|
|||
|
|||
|
Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna
Opublikowano: 31.05.2021
Nadszedł już koniec ostatniego etapu w programie Być jak Ignacy. Podsumowaniem działań Przyrodniczego Koła Naukowego jest film odpowiadający na pytanie, jak nowa technologia i technologia przyszłości, może pomóc uczniom w codziennym życiu. Zobaczcie sami co czeka nas w najbliższej przyszłości!
Opublikowano: 07.05.2021
Z okazji majowych świąt – Święto Pracy, Dzień Flagi Państwowej i Święto Konstytucji 3 Maja nasi wspaniali uczniowie wzięli udział w kilku aktywnościach. Poniżesz przedstawiamy efekty ich pracy: Zapraszamy do wysłuchania prezentacji przygotowanej przez uczniów klasy 3.
Chętni uczniowie przygotowali również biało-czerwone dzieło z własnych zdjęć!
Niezmiernie miło nam również poinformować wszystkich o sukcesie jednogo z naszych uczniów - Szymon Czarniecki, otrzymał wyróżnienie w Konkursie Plastycznym "Konstytucja 3 Maja" organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. BRAWO!!!
Opublikowano: 28.04.2021
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich był okazją do przeprowadzenia akcji promującej czytelnictwo. Galeria zdjęć, ranking ulubionych książek, wirtualny spacer po szczególnej bibliotece i wiele innych atrakcji znajdziesz na załączonym padlecie. Zapraszamy do oglądania, „lajkowania” i do CZYTANIA :)
Opublikowano: 27.04.2021
Przedszkolaki od początku tygodnia przygotowywały się do obchodów Miedzynarodowego Dnia Ziemi, poznając świat przyrody poprzez różne aktywności. Jednakże 22 kwietnia szczególnie zastanowiliśmy się nad tym, jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę oraz jak pomóc Pani Ziemi, aby ten wspólny dom był zdrowy, piękny i czysty. Z okazji tego ważnego święta w obu grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka oraz co możemy zrobić dla naszej Planety? W tym dniu dzieci obejrzały film edukacyjny „Edukredka- Dzień Ziemi”, przygotowały ciekawą pracę plastyczną pt.: ”Nasza Planeta Ziemia”, wyławiały śmieci z oceanu oraz rozwijały swoją twórczą aktywność na podstawie tekstu „W środku leży kamień”. Na zakończenie zajęć dzieci posiały kwiatki, które gdy tylko podrosną zostaną posadzone w przydomowych ogródkach. Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 27.04.2021
Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 19.04.2021
Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły brali
udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznego InstaLogik. Konkurs składał się z trzech etapów, wzięło w nim
udział 12 uczniów naszej szkoły.
Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://instalogik.pl/
Opublikowano: 13.04.20211
W uznaniu zasług dla ojczyzny
Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz za jego wkład w rozwój
literatury i sztuki Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w 100-lecie
narodzin poety, ogłosił rok 2021 ,,Rokiem Krzysztofa Kamila
Baczyńskiego”.
Opublikowano: 13.04.2021
Zachęcam do
przeczytania artykułu „Dzieci w lockdownie”, być może będzie on
pomocny w lepszym zrozumieniu sytuacji dziecka w czasie
pandemii. Zachęcam także do przejrzenia innych artykułów w
załączonym linku. W przedłużającej się sytuacji izolacji, pracy
i nauki zdalnej, potrzeba wsparcia jest bardzo istotna.
Szczegóły w linku. Zachęcam także do kontaktu ze mną przez
dziennik elektroniczny lub mailowo.
Paulina Sowa, pedagog szkolny
Opublikowano: 13.04.2021
Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Dzieci z przedszkola poznały tradycje wielkanocnego stołu, dowiedziały się w jaki sposób można zrobić piękne pisanki i kraszanki, z jakich potraw składa się wielkanocne śniadanie. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Dzieci samodzielnie wykonały palmy oraz pisanki, następnie zrobiliśmy pyszne mazurki kajmakowe z bakaliami które wspólnie zjedliśmy. Zajęcia wywołały radość i uśmiech na twarzach dzieci, wprowadziły je w świąteczny nastrój.
Katarzyna Sarna
Opublikowano: 01.04.2021
Z okazji Świąt
Wielkanocnych:
~ ~ ~ Do życzeń dołączamy własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, których inspiracją były wycinanki kurpiowskie - ich twórcami są uczniowie klasy 2.
Opublikowano: 01.04.2021
Zbliżają się Święta... Samorząd Uczniowski
Opublikowano: 31.03.2021
Projekt MOJA IRLANDIA dobiegł końca. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania uczniów i ich twórczości! Poniżej znajduje się podsumowanie naszych wszystkich aktywności. ☘
Opublikowano: 31.03.2021
W marcu przedszkolaki młodsze i starsze realizowały kręgi tematyczne: "Muzyka jest wszędzie" oraz " W świecie teatru". Dzieci miały okazję tworzyć własne pacynki i odgrywać przedstawienie za ich pomocą. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może sie zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki przynosi im wiele korzyści między innymi rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, sprzyja umuzykalnieniu, zwiększa poczucie własnej wartości. Po zrealizowaniu kręgów tematycznych mieliśmy okazję odwiedzenia szkolnej biblioteki. Młodsze przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z tym magicznym miejscem. Dowiedzieliśmy się jak powstaje książka, jakie mamy rodzaje książek w bibliotece oraz jak stać się jej czytelnikiem. Spotkanie to nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały bajki, dowiedziały się, że książki trzeba szanować i dbać o nie. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale także z książka do czytania w domu.
Katarzyna Sarna
Opublikowano: 31.03.2021
W dniu 19.03.2021 r. przedszkolaki z obu grup wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania Zimy – powitania Wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki i wiersze o tematyce wiosennej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz Wiosny.
Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 30.03.2021
Informuję i zachęcam do skorzystania z oferty Centrum
Psychologii i Psychoterapii Euro-Medica dla dzieci i młodzieży,
która rozpoczęła działalność w Lublinie, w ramach nowego modelu
ochrony zdrowia psychicznego. Pozdrawiam, Paulina Sowa, pedagog szkolny
Opublikowano: 25.03.2021
W piątek 19 marca 2021r. klasa druga zaprezentowała, młodszym kolegom z Klubu Przedszkolaka i z oddziału przedszkolnego, przedstawienie teatralne p.t. „Bajka o smoku, królu, królewnie, rycerzu i … nie zgadniecie, o kim jeszcze.” Do występu uczniowie przygotowywali się od początków marca. Sami zaprojektowali i wykonali dekoracje i niektóre elementy strojów. Na ręce pani Anetki i pani Kasi wręczyli zaproszenia na to wydarzenie, ciesząc się z przygotowanej niespodzianki. W tych trudnych czasach pandemii staramy się zachować jak najwięcej dziecięcej radości obcując z piękną polską mową i kulturą.
