyną odwiedzin pani Elżbiety Prażmo.  Ludowa artystka po raz kolejny przeprowadziła warsztaty plastyczne dla klas IV – VI. Tym razem na zajęciach dzieci, pod czujnym okiem pani Elżbiety, przygotowały ozdoby choinkowe. 

Były to anioły, wykonane z krepiny. Zadanie to wymagało sporych umiejętności i cierpliwości. Uczniowie chętnie słuchali wskazówek i z pełnym zaangażowaniem zdobili swoje anioły.

W efekcie powstały przepiękne prace, które  będzie można podziwiać, ponieważ zawisną one na choince szkolnej.

______________________________________________________________________

Dodano: 12 grudnia 2016

Inspiracje do swoich wierszy czerpię z życia…” – spotkanie autorskie z garbowską poetką Panią Zofią Abramek

W listopadowy poniedziałek odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie, którego celem było poznawanie ludzi z pasją. Tym razem gościliśmy w naszych szkolnych murach panią Zofię Abramek – pochodzącą z Bogucina emerytowaną nauczycielkę przyrody, poetkę, autorkę licznych wierszy publikowanych w „Głosie Garbowa”.

Dla uczniów była to niezwykła okazja do poznania i porozmawiania z autorką hymnu naszej szkoły, spotkania „na żywo” z prawdziwym poetą.

Pani Zofia w ciekawy sposób opowiadała o sobie, o swojej twórczości, pracy zawodowej. Urzekła wszystkich swoim optymizmem, ciepłem, ale też niespotykaną na co dzień pokorą i skromnością.

Pani Zofia zaprezentowała wybrane przez siebie przykłady swojej poezji – szczególnie zapadł nam w pamięci wiersz o turkawce, który powstał z obserwacji codziennej, zwyczajnej sytuacji. Były to jednocześnie głębokie przemyślenia dotyczące kruchości życia i miejsca człowieka w przyrodzie.

    

Czas spędzony z Panią Abramek minął niezwykle  szybko i w bardzo miłej atmosferze. Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań poetce. Najczęściej dotyczyły one motywów tworzenia wierszy, źródeł czerpania inspiracji, ale też nie brakowało pytań o pracę, o rodzinę. Na wszystkie z nich Pani Zofia chętnie udzielała wyczerpujących i bardzo ciekawych odpowiedzi. Zachęcała uczniów do podejmowania wysiłków w kierunku tworzenia poezji, spisywania swoich przemyśleń, refleksji dotyczących sytuacji z życia codziennego. Poetka zwróciła też uwagę na to, że warto się w życiu zatrzymać, spojrzeć uważnie na otaczający nas świat i tak zwyczajnie się nim zachwycić, bo wokół nas jest tyle piękna, którego na co dzień niestety nie dostrzegamy.

Z niecierpliwością czekamy już na kolejne spotkanie z Panią Zofią Abramek. Mamy nadzieję, że minione spotkanie zaowocuje pojawieniem się nowych talentów poetyckich wśród naszych uczniów, powstaniem utworów, które będziemy mogli przedstawić  Pani Zofii przy kolejnej wizycie w naszej szkole.

 Agnieszka Jóźwiakowska

______________________________________________________________________

Dodano: 11 grudnia 2016

Występ artystów z cyrku Obimbolando

Na początku grudnia gościliśmy w naszej szkole artystów z cyrku „Obimbolando”. Zaprezentowali oni interesujący program, na który składały się pokazy akrobatyczne, taneczne, żonglerka, taniec z wężem. Najwięcej śmiechu wywoływały występy clowna, połączone z elementami iluzji, a nawet magii.

Uczniowie mieli możliwość aktywnego włączania się w występ, byli proszeni do pomocy przy niektórych pokazach. Amelia Smolak, Gabriel Grzegorczyk i Karol Kozieł próbowali swoich sił i umiejętności ćwicząc z obręczami. Weronika Kamińska, Julia Staniak i Bartosz Jakubik asystowali przy pokazach iluzjonistycznych i mogli „na własnej skórze” doświadczyć niezwykłych i niewytłumaczalnych zjawisk, jak pojawienie się dodatkowej piłki w ręku, czy elementów „garderoby” w kieszeni Bartka.