Dorota Poczek
Opublikowano: 25.03.2021
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy drugiej przystąpili do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego, którego celem zawsze jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcanie ich do ruchu już od najmłodszych lat. Program realizowaliśmy na przełomie lutego/marca 2021r. w oparciu o 7 tematów: „Dbam o rośliny i zwierzęta, nawet te najmniejsze”, „Dbam o aktywność fizyczną”, „Dbam o siebie i jem owoce i warzywa”, „Dbam o zasoby naturalne (powietrze, wodę i energię)”, „Dbam o segregację śmieci i robię z nich coś nowego”, „Dbam o naturę”, „Dbam o środowisko i oszczędzam pieniądze”. Dzięki takim programom uczniowie są coraz bardziej świadomi potrzeby dbania o naturę, zdrowie, ekologię. Po realizacji programu klasa druga otrzymała certyfikat przyjaciela natury.
Opublikowano: 25.03.2021
Opublikowano: 19.03.2021
Szkolna Kasa Oszczędności zaprasza na przedstawienie pt. "Podejmij wyzwanie i rozpocznij oszczędzanie❗" które odpowie na pytanie: Czy i co warto oszczędzać. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy 3!
Małgorzata Matraszek
Opublikowano: 19.03.2021
„Dzień Kobiet, Dzień Kobiet
Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 19.03.2021
A oto co powstało ze słów wyszukanych przez uczniów.. niektóre z nich sa zaskakujące! Zobaczcie sami :)
Opublikowano: 18.03.2021
Jeżeli nie jesteś jeszcze pewny co do wybory szkoły
ponadpodstawowej lub chcesz się wiecej dowiedzieć o wybranej już
szkole, zapraszamy do udziału w akcji „Tydzień zawodów – czas
na strzał w 10!”. W ramach tej akcji planowane jest
działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia
dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji
szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim –
„Tydzień zawodów – czas na strzał w 10!”.
Mariola Jakubiec
Opublikowano: 18.03.2021
Due to lockdown, we are supposed to stay at home.
Still we can take part in virtual trips. Thanks to class 6 we
could visit New York and see the magnificence of Statue of
Liberty.
Paulina Sowa
Opublikowano: 17.03.2021
Opublikowano: 09.03.2021
Jolanta Okuniewska
Opublikowano: 09.03.2021
Jolanta Okuniewska
Opublikowano: 09.03.2021
Szanowni Rodzice, Opiekunowie!
Wszystkie informacje dotyczące możliwości rezerwowania wizyt otrzymacie Państwo telefonicznie.
Opublikowano: 03.03.2021
Nasz wspaniałe Przyrodnicze Koło Naukowe pracuje dzielnie mimo pandemii. Kolejny etap naszej działalności w ramach progamu "Być jak Ignacy" jest stworzenie pojazdu przyszłości, mamy trudne zadanie, ponieważ pandemia nie odpuszcza! My się jednak nie poddamy! pracujemy zdanie, a efekty naszej pracy poznacie już wkrótce!
uczniowie klasy VII
Opublikowano: 03.03.2021
Drodzy Rodzice,
Paulina Sowa, pedagog szkolny
Opublikowano: 01.03.2021
Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw,
którym towarzyszy muzyka i zabawa.
Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 01.03.2021
W lutym starsze i młodsze przedszkolaki wzięły udział w projekcie Misiowe Laboratorium Czterech Zywiołów. Zajęcia pozwoliły przybliżyć nam żywioły: ogień, ziemia, woda i powietrze. Dzieci dopasowywały fotografie ilustrujące żywioły, nauczyły się rozróżniać jakie działanie żywiołów uznajemy za przydatne a jakie potrafią wyrządzić krzywdy w otoczeniu. Na koniec każdego dnia dzieci brały udział w ciekawych eksperymentach pamiętając przy tym o zasadach bezpieczeństwa. Katarzyna Sarna
Opublikowano: 01.03.2021
9 lutego obchodziliśmy Dzień Pizzy. Tego dnia sala naszego przedszkola zmieniła się w prawdziwą włoską pizzerie. Przedszkolaki bawiąc się w kucharzy przygotowały pizzę. Wielką frajdę sprawiały już same przygotowania; smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do piekarnika, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Zapach pizzy unosił się w calej szkole, nie sposób było jej się oprzeć. Było pysznie, zdrowo i kolorowo :) Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy oraz dowiedziały się z którego kraju pochodzi. W tym dniu stworzyliśmy także pracę plastyczne - pizza której dodatki ulepiliśmy z plasteliny. Nie zabrakło także uwielbianego przez dzieci kodowania i zabaw ruchowych.
Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 01.03.2021
Jak co roku rozmawiamy z dziećmi na temat dokarmiania ptaków. Z przedszkolakami omówiliśmy, co robią ptaki zimą i o tym, że można im pomóc budując karmnik. Dzieci zapoznały się też z ptakami, jakie przylatują do karmnika, a także z tym, co nasi skrzydlaci przyjaciele jedzą zimą. Kiedy już byliśmy uzbrojeni w wiedzę teoretyczną przyszedł czas na wycieczkę. Przygotowaliśmy ptasie przysmaki i ruszyliśmy na wyprawę. Imponujących rozmiarów karmnik zawisł na przedszkolnym podwórku. Dzieci wsypały do niego nasionka, a na pobliskim drzewie zawisły kulki dla sikorek. Dzieci zobowiązały się, że przez całą zimę będą doglądały stołówki, żeby była czysta i aby niczego w niej nie zabrakło.
Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 028.02.2021
Święto zakochanych zajmuje bardzo ważne miejsce w kalendarzu uroczystości przedszkolnych. Walentynki to wyjątkowy dzień, który świętowany jest nie tylko przez dorosłych, ale również dzieci. Dla najmłodszych stanowi symbol przyjaźni, relacji międzyludzkich i radości wspólnego przebywania. Dzień zakochanych jest świetną okazją do zorganizowania wspólnych zabaw i ciekawych prac plastycznych. Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 28.02.2021
„Zabawa zajmuje centralne miejsce w wychowaniu przedszkolnym. Jest ona tak silną i trwałą potrzebą dziecka jak potrzeba pokarmu, ruchu, towarzystwa innych dzieci. Na zabawę i inną działalność dowolną musi się znaleźć dużo czasu w rozkładzie dnia przedszkolnego, ponieważ w rozwoju małego dziecka są one niezbędne. Bez zabawy bowiem oraz swobody ekspresji i spontanicznego działania nie da się wychowywać człowieka aktywnego, samodzielnego, zdolnego do inicjatywy”. Zimowa aura dopisała w tym roku, co stało się inspiracją do różnych zabaw sensorycznych, a także zajęć dydaktycznych i ruchowych. Zobaczcie sami!!! Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 23.02.2021
Opublikowano: 22.02.2021
https://drive.google.com/file/d/1hijHohV0GXwWuXKOyT6VopGkR1pcXpqi/view?ts=6033d39a
Opublikowano: 19.02.2021
Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu w
naszej szkole odbył się online.
Samorząd Uczniowski
Opublikowano: 15.02.2021
Klasa druga stara się nadrobić czas po
dwumiesięcznej izolacji spowodowanej pandemią. Po powrocie do
nauki stacjonarnej realizuje różne projekty klasowe.
Zorganizowaliśmy „Pierwszy klasowy turniej szachowy”, którego
zwycięzcą została Iga Karapuda. Własnoręcznie wykonaliśmy
lampiony, by udekorować salę wprowadzając nastrój na obchody
„Tłustego Czwartku” i „Ostatków” zakończonych
Dorota Poczek
Opublikowano: 10.02.2021
Samorząd Uczniowski zorganizował akcję ,,Mój zimowy przyjaciel", w której chętni uczniowie mogli pochwalić się swoimi dziełami ze śniegu. Następnie każdy przesłał zdjęcie i powstała wspaniała galeria (https://padlet.com/spwolaprzybyslawska/zimowyprzyjaciel), w której można było oddawać głos na najpiękniejszego. Każdy towarzysz był wyjątkowy. A oto ten jedyny - Stasio, który zdobył najwięcej serc :)
Opublikowano: 10.02.2021
•
Dzieci urodzone w 2014 roku przyjmowane są na podstawie
zgłoszenia Rodziców i wypełnionej karty zgłoszeniowej dziecka.
Druk można otrzymać u dyrektora szkoły, wychowawców oddziałów
przedszkolnych lub pobrać ze strony internetowej szkoły:
www.spwola.garbow.pl
Opublikowano: 09.02.2021
W czasie nauki zdalnej spędzamy bardzo dużo czasu
online. Warto więc przypomnieć sobie, jak korzystać z Internetu,
aby być bezpiecznym. Co można, a czego zdecydowanie robić nie
wolno, ponieważ mogą za to grozić poważne konsekwencje. Zachęcam
do zapoznania się z załączonym materiałem zarówno uczniów, jak i
rodziców. Zachęcam do zapoznania się z poniższym linkiem: >>> ZAGROŻENIA I PUŁAPKI ŻYCIA MŁODZIEŃCZEGO <<<
Zapraszam również do kontaktu online lub w szkole
po wcześniejszym umówieniu się. Paulina Sowa, pedagog szkolny
Opublikowano: 05.02.2021
„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi
zrobić, a zrozumiem” – ta ponadczasowa myśl Konfucjusza
znalazła odzwierciedlenie na lekcji historii, podczas której
uczniowie klasy V poznawali epokę rycerzy.
Agnieszka Jóźwiakowska
Opublikowano: 04.02.2021
Jak co roku rozmawiamy z dziećmi na temat dokarmiania ptaków. Z
przedszkolakami omówiliśmy, co robią ptaki zimą i o tym, że
można im pomóc budując karmnik. Dzieci
zapoznały się też z ptakami, jakie przylatują do karmnika, a
także z tym, co nasi skrzydlaci przyjaciele jedzą zimą. Kiedy
już byliśmy uzbrojeni w wiedzę teoretyczną przyszedł czas na
wycieczkę.
Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 05.02.2021
Nauczanie zdalne, które od wielu tygodni
realizują uczniowie klas IV-VIII jest trudnym wyzwaniem zarówno
dla uczniów, rodziców, jak i nauczycieli. Rodzi wiele trudności
i problemów emocjonalnych. Informujemy o możliwości skorzystania
ze wsparcia oferowanego przez poradnie
psychologiczno-pedagogiczne we współpracy ze szkołami.
Przydatne linki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/pomoc-psychologiczno-pedagogiczna-dla-uczniow-i-rodzicow https://www.youtube.com/watch?v=MTrZiO7z30c
Opublikowano: 02.02.2021
Wszystkie
uczestniczki otrzymały dyplomy i pamiątkowe tomiki z wierszami
laureatów IX Archidiecezjalnego Konkursu Poezji Maryjnej.
Triumfatorzy dodatkowo także dyplomy i nagrody rzeczowe.
Opublikowano: 02.02.2021
Opublikowano: 27.01.2021
Dziś klasa 3wybrała się na ognisko. Każdy zjadł
pyszną kiełbaskę i wypił gorącą herbatę ☕. Były rozmowy, śmiechy
ale przede wszystkim zabawy na śniegu ❄☃
Małgorzata Matraszek
Opublikowano: 28.12.2020
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć świątecznych choinek. Pochwalili się nimi uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Choinka daje nam w święta mnóstwo radości, szczególnie wtedy, gdy leżą pod nią prezenty :)
Opublikowano: 28.12.2020
Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne i radosne święta w naszej tradycji, dlatego same przygotowywania do nich wprowadzają wszystkich w miłą i magiczną atmosferę. Już od początku grudnia przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tych wyjątkowych świąt poprzez różne działania. Z pewnością ten szczególny okres przedświąteczny rozpoczął się wizytą Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu. Dzieci bardzo się cieszyły ze spotkania, gdyż długo z niecierpliwością czekały na jego przyjście, pisząc do świętego listy z prośbami o prezenty. Oczywiście zostały obdarowane wyjątkowymi podarunkami.
Katarzyna Sarna
Opublikowano: 22.12.2020
W ramach akcji organizowanej przez Samorząd Uczniowski powstały dwa piękne dzieła - kolaż oraz krótki film. Nasi wspaniali podopieczni pragną osobiście złożyć życzenia... Uczniowie klas 1-3 stanęli na wysokości zadania i pomimo dzielącej wszystkich odległości, wykazali się wspaniałym talentem plastycznym, dzięki czemu powstały ich wspólne życzenia! :)
Klasy starsze zdecydowały się nagrać dla Was parę słów - zobaczcie sami :)
Opublikowano: 22.12.2020
Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy.
Podczas Wieczerzy Wigilijnej będziemy łamać się opłatkiem i
składać sobie życzenia. Tegoroczne święta dla wszystkich będę
szczególe, przeżywane w czasie pandemii koronawirusa. Nie
zmienia się jednak ich sens – Jezus Chrystus przychodzi do
ludzi.
Jarosław Czępiński
Opublikowano: 22.12.2020
Opublikowano: 18.12.2020
Oto dzieła Waszych rąk ☺
Opublikowano: 14.12.2020
Dzięki uczestnictwu w programie Nauka Dla Ciebie, organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik, nasza szkoła wzbogaciła się o Zestaw Multimedialnego Wsparcia Edukacji Zdalnej! Będzie się działo! ☺
Opublikowano: 13.12.2020
Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do szkolnego udziału w akcji:
"CZY MOGĄ BYĆ ŚWIĘTA BEZ CHOINKI?"
Kiedy wystroicie swoje choinki i zechcecie się nimi pochwalic przyślijcie nam ich zdjęcie.
ps. Możecie wykonać sobie zdjęcie razem z choinką, każdy pomysł
będzie świetny!