Miny uczestników zdradzały niedowierzanie, a nawet lekkie przerażenie tym, co się działo. Iluzjonista zmieniał kolory kwiatów, sprawiał, że zwykła gazeta przemieszczała się po sznurku w górę i w dół, a na koniec wyciągnął królika z… doniczki. Publiczność reagowała gromkimi brawami.

       

Na koniec krew w żyłach wielu oglądających  zmroził taniec z wężem. Niezwykłą odwagą wykazał się Kamil Kozieł, który wystąpił w roli „tresera” węży. Potem nieliczni odważni mogli przekonać się, że węże wcale nie są nieprzyjemne w dotyku i pogłaskać przywiezionego przez artystów pytona.

Godzina spędzona z artystami cyrkowymi minęła bardzo szybko, nikt na widowni się nie nudził, nawet najmłodsi oglądali z ogromnym zaciekawieniem.

______________________________________________________________________

Dodano: 10 grudnia 2016

Tym razem pytania okazały się zbyt trudne…

9 grudnia odbył się w Bogucinie kolejny, piąty już Turniej Wiedzy o Garbowszczyźnie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karolina Sugier, Amelia Gawron, Angelika Smolak i Kamil Olszak. Tym razem pytania konkursowe dotyczyły warunków przyrodniczych i geograficznych naszej gminy. Uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą dotyczącą położenia Garbowa. 

  

Niestety, tym razem nie udało się odnieść sukcesu. Pytania wylosowane przez kapitana drużyny – Karolinę Sugier okazały się dla naszej reprezentacji zbyt trudne. Udział w konkursie był jednak cenną lekcją, dzięki której można było dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat walorów przyrodniczych naszej małej ojczyzny, ale też uczył radzenia sobie ze stresem i emocjami, jakie zawsze towarzyszą takim zmaganiom.

W przyszłym roku kolejna edycja turnieju dotyczyć będzie atrakcji turystycznych Garbowa i okolic. Nie załamujemy się dzisiejszą porażką i dołożymy starań, by w kolejnym turnieju odnieść sukces.

 Agnieszka Jóźwiakowska

______________________________________________________________________

Dodano: 6 grudnia 2016

Wycieczka do Lublina - czyli coś dla ciała i coś dla ducha

22 listopada 2016 roku uczniowie klas starszych naszej szkoły wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Lublina. Pobyt w Lublinie rozpoczęliśmy od wesołej zabawy w wodzie, korzystając z atrakcji, jakie oferuje Aqua Lublin.

Chętnych na zjeżdżalnie, bicze wodne, jacuzzi oraz pływanie w basenie na zewnątrz nie brakowało. Każdy miał okazję nie tylko dobrze się bawić, ale też doskonalić swoje umiejętności pływackie, a wszystko pod czujnym okiem ratowników.

    

Następnie pojechaliśmy do Centrum Handlowego Atrium Felicity, gdzie zjedliśmy obiad, a potem obejrzeliśmy film pod tytułem „Za niebieskimi drzwiami” w kinie Cinema City. Reżyserem tego filmu jest Mariusz Palej, a w rolach głównych występują: Dominik Kowalczyk, Ewa Błaszczyk, Magdalena Nieć, Teresa Lipowska oraz Adam Ferency, a także Michał Żebrowski, który udziela głosu jednej z fikcyjnych postaci. Jest to historia chłopca, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zapadł w śpiączkę. Film jest powiązany z Fundacją Ewy Błaszczyk „Akogo”, która zajmuje się dziećmi po ciężkich urazach mózgu, często są to dzieci w śpiączce. Film zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

Wspólny wyjazd na pewno zapadł wszystkim uczestnikom w pamięć. Z pewnością będzie jeszcze wiele podobnych wycieczek.

Paulina Sowa, wychowawczyni klas IV-V

______________________________________________________________________

Dodano: 4 grudnia 2016

Wędrówki zwierząt okiem Sebastiana Sobowca

„Wędrówki zwierząt”- to główny temat spotkania autorskiego z Sebastianem Sobowcem. 28 października 2016 roku w Szkole Podstawowej w Woli Przybysławskiej gościliśmy fotografa, autora wielu książek przyrodniczych pana Sebastiana Sobowca. Przyjechał do nas z panią dyrektor Gminnej Biblioteki w Garbowie. Opowiadał nam o wielu zwierzętach.