Opublikowano: 09.12.2020
Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 7 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego Gościa dzieci rozpoczęły wcześniejsze przygotowania. Na tą okazję ubrały choinkę oraz przygotowały gazetkę. Nasz długo wyczekiwany dzień rozpoczęliśmy od mikołajkowych zabaw ruchowych. Po zakończonej zabawie dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie! Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – na powitanie powiedziały wierszyk oraz zaśpiewały piosenkę. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu.
Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 09.12.2020
Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa obchodzi swoje święto co roku 25 listopada. Z tej okazji w przedszkolu w grupie 3- i 4-latków oraz oddziale przedszkolnym zorganizowany został Dzień Pluszowego Misia. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną obchody tego dnia wyglądały nieco inaczej niż w poprzednich latach. Niezmienne pozostało jedno – radość najmłodszych.
Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 28.11.2020
Tutaj możesz wybrać osobę, dla której
przygotujesz kartkę: Koordynator: pedagog szkolny
Opublikowano: 28.11.2020
27 listopada odbyły się
w naszym przedszkolu Andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa.
Hokus pokus, czary mary niech się spełnia Andrzejkowe czary!
Katarzyna Sarna
Opublikowano: 28.11.2020
Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dla wszystkich zabawy andrzejkowe online! Znajdziecie tu kilka tradycyjnych zabaw na ten wyjątkowy wieczór w roku - wystarczy kliknąć na poniższy obrazek. Życzymy udanej zabawy!
Samorząd Uczniowski
Opublikowano: 26.11.2020
Opublikowano: 26.11.2020
Podczas naszych jesiennych zabaw mieliśmy okazję wziąć udział w zabawach matematycznych z użyciem kasztanów, żołędzi i liści poznając jednocześnie dary tej pięknej pory roku. Dzieci tworzyły pracę plastyczne różnymi technikami. Był to czas obserwacji zmian w przyrodzie, doznań sensorycznych poprzez tworzenie dywaników zapachowych i ścieżek dotykowych a także eksperymentów. Przypomnieliśmy sobie jak dbać o zdrowie i jak ważny jest ruch. Katarzyna Sarna
Opublikowano: 25.11.2020
Nachodzi
koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić
"Dzień Dyni" - królowej wszystkich warzyw. W dniu 30
października w przedszkolu, w obu grupach obchodziliśmy „Dzień
Dyni”. Naszą „imprezkę” rozpoczęliśmy tańcem z dynią.
Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 25.11.2020
Kolejny pełen nowości i wrażeń dzień w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem "Od ziarenka do bochenka". W dniu 16 października przedszkolaki obchodziły Święto Chleba. Dzieci miały okazję poznać historię i proces powstawania chleba, rogalików, a także różnego rodzaju bułeczek. Dowiedziały się także jak powstaje mąka oraz na czym polega praca piekarza. Zapoznały się z różnymi rodzajami chleba oraz składnikami potrzebnymi do jego wypieku. Przedszkolaki wykonały z masy solnej własne chlebki oraz bułki. Na koniec dnia dzieci zostały poczęstowane kruchymi ciasteczkami. Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 25.11.2020
15.10.2020 r dzieci wzięły udział w Światowym Dniu Mycia Rąk. Zaprezentowały w przedszkolnej łazience sposób prawidłowego mycia rąk, wspartego plakatem rekomendowanym przez GIS . Bawiły się przy piosence „Czyste ręce” oraz przeprowadziły eksperyment „Dlaczego warto myć ręce?”.
Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 25.11.2020
Opublikowano: 25.11.2020
Czy wiecie, że 21.11 obchodziliśmy Dzień Życzliwości? Oto co stworzyliśmy wspólnie z tej okazji:
Opublikowano: 18.11.2020
Czy spacer faktycznie pomaga w utrzymaniu zdrowia
naszego organizmu? Oczywiście, że tak. Spacer, jako najprostsza
forma ruchu jest nie tylko najzdrowszy, ale również doprowadza
do poprawy zdrowia w wielu chorobach przewlekłych.
Małgorzata Matraszek
Opublikowano: 11.11.2020
Dziś jest wyjątkowy dzień dla każdego z nas dnia. Samorząd Uczniowski również zorganizował małą akcję, w której uczniowie odpowiadali jednym słowem na pytanie ,,Czym dla Ciebie jest Niepodległość?", a po zebraniu wyrazów powstała taka oto piękna chmura słów...
Wiktoria Nalewajek
Opublikowano: 11.11.2020
ALBUM PRAC: PREZENTACJE UCZNIÓW:
Opublikowano: 10.11.2020
stacjonarnie (w szkole): czwartek w godz. 8.00
– 8.45 (po wcześniejszym umówieniu się)
Opublikowano: 26.10.2020
“Drodzy Rodzice!
Opublikowano: 18.10.2020
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w
powiecie lubelskim i ogłoszeniem strefy czerwonej od
19.10.2020 r. zmianie ulegają zasady funkcjonowania Szkoły
Podstawowej w Woli Przybysławskiej. >>>REGULAMIN FUNKCJONOWANIA SZKOŁY<<<
Agnieszka Jóźwiakowska
Opublikowano: 18.10.2020
Agata Sołyga
Opublikowano: 18.10.2020
W tym roku, nasi wspaniali uczniowie zorganizowali małą niespodziankę. Jedna z sal zamieniła się w szkolne kino, a pracownicy szkoły mogli obejrzeć krótkie nagranie, w którym uczniowie mówili, za co tak naprawdę lubią swoich nauczycieli. Po udanym seansie uczniowie wręczyli nauczycielom i obsłudze drobne upominki, które wywołały "niekontrolowany uśmiech" :)
Opublikowano: 12.10.2020
30 września
obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. Z racji
święta dziewczynki zaśpiewały chłopcom uroczyste „Sto lat” oraz
wręczyły upominki. Zorganizowaliśmy wiele zabaw tanecznych,
podczas których dzieci świetnie się bawiły.
Aneta Kuśmirek
;
Opublikowano: 07.10.2020
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do programu
„Być jak Ignacy”. Życzymy im powodzenia, wytrwałości i świetnej zabawy. Szczegóły programu dostępne tutaj:
Opublikowano: 04.10.2020
W tym roku po raz
kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji Narodowego Czytania.
Spotkanie miało nietypowy charakter, postanowiliśmy bowiem, że
zarejestrujemy nasz występ na dyktafonie, a potem udostępnimy
prezentację na stronie szkoły.
Akt I Scena II
Akt I Scena III
Agnieszka Sulej
Opublikowano: 04.10.2020
W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ W KRAJU I DECYZJĄ RADY RODZICÓW O NIEORGANIZOWANIU IMPREZ SZKOLNYCH, ZMIANIE ULEGŁA WYSOKOŚĆ SKŁADKI NA POTRZEBY RADY RODZICÓW.
Opublikowano: 04.10.2020
W naszej szkole Dzień Chłopaka odbył się zgodnie z tradycją 30.09.2020r. Tego dnia Samorząd szkolny przygotował dla wszystkich chłopców słodką niespodziankę w postaci cukierków z życzeniami. Dodatkowo w każdej klasie i grupach przedszkolnych świętowanie odbywało się indywidualnie. Sądząc po życzliwych uśmiechach chłopaków, ten dzień należał do wyjątkowych. W imieniu wszystkich kobiet i dziewczyn z naszej szkoły, życzymy wszystkim chłopcom uśmiechu na co dzień, pozytywnych ocen i spełnienia marzeń!
Wiktoria Nalewajek - uczennica klasy VI
Opublikowano: 01.09.2020
Opublikowano: 29.08.2020
Opublikowano: 29.08.2020
GODZINA 9:00
GODZINA 9:30
Więcej informacji pod linkami:
;
Opublikowano: 29.08.2020
W sierpniu zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Wszyscy ósmoklasiści z naszej szkoły dostali się do wybranych liceów i techników. W znacznej większości były to ich szkoły pierwszego wyboru.
Opublikowano: 01.07.20200
Bernadetta Węglińska-Korzan
Opublikowano: 22.06.2020
26 czerwca jest dniem
zakończenia roku szkolnego 2019/2020. W związku z obowiązującymi
obostrzeniami, świadectwa mogą odebrać uczniowie osobiście lub
ich rodzice. W tym roku uroczystości zakończenia roku odbędą się
w niewielkich grupach klasowych i ograniczą do odbioru świadectw
i spotkań z wychowawcami według następującego harmonogramu:
Klikając TUTAJ
znajdziecie list ministra edukacji narodowej Dariusza
Piątkowskiego.
Opublikowano: 8.06.2020
Bernadetta Węglińska-Korzan
Opublikowano: 5.06.2020
W konkursie wzięło udział 14 uczniów.
Anna Bukowska
Opublikowano: 01.06.2020
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy,
Szczegóły w linku poniżej:
Opublikowano: 31.05.2020
Krótka prezentacja na temat komunikacji w sieci.
Opublikowano: 26.05.2020
Dziś wyjątkowy dzień - święto naszych najwspanialszych Mam. Z serca życzymy wszystkim mamusiom wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, po prostu szczęścia, a przede wszystkim bardzo dziękujemy, że jesteście ♥ Oto co przygotowały dla Was dzieci z okazji dzisiejszego dnia.
Opublikowano: 25.05.2020
Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza
Drewnowskiego w Lublinie był organizatorem Konkurs Elektryczny
dla uczniów szkół podstawowych we współpracy z Instytutem Fizyki
Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Mariola Jakubiec
Opublikowano: 22.05.2020
1. Książki i podręczniki przynosimy w wyznaczonym
terminie w godz. 8.00- 12.00.
Opublikowano: 20.05.2020
Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021 Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 – komunikat MEN
Opublikowano: 19.05.2020
Opublikowano: 15.05.2020
Drodzy Uczniowie,
Opublikowano: 13.05.2020
Drodzy Rodzice,
Opublikowano: 13.05.2020
Prace należy przesyłać do 19.05.2020 przez classroom do zakładki biblioteka i umieścić je w temacie „Konkurs” lub wysłać na adres mailowy: abukowska875@gmail.com. Zapraszam do zabawy - czekają nagrody!!!
Anna Bukowska
Opublikowano: 09.05.2020
Przez cały ubiegły tydzień nasza społeczność szkolna wzięła udział w akcji pod nazwą "BIAŁO-CZERWONA SIŁA WOLI". Dzięki zaangażowaniu wielu osób stworzyliśmy piękną patriotyczną galerię, którą można podziwiać poniżej.
Opublikowano: 29.04.2020
Akcja trwa do 8.05.2020r.
Opublikowano: 24.04.2020
Serwis edukacyjny
www.dyktanda.pl zaprasza na
pierwszą odsłonę konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii".
Jest on skierowany zarówno do lubiących tworzyć, jak i
rozwiązywać dyktanda. Konkurs startuje już 24 kwietnia, potrwa
on do 24 maja. Oprócz mistrzowskich tytułów na zwycięzców
czekają cenne nagrody. W konkursowej puli czeka ponad 130
atrakcyjnych zestawów nagród. Udział w konkursie i korzystanie
ze strony są całkowicie bezpłatne. Przyłącz się do zabawy i
naucz się ortografii z przyjemnością!
Opublikowano: 23.04.2020
23 kwietnia jest Światowym Dniem Książki i Praw
Autorskich – jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w
celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności
intelektualnej za pomocą praw autorskich.
Anna Bukowska
Drodzy Uczniowie!
Bernadetta Węglińska-Korzan – psycholog
szkolny
Opublikowano: 22.04.2020
Dziś mija już 50 lat od pierwszych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi. W tym roku pomimo wszelkich trudności postanowiliśmy wraz z naszymi uczniami dać przekaz wszystkim jak istotna jest postawa proekologiczna i dbanie o naszą Planetę. Dzięki kreatywności naszych młodych artystów stworzyliśmy galerię prac, a uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się również do stworzenia filmu, w którym krótko wyjaśniają dlaczego warto dbać o naszą Ziemię. Uczniowie podjęli również wyzwania w postaci escape roomu oraz quizów online – to wspaniały sposób na naukę!
Opublikowano: 16.04.2020
Drodzy Rodzice,
Polecam również coś do poczytania:
Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie Paulina Sowa, pedagog szkolny
Opublikowano: 15.04.2020
Kategoria II kl. 0-III:
1 miejsce: Patryk Wójtowicz kl. I
Anna Bukowska
Opublikowano: 11.04.2020
Z okazji
Świąt Wielkanocnych: życzą
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
i uczniowie
Opublikowano: 01.04.2020
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć prac wykonanych przez naszych najmłodszych uczniów. To wspaniale, że wszyscy spędzacie ten czas w kreatywny sposób. Jesteśmy z Was dumni!
Opublikowano: 27.03.2020
Opublikowano: 27.03.2020
Dzień dobry,
Opublikowano: 24.03.20200
Opublikowano: 20.03.2020
Drodzy Rodzice,
Opublikowano: 17.03.2020
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
Opublikowano: 11.03.2020
Zgodnie z decyzją Premiera RP i Ministra
Edukacji Narodowej od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca
szkoła jest zamknięta.
Opublikowano: 11.03.2020
Opublikowano: 10.03.2020
Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego
dbają, aby ptasia stołówka nie była pusta. Dowiedziały się czym
można dokarmiać ptaki i same z dużym zapałem przynosiły ziarno i
wsypywały pokarm do karmnika. Poznały ptaki zimujące w Polsce i
miały okazję do wysłuchania odgłosów jakie wydają. Na
zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczne „Ptaki w
karmniku” i wspólnie zatańczyły przy piosence o głodnym ptaszku.
Skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za pomoc.