Przygotował także zagadki np. Czym różni się ropucha od żaby? Za dobrą odpowiedź uczniowie otrzymywali naklejki przedstawiające różne gatunki ptaków.

Podczas prezentacji pan Sebastian mówił o swoich książkach i historii ich powstawania. Jedną z nich pt. Żółtoszara zieleń napisał w czasie powodzi, która nawiedziła Sandomierz. Kiedy dowiedział się, że nikt tego nie zapisuje, postanowił udokumentować ten fakt. Po zakończeniu prezentacji uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i kupna pamiątek.

Naszym zdaniem ta lekcja przyrody była ciekawym doświadczeniem. Chcielibyśmy, aby takie spotkania odbywały się częściej i dotyczyły różnych tematów. Mieliśmy okazję poznać zwyczaje wielu zwierząt. 

Wraz z innymi uczniami chcemy bardzo serdecznie podziękować panu Sebastianowi i pani dyrektor - Ewie Szczuce za przybycie i zorganizowanie tego spotkania.

Autorzy:
Malwina Kopacz, Paweł Turowski – uczniowie kl. VI

Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej

Korekty dokonała - Agnieszka Sulej

______________________________________________________________________

Dodano: 4 grudnia 2016

Andrzejki w naszej szkole…

Aby tradycji stało się zadość, dnia 24 listopada 2016 roku uczniowie, nauczyciele i rodzice, bawili się wspólnie na dyskotece andrzejkowej.

Zabawę rozpoczęły wróżby, przygotowane przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Każdy mógł sprawdzić, jaka czeka go przyszłość – kim będzie, gdzie będzie mieszkał, jak będzie mieć na imię przyszła sympatia, a nawet jak szybko weźmie ślub J.

I chociaż andrzejkowe przepowiednie zostały potraktowane z przymrużeniem oka, dały wszystkim wiele radości. Była to również okazja, aby pomóc potrzebującym, gdyż „biletem” wstępu było coś słodkiego. Zebrane smakołyki zostaną dołączone do zbiórki darów w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

       

Wróżby, dyskoteka przy dobrej muzyce oraz pyszne przekąski przygotowane przez rodziców to jeszcze nie wszystkie atrakcje.

Imprezę uświetnił pokaz taneczny w wykonaniu grupy uczennic z klas III, V i VI, w składzie: Zuzanna Kamińska, Gabriela Staniak, Kinga Piecyk, Amelia Gawron, Karolina Sugier, Julia Staniak, Milena Szyszka i Karolina Szyszka.

Gratulujemy odwagi.  Dziękujemy za wspólną zabawę!

Paulina Sowa, wychowawczyni klas IV-V

______________________________________________________________________

Dodano: 28 listopada 2016

Przedszkolaki na galowo i wesoło”

Dnia 10 listopada wszystkie przedszkolaki naszej Szkoły wybrały się na przedstawienie teatralne „Tymoteusz i Psiuńcio" w Teatrze im. H. Ch.  Andersena w Lublinie.

Oprócz wspaniałego przesłania pojawiającego się w końcowej piosence: „wasz pies, najwierniejszy przyjaciel”, dzieci poznały czym jest odpowiedzialność i przywiązanie.  Pobyt w teatrze był dla dzieci niezwykłym wydarzeniem  kulturalnym i niesamowitym przeżyciem.

Oczywiście nie zabrakło również atrakcji, na które dzieci czekały z niecierpliwością – „szaleństwo” w Centrum Rozrywki „Koziołek” dla Dzieci w Lublinie.

  

Jak miło patrzeć, gdy dzieci są szczęśliwe…

Wychowawczynie grup: Małgorzata Matraszek i Aneta Nalewajek

______________________________________________________________________

Dodano: 24 listopada 2016

Stanęli na wysokości zadania

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej wzięli udział w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim poświęconym życiu i twórczości Bronisława Pietraka – pisarza ludowego, wycinankarza, kowala.

Konkurs odbył się 04.11.2016 r. w Bibliotece Gminnej w Garbowie. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom recytacji, zaskoczyli jury doborem tekstów oraz zdolnościami interpretacyjnymi.

Po raz pierwszy w tym roku konkurs miał charakter międzygminny, co znacznie podniosło jego rangę oraz stopień rywalizacji.

Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Gawron, Karolina Sugier oraz Karol Reszka. Do recytacji przygotowali fragmenty prozy oraz wiersze B. Pietraka pisane gwarą ludową. Nie były to utwory łatwe do zaprezentowania, ale i z tym zadaniem nasi przedstawiciele poradzili sobie doskonale.

Cieszymy się, że w naszej społeczności odkrywamy młodych utalentowanych ludzi, którzy chcą kultywować tradycje naszych dziadków. Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły, jesteśmy z was dumni, życzymy dalszych sukcesów.

______________________________________________________________________

Dodano: 14 listopada 2016

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej znowu na podium!

Dzień 02.11.2016r. okazał się szczęśliwy dla uczniów naszej szkoły, którzy brali udział w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego w Bogucinie. Naszą placówkę reprezentowało dziewięć osób.  

Konkurs rozgrywany był w kategorii indywidualnej. Zwyciężył Szymon Rusinek – uczeń kl. VI. Wśród dziewczynek dzielnie walczyła Karolina Sugier, która ostatecznie zajęła IV miejsce.    

Obydwoje zakwalifikowali się na Rejonowe Zawody w Ciecierzynie, gdzie Szymon zajmując I miejsce, zapewnił sobie awans do Powiatowych Zawodów w Krzczonowie. To ogromne wyróżnienie dla naszego reprezentanta. Cieszymy się z tak dużego sukcesu.

Gratulujemy wytrwałości i umiejętności.

______________________________________________________________________

Dodano: 14 listopada 2016

Spotkanie z garbowską kwiaciarką - panią Elżbietą Prażmo.

19 października gościliśmy w naszej szkole panią Elżbietę Prażmo, która przyjechała, aby przeprowadzić dla uczniów warsztaty plastyczne, poświęcone wykonywaniu kwiatów z krepiny. Pani Elżbieta jest z wykształcenia historykiem, pracuje w Multimedialnej Izbie Pamięci w Garbowie, gdzie oprowadza po wystawach zapoznając dzieci i młodzież z lokalną historią i tradycją.

Znana jest z artystycznych pasji - wykonuje przepiękne kwiaty z krepiny i bibuły, ozdoby choinkowe i pisanki, drzewka różane, haftuje obrazy oraz zajmuje się koronkarstwem. Swoimi umiejętnościami i talentem chętnie dzieli się z innymi, ucząc tej trudnej sztuki.

  

W spotkaniu z Panią Elżbietą wzięli udział uczniowie klas III - VI, którzy pod Jej czujnym okiem poznawali tajniki wykonywania kwiatów z bibuły. Nie było to łatwe, jednak udało się przy niewielkiej pomocy naszego Gościa i nauczycieli wykonać przepiękne krokusy, różyczki, przebiśniegi i szyszki z krepiny. Wielu uczniów, a także nauczycieli biorących udział w warsztatach,  odkryło w sobie talent i pasję artystyczną.

Dziękujemy serdecznie za cenne nauki. Z Panią Elżbietą umówiliśmy się na następne spotkania, które poświęcone będą wykonaniu ozdób na choinkę i palm wielkanocnych.

  

______________________________________________________________________

Dodano: 30 października 2016

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej zwycięzcami międzyszkolnego konkursu "Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza"

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej od początku września podążali śladami bohaterów pozytywistycznych powieści, nowel i reportaży. Gromadzili materiały dotyczące życia i twórczości słynnego, polskiego noblisty -  H. Sienkiewicza. Poznawali treść jego utworów. 

Wyszukiwali informacje dotyczące adaptacji filmowych jego dzieł. Włożyli wiele trudu w przygotowania do międzyszkolnego konkursu wiedzy pt. Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza.

Konkurs ten odbył się 26.10.2016r.  w Szkole Podstawowej w Bogucinie, zorganizowany został w ramach obchodów Roku Sienkiewiczowskiego.