Aneta Kuśmirek
Opublikowano: 01.03.2020
Opublikowano: 01.03.2020
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej zajęli
drugie miejsce w Konkursie Wiedzy o Prawie dla uczniów kl. VII i
VIII szkół podstawowych województwa lubelskiego. Naszą szkołę
reprezentowali uczniowie klasy VIII: Angelika Smolak, Kamil
Olszak i Bartosz Jakubik. Więcej informacji oraz zdjęć pod linkiem: https://zs5.lublin.eu/konkurs-wiedzy-o-prawie-rozstrzygniety,6554.html
Opublikowano: 26.02.2020
Najmłodsze klasy naszej szkoły: oddziały przedszkolne oraz klasy I-III wybrały się 20.02.20 r. na wycieczkę do Lublina do Regionalnego Muzeum Cebularza. Tam wzbogaciły swoją wiedzę na temat regionalnego przysmaku. Z udziałem Esterki i piekarza Franka dzieci poznały legendę związaną z tym wypiekiem. Następnie samodzielnie wcielając się w rolę piekarza, wykonywały zgodnie z recepturą swojego cebularza. Każdy z uczestników wycieczki miał oczywiście okazję spróbowania tego przysmaku. Na pamiątkę pobytu w muzeum dzieci zabrały ze sobą własnoręcznie wykonanego cebularza.
Opublikowano: 26.02.2020
Jak co roku, uczniowie klas IV i V mieli możliwość sprawdzić się plastycznie i językowo w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową w Przybysławicach. Tym razem zadaniem konkursowym był LAPBOOK w języku angielskim o wybranej tematyce. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Wiktoria Nalewajek oraz Szymon Czarnecki z klasy V. Wiktoria przygotowała lapbooka o USA, a Szymon o Londynie. Ogromnie cieszy fakt, że praca Szymona spodobała się jury i zajął on II miejsce w konkursie. Gratulujemy wiedzy oraz pomysłowej realizacji tematu. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach językowych.
Opublikowano: 13.02.2020
Babcia
to ukochana osoba, która potrafi nas zrozumieć i przytulić.
Pociesza, jeśli mamy kłopoty i tłumaczy, że nie ma się czym
martwić. Dziadek daje nam swoją miłość.
Opublikowano: 11.02.20200
Dnia 11 lutego 2020 r. uczniowie klasy I
razem z oddziałem przedszkolnym i Klubem Przedszkolaka
odwiedzili w swojej miejscowości Ochotniczą Straż Pożarną.
Dzięki zaproszeniu nas do remizy przez pana Tomasza Nalewajka,
mogliśmy bliżej zapoznać się z pracą strażaków, ich sukcesami i
trudami.
Dorota Poczek
Opublikowano: 05.02.2020
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów !!!
Opublikowano: 05.02.2020
Opublikowano: 07.01.2020
XIII Gminno – Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek odbył się 29 grudnia 2019r. w kościele w Garbowie pw. Przemienienia Pańskiego.
Dzieci 5-6 letnie ze Szkoły
Podstawowej w Woli Przybysławskiej zaprezentowały dwie
pastorałki : ,, Świetlista kolęda” i ,,Choineczka”. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w to wydarzenie.
W grupie uczniów starszych
Szkołę Podstawową w Woli Przybysławskiej na XIII Gminno –
Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek reprezentowały
uczennice klasy VI. Dziewczęta w składzie: Nikola Butryn,
Katarzyna Czarnecka, Oliwia Czarnecka, Weronika Domińska,
Zuzanna Kamińska, Gabriela Staniak i Nikoletta Wolińska
zaśpiewały kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie” i pastorałkę „
Gwiazdki świecą nad stajenką”. Artystki otrzymały dyplom i
słodki upominek.
Opublikowano: 06.01.2020
Udało nam się! W tym roku zebraliśmy ponad 76 kilogramów żywności! Wszystkie produkty zostały przekazane do Caritas Ziemi Lubelskiej, a następnie trafiły do potrzebujących w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce!
Opublikowano: 27.12.2019
Ostatni dzień zajęć przed Świętami Bożego Narodzenia był wyjątkowy. W naszej szkole odbyły się jasełka, spotkanie opłatkowe i szkolna wieczerza wigilijna. Wśród licznie przybyłych gości byli między innymi: Wójt Gminy Garbów Kazimierz Firlej, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Adamczyk, radni z Woli Przybysławskiej: Waldemar Paruch i Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Stanisław Sumorek, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Przybysławskiej Arkadiusz Bogusz, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Grażyna Adamczyk oraz Przewodniczący Rady Rodziców Paweł Jakubik.
Jarosław Czępiński
Opublikowano: 20.12.2019
Opublikowano: 18.12.2019
Uczniowie z oddziału 0 oraz klas I-III naszej szkoli wzięli udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Konkurs ten miał zainspirować dzieci do codziennego czytania i obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne. Uczniowie mieli za zadanie głośne czytanie wraz z rodzicami przez okres 21 dni. Otrzymali albumy, w których dokumentowali postępy w czytaniu za pomocą naklejek ze Słodziakami.
Opublikowano: 18.12.2019
Dnia 12.XII.2019
roku jury w składzie: p. A. Jóźwiakowska, p. A. Bukowska i p. J.
Michalska wyłoniło zwycięzców spośród 64 uczestników z 3 szkół
podstawowych w 3 kategoriach wiekowych.
Opublikowano: 09.12.2019
Szósty grudnia, imieniny Św. Mikołaja to czas radości, szczególnie dla dzieci. W naszej szkole uczniowie z klas „0” – III miały ten dzień bardzo udany. Wychowawczynie wspólnie z rodzicami zorganizowały tego dnia wyjście do Multikina w Lublinie na projekcję filmu „Kraina Lodu 2” oraz do centrum zabaw „Koziołek”. Celem tego wyjazdu było nie tylko miłe spędzenie czasu grudniowego, ale również realizacja podstawy programowej obowiązującej w szkole. Uczniowie zostali zapoznani z wyglądem Multikina, sal kinowych. Przypomniane zostały im zasady zachowania się w miejscach publicznych i związanych z „kulturą”. Zabawy ruchowe w „Koziołku” przyczyniły się do ciekawszej formy realizacji zadań wychowania fizycznego, które obowiązują w każdej szkole. Najważniejszym celem tego wyjazdu było bezpieczne zachowanie w środkach transportu publicznego, w sali zabaw, na ruchomych schodach i podczas przechodzenia przez jezdnię. Wszyscy wracali bardzo zadowoleni. Po powrocie do szkoły na dzieci czekały paczki od Mikołaja, a niektórych Mikołaj odwiedził w klasach. Chciałoby się powiedzieć – „Więcej takich radosnych dni!”. Dorota Poczek
Opublikowano: 08.12.20199
5 grudnia rozpoczął się w naszej szkole nietypowo. Uczniowie klas 4-8 początkowo zebrali się w jednej z sal by obejrzeć prezentację dziewczyn z klasy 6 dotyczącej noblistów polskich. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem i uwagą. Następnie wszyscy zostali podzieleni na 4-osobowe zespoły, których zadaniem było rozwiązanie zagadki dotyczącej Leonarda da Vinci, a dokładnie zniknięcia jednego z Jego dzieł – Mona Lisy. Rozwikłanie problemu nie było łatwe, ponieważ uczniowie mieli przed sobą 5 zadań do wykonania, a raczej – rozkodowania. Wszyscy pracowali dzielnie, ale jedynie jedna zwycięska drużyna otrzymała kod do kłódki, w której znajdowały się nagrody oraz odpowiedz na nurtujące od początku pytanie: „Kto ukradł Mona Lisę?”. Kolejnym etapem była nietypowa lekcja fizyki i chemii, którą przedstawiła grupa „Zelektryzowani”. Wzięły w niej udział między wszystkie dzieci z naszej szkoły. W programie pokazano wiele ciekawych doświadczeń i eksperymentów chemicznych. Podczas pokazu widzowie mieli możliwość czynnego udziału w eksperymentach, co wzbudziło ich szczególne emocje i zainteresowanie.
Katarzyna Badeńska
Opublikowano: 08.12.2019
Wróżby, przepowiednie i dobra zabawa – tak w skrócie można opisać tegoroczne andrzejki. Impreza zaczęła się od otwarcia sali wróżb, do której każdy mógł wejść i sprawdzić nie tylko swoją przyszłość, ale również to, jak będzie miała na imię zbliżająca się miłość. Nawet opiekunowie kusili się na sprawdzenie swojego losu i niejednokrotnie przepowiednie nie były łaskawe. Całe szczęście rodzice czekali w pogotowiu z pysznościami, które z pewnością poprawiły nastrój wszystkim. Z tak pozytywnymi emocjami rozpoczęła się dyskoteka. Niemalże wszyscy uczniowie ruszyli do tańca, a impreza była tak znakomita, że aż nie chciało się kończyć… Mamy nadzieję, że tak aktywny udział w zabawie będzie zawsze normą.
Katarzyna Badeńska
Opublikowano: 08.12.2019
19 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Tolerancji. W tym wyjątkowym dniu uczniowie i nauczyciele mieli możliwość przebrania się tak, aby wyglądać inaczej niż zawsze. Ponadto naszym zadaniem było przygotowanie dłoni wyciętych z papieru, na których pisaliśmy czym dla nas jest tolarancja. Dzięki temu, na jednej z przerw, stworzyliśmy wspólnie ziemię tolerancji, którą otaczały nasze kolorowe dłonie.
Karolina Sugier uczennica klasy VIII
Opublikowano: 04.12.2019
Opublikowano: 29.11.2019
Dnia 29 listopada 2019 roku o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej
im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie odbył się konkurs o życiu i
twórczości Juliusza Słowackiego. Naszą szkołę reprezentowało
czworo uczniów z klasy ósmej - Karolina Sugier, Amelia Gawron,
Kamil Olszak oraz Angelika Smolak, jako osoba rezerwowa. Pytania
były losowane przez wybraną osobę z drużyny. W każdej kolejce
grupa odpowiadała na jedno pytanie. Poprawna odpowiedź była
nagradzana jednym lub dwoma punktami, w zależności od
wyczerpania tematu. Nasza szkoła zdobyła łącznie 12 na 12
punktów. Dzięki temu zajęliśmy pierwsze miejsce.
Opublikowano: 27.11.2019
Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego :
Anna Bukowska
Opublikowano: 26.11.2019
Dnia 26 listopada 2019r. dzieci z obu grup przedszkolnych wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty oraz pracą listonosza. Przedszkolaki poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.
Opublikowano: 25.11.2019
25
listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy
przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy
Miś. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest
obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi
do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą
uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków
i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach,
obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych
misiach z dziecięcych bajek. Dzieci z każdej grupy
zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich
są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, , brały udział
w konkurencjach „Niezgrabna łapka misia”. Na zakończenie każda
grupa przygotowała pracę plastyczną pt: „Mój Pluszowy Miś”
Opublikowano: 20.11.2019
Opublikowano: 13.11.2019
11
listopada to wyjątkowa data dla każdego Polaka. Tego dnia
pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność oraz męstwo naszych
przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na
mapę Europy. Nasi uczniowie również pamiętają o ważnej dacie w
historii naszego kraju i dlatego już 7 listopada społeczność
naszej szkoły uroczyście obchodziła 101 rocznicę odzyskania
przez nasz kraj Niepodległości.
Opublikowano: 12.11.2019
Opublikowano: 11.11.2019
Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada
Opublikowano: 03.11.2019
W poniedziałek 14 października 2019 r., zgodnie z tradycją, w
naszej szkole odbyło się uroczyste „Ślubowanie klasy I”.
Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku
roku szkolnego. Uczyli się dzielnie hymnu Polski, piosenki,
tekstów wierszy, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
Dorota Poczek
Opublikowano: 25.10.2019
Aby usystematyzować wiedzę, 25 października 2019r. dzieci z obu grup przedszkola oraz pierwsza klasa udały się na wycieczkę do piekarni „Kolstar” w Starościnie. Podczas zwiedzania miały możliwość zobaczyć jak wygląda placówka od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. W piekarni wszystko było ciekawe, największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi pączkami. Dziękujemy właścicielom i pracownikom, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni.
Opublikowano: 25.10.2019
W
środę 27.11.2019r w Szkole Podstawowej w Woli Przybysławskiej
odbędzie się XV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO -
ALFIK.
Opublikowano: 21.10.2019
21 października
odbyła się wycieczka dla klas 4-8 do Sandomierza. Wyruszyliśmy o
6.30 spod szkoły, aby zdążyć na czas do Muzeum
Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Fabryka to miejsce wspomnień z
dzieciństwa niektórych uczniów klasy 8, gdyż kilka lat temu
mieliśmy okazję odwiedzić to miejsce. Zobaczyliśmy tam różne
sposoby przyozdabiania choinek oraz mieliśmy przyjemność
zobaczyć cały proces tworzenia bombek, nawet tych, o różnych
kształtach. Ostatnim punktem w tym magicznym miejscu były
warsztaty, na których każdy mógł się wykazać artystycznie
ozdabiając swoją bombkę według własnego pomysłu. Następnie
odwiedziliśmy Sandomierz. Mieliśmy przyjemność spacerować
śladami "Ojca Mateusza" na rynku oraz zwiedziliśmy zbrojownię.
Zdecydowanie najwięcej emocji wzbudziła możliwość przymierzenia
historycznych strojów oraz sprawdzenia oręża. Zwieńczeniem
naszego pobytu w Sandomierzu było podziwianie pięknych widoków z
Bramy Opatowskiej.
Opublikowano: 20.10.2019
16 października obchodzimy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i to właśnie z tej okazji nasza szkoła wzięła udział w akcji bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy organizowanej po raz kolejny przez WOŚP. Głównym celem było wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Nasi dzielni uczniowie z klas IV – VIII zostali poinstruowani oraz zapoznani z filmem instruktażowym o tym jak powinni zachować się podczas udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Następnie 46 uczniów zostało podzielonych na osiem zespołów ratunkowych i bez przerwy od godziny 12:00 do godziny 12:30, prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Jesteśmy ogromnie dumni z naszej wspaniałej młodzieży i dziękujemy za uczestnictwo!