  

Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Przybysławic, Bogucina, Lesiec i Woli Przybysławskiej. Naszą placówkę reprezentowali: Amelia Gawron, Karolina Sugier i Kamil Olszak. Ich ogromne zaangażowanie i determinacja zadecydowały o zwycięstwie. Uczestnicy w ramach podziękowań, z rąk Pana wójta Kazimierza Firleja, otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

Serdecznie dziękujemy uczniom za ich pracę i godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Sulej – nauczycielka j. polskiego

______________________________________________________________________

Dodano: 30 października 2016

Wycieczka do teatru i manufaktury

Dnia 20 października uczniowie klas 0-III wyjeżdżali do Lublina na przedstawienie teatralne „Karolcia”. Scenariusz przedstawienia został oparty na lekturze, którą uczniowie omawiają w edukacji wczesnoszkolnej. Przedstawienie było bardzo ciekawie wyreżyserowane, a świetna gra aktorska wyzwoliła duże emocje i zapewniła dzieciom dobrą zabawę.

        

Drugą atrakcją wyjazdu była wizyta w manufakturze słodyczy „Cukier-Lukier”. Odbył się tam pokaz wyrobu cukierków karmelowych, na którym każdy z uczniów mógł wykonać dla siebie lizaka. Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

______________________________________________________________________

Dodano: 30 października 2016

Dzień Nauczyciela

14 października 2016 uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnili uczniowie klasy III wystawiając przedstawienie „O Jasiu i Małgosi” w wersji humorystycznej z akcentem szkolnym. Po przedstawieniu uczniowie złożyli życzenia i kwiaty.

Tradycyjnie, w tym dniu obchodziliśmy uroczystość Pasowania na Ucznia. Tą część uroczystości prowadzili uczniowie klasy V. Współorganizatorami imprezy byli również rodzice, którzy przygotowali dla dzieci prezenty i słodkie przyjęcie.

          

Nauczyciele i pracownicy szkoły serdecznie dziękują Radzie Rodziców za bardzo smaczny i piękny tort, który z serdecznymi życzeniami został wręczony pani Dyrektor.

______________________________________________________________________

Dodano: 27  października 2016

"Bijemy razem rekord"

Dnia 17 października biliśmy rekord Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Akcja odbywała się pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W naszej szkole w biciu rekordu brali udział uczniowie klasy

IV-VI, ale za rok będzie Nas więcej.

______________________________________________________________________

           OGŁOSZENIE

W dniu 25 października 2016r. w naszej szkole odbędzie się spotkanie z psychologiem i psychoterapeutą panem Tomaszem Kołodziejczykiem na temat Sposobów radzenia sobie z agresją i przemocą.

Program spotkania:

8.00-13.05 – zajęcia z uczniami klas III-VI

13.30 – 14.30 – spotkanie z rodzicami

14.30 – 15.30    indywidualne konsultacje z rodzicami

15. 30 – 17.30 warsztaty dla nauczycieli.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców.

______________________________________________________________________

Dodano: 18  października 2016

Roztańczony dzień – czyli jak uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej połączyli przyjemne z pożytecznym.

Dnia 29.09.2016r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana z okazji Dnia Chłopaka. Wszyscy świetnie się bawili. Podczas imprezy uczniowie wraz z nauczycielami sprzedawali ciasto przygotowane przez rodziców klas młodszych.

Zgromadzone w ten sposób środki zasilą konto Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom im. J. Pawła II. Fundacja wspiera dwunastoletniego Kubę, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił dłoń. Zebranie określonej kwoty pomoże w zakupie protezy ręki, niezbędnej do samodzielnego funkcjonowania chłopca. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu.

______________________________________________________________________

Dodano: 03 października 2016

Rowerem po lesie

27 września 2016 r. uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawczyniami panią Karoliną Bieniek oraz panią Pauliną Sową ruszyli na wycieczkę rowerową do Wólki Kątnej. Zapachy i odgłosy lasu, ciepłe słońce i doborowe towarzystwo – w tak miłych warunkach nikt nie myślał o zmęczeniu.

Tym bardziej, że na miejscu, w Wólce Kątnej, można było zaspokoić głód pysznymi, pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami. Nasi rowerzyści korzystali również z placu zabaw oraz boiska na terenie świetlicy w Wólce Kątnej. Czas spędzony wspólnie pozwolił lepiej się poznać i razem pobawić.