Katarzyna Badeńska
Opublikowano: 14.10.2019
„Chociaż trzeba mieć cierpliwość jak aniołów sto, z uśmiechem
przekazywać tyle wiedzy, Nauczyciel to potrafi
bez wyjątku aż do piątku no a za to od nas szóstka się należy!”
– tak właśnie brzmiały słowa piosenki wykonywanej przez uczniów
w wyjątkowym dniu - Dniu Nauczyciela. 14 października to
specjalny dzień, a szczególnie w tym roku nasi podopieczni
zaskoczyli z pewnością niejednego uczestnika tych obchodów. Po
odegraniu zabawnej scenki, przyszedł czas na życzenia. Nie były
one typowe, tym razem do słów zostały dołączone zabawne prezenty
dla poszczególnych pracowników. Ponadto każdy nauczyciel
otrzymał “swój portret” wykonany przez uczniów. Ciekawe czy
wszyscy rozpoznali siebie.
Katarzyna Badeńska
Opublikowano: 10.10.2019 W październiku młodsze dzieci z naszej szkoły : 5-6 - latki oraz klasy I-III, wybrały się do Lublina na spektakl teatralny pt. „ Koziołek Kręciołek’’. Autor tekstu tego widowiska – Zbigniew Dmitroca napisał wiele książek dla dzieci. Na scenie teatru dzieci śledziły losy głównego bohatera koziołka, który wyruszył z miasta Lublina do innych miast Polski w poszukiwaniu przygód. Dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do szkoły.
Opublikowano: 01.10.2019
Idzie jesień
Opublikowano: 01.10.2019
Samorząd
uczniowski wraz z opiekunkami zakończył już zbiórkę karmy, która
została przekazana podopiecznym Schroniska dla bezdomnych
zwierząt w Puławach. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych
uczniów, którzy przynieśli pokarm dla zwierząt i dziękujemy
inicjatorce całego przedsięwzięcia – Angelice Smolak. Nasza
szkoła dostała też specjalne podziękowania za wsparcie.
Opublikowano: 30.09.2019
30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka, który rozpoczął się życzeniami i słodkim poczęstunkiem. Po lekcjach świętowaliśmy ten szczególny dzień nie tylko w klasach, ale również podczas dyskoteki. W czasie zabawy i tańców można było odwiedzić kawiarenkę zorganizowaną z okazji tego dnia. To właśnie tam można było spróbować pysznych ciast i napić się ciepłej herbaty. Pieniądze zebrane podczas imprezy zostały przeznaczone na potrzeby SU.
Angelika Smolak uczennica klasy VIII
Opublikowano: 30.09.2019
Dzień Chłopaka w przedszkolu jest coroczną imprezą, 30 września 2019r. dziewczynki wręczały chłopcom upominki i złożyły życzenia. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci oraz dobrej zabawy przy dziecięcych przebojach. Myślę, że chłopcy długo będą wspominać ten radosny dzień.
Opublikowano: 27.09.2019
Dnia 27 września 2019 r. dzieci z obu grup przedszkolnych oraz z klasy II wybrały się na wycieczkę do parku w Kozłówce. Pogoda nam sprzyjała, a park to piękne miejsce, szczególnie, gdy jest zaczarowane kolorami jesieni. Przedszkolaki i starsze dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, rozpoznawały drzewa i ich owoce. Zbierały kasztany i kolorowe liście, słuchały odgłosów przyrody. Dzieci mogły też zaobserwować różne rodzaje bażantów hodowanych w parku. Na pewno wyczekiwanym punktem zwiedzania był duży plac zabaw na którym mogły trochę się pobawić. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych przeżyć i wspomnień. Wszyscy w wyśmienitych nastrojach, szczęśliwie powróciliśmy do szkoły.
Opublikowano: 26.09.2019
W
dniu 26.09.2019 w ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania odbyła
się w naszej szkole uroczystość "Narodowego Czytania 2019".
Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para
Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie.
Anna Bukowska
Opublikowano: 25.09.2019
Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły, zarówno ci mali jak i młodzież z klas starszych ruszyli do walki o czystą okolicę. Wyposażeni w rękawiczki, worki i dobry humor aktywnie włączyli się do akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „ NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!” i była to wspaniała lekcja poszanowania środowiska, na której wspólnie mogliśmy promować segregację śmieci oraz zmniejszyć negatywny wpływ człowieka na otoczenie. Zwieńczeniem całej akcji było ognisko.
Opublikowano: 23.09.2019
Dnia 23 września odbyła się wycieczka rowerowa po okolicach Woli Przybysławskiej (Orlicz, Wólka Kątna, Markuszów, Przybysławice). Uczniowie klas 7-8 wraz z opiekunkami wyruszyli około godziny 10:00. Pierwszym przystankiem był Orlicz, gdzie młodzież wykonała karty pracy związane z badaniem i obserwacją natury. Następnie podążając przez Wólkę zrobiliśmy sobie przerwę na posiłek i regenerację sił. W drodze powrotnej jechaliśmy przez Markuszków, Przybysławice aż w końcu dotarliśmy pod naszą szkołę.
Karolina Sugier uczennica klasy VIIIi>
Opublikowano: 20.09.2019 Dnia 20.09.2019r. na zaproszenie nauczycieli przybyła do naszej szkoły Pani Policjantka z Posterunku Policji w Jastkowie. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych oraz klas I-III, zgromadziły się w sali gimnastycznej, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania przedszkolaki oraz starsze dzieci dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności policyjna pałka oraz lizak, a także kajdanki, które okazały się bardzo ciężkie, szczególnie dla maluchów. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie szkoły. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Opublikowano: 19.09.2019
Siła, energia,
napięcie i dobra zabawa. Tak właśnie uczniowie klas VI, VII i
VIII spędzili czwartek 19 września. Dzień rozpoczęliśmy pokazem
z fizyki, na którym zostały poruszone tematy dotyczące ciepła,
ruchu obrotowego, prądu i rezonansu, a odważni mieli okazję
asystować przy doświadczeniach.
Opublikowano: 02.09.2019 Dnia 2 września 2019 roku miało miejsce uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Wszystkim życzymy sukcesów i mnóstwo uśmiechu na każdy dzień!
Szanowni Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie Beztroski czas wakacji dobiega końca. Zapraszamy zatem serdecznie na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020, która odbędzie się 2 września 2019 r. o godzinie 10.15. O godz. 9:00 zapraszamy wszystkich chętnych Uczniów i Rodziców na Mszę św. inaugurującą nowy rok szkolny w w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie.
|
Informacja RODO
Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej umieszczone zostały na zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.p>
|
|
© 2014-2020 Szkoła Podstawowa w Woli Przybysławskiej |