     

Serdeczne podziękowania dla pani Heleny Wankiewicz i pani Renaty Szyszki za pomoc w organizacji wycieczki.

                                                        Paulina Sowa, wychowawca klas IV i V

______________________________________________________________________

Dodano: 03 października 2016

Akcja "Sprzątanie świata"

19.09.2016 r. odbyło się wielkie sprzątanie terenu wokół szkoły w ramach akcji „Sprzątanie świata”. Uczniowie klas 4-6 założyli rękawiczki i z ochotą zabrali się do pracy. Okazało się, że mieliśmy co robić: oczyściliśmy teren wokół szkoły, boisko oraz plac zabaw z wszelkich śmieci.    Wszyscy uczniowie z całych sił pracowali, bo nie chcieli, żeby szkoła była zanieczyszczona.   

Warto sprzątać i dbać o swoje otoczenie ponieważ każdy malutki kawałek szkła czy papierek zagraża człowiekowi, zwierzętom, przyrodzie i pięknemu krajobrazowi Woli Przybysławskiej.

      

Na koniec wszyscy wyrzucili śmieci i cieszyli się z efektów swojej pracy. Myślę, że każdy może wyjść z domu i posprzątać swój mały świat – podwórko, najbliższą okolicę. Warto pamiętać, że znaczną część śmieci można wykorzystać ponownie, np. szkło, makulaturę, aluminiowe puszki, lub sprzedać, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczyć na dobre cele.

Uczniowie naszej szkoły byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy. Z pewnością będziemy włączać się w podobne akcje w przyszłości.

Autor: Angelika Smolak kl. V

Korekta i zdjęcia: Paulina Sowa

______________________________________________________________________

                OGŁOSZENIE

W dniach 28-29.09.2016 r. odbędzie się w naszej szkole kiermasz ciast.

Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc finansową dla Kuby, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił rękę i aby normalnie funkcjonować potrzebuje inteligentnej protezy.

Nie bądź obojętny, pomóż potrzebującym!

______________________________________________________________________

Szkoła w Woli Przybysławskiej  zaprasza wszystkich  uczniów do udziału w II edycji konkursu "EDUKUJEMY POMAGAMY”.

Konkurs trwa od 1.09.2016r do 30.04.2017r. Jego celem jest zebranie jak największej ilości zużytych baterii. Pozyskane pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane do FUNDACJI INTEGRACJA.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.reba.com.pl

 Opiekun SKO Jolanta Okuniewska

______________________________________________________________________

Szkoła w Woli Przybysławskiej pod patronatem SKO przystąpiła do konkursu ekologicznego ZBIERAMY MAKULATURE - OSZCZĘDZAMY LASY”

Konkurs polega na zbiórce makulatury w szkole.

Celem konkursu jest promowanie dbałości o środowisko poprzez oddawanie surowców nadających się do recyklingu.

Konkurs trwa od 1 września 2016r do 15 czerwca 2017r. Prowadzony jest w III kategoriach:

I kategoria: NAJLEPSZA SZKOŁA

Nagrodzone zostaną 3 najlepsze szkoły, które w przeliczeniu na jednego ucznia zbiorą największą ilość makulatury.

I miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 700zł

II miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 500zł

III miejsce– nagroda rzeczowa o wartości 300zł

II kategoria: NAJLEPSZY UCZEŃ

Nagrodzone zostaną 3 uczniowie, którzy zbiorą największą ilość makulatury.

I miejsce – nagroda o wartości 300zł

II miejsce – nagroda o wartości 200zł

III miejsce– nagroda  o wartości 100zł

III kategoria: NAJLEPSZY OPIEKUN

Nagrodzeni zostaną 3 opiekunowie  najlepszych  szkół.

I miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 300zł

II miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 200zł

III miejsce– nagroda rzeczowa o wartości 100zł

Opiekun SKO: Jolanta Okuniewska

______________________________________________________________________

UWAGA!

       Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  

                 2016/2017 odbędzie się

       1 września (czwartek) o godzinie 10.30

                                                                                                          Zapraszamy!