Witamy na stronach naszej witryny internetowej Darmowy Kurs CSS
  1. Archiwum
  2. O szkole
  3. Nasze sukcesy
  4. Edukacja przedszkolna
  5. Linki
  6. Absolwenci

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna

 

Opublikowano: 31.05.2021
Etap 3 - Być jak Ignacy

Nadszedł już koniec ostatniego etapu w programie Być jak Ignacy. Podsumowaniem działań Przyrodniczego Koła Naukowego jest film odpowiadający na pytanie, jak nowa technologia i technologia przyszłości, może pomóc uczniom w codziennym życiu. Zobaczcie sami co czeka nas w najbliższej przyszłości!

 

 

 

 

 

Opublikowano: 07.05.2021
Święta majowe

Z okazji majowych świąt – Święto Pracy, Dzień Flagi Państwowej i Święto Konstytucji 3 Maja nasi wspaniali uczniowie wzięli udział w kilku aktywnościach. Poniżesz przedstawiamy efekty ich pracy:

Zapraszamy do wysłuchania prezentacji przygotowanej przez uczniów klasy 3.

 

Chętni uczniowie przygotowali również biało-czerwone dzieło z własnych zdjęć!

 

Niezmiernie miło nam również poinformować wszystkich o sukcesie jednogo z naszych uczniów - Szymon Czarniecki, otrzymał wyróżnienie w Konkursie Plastycznym "Konstytucja 3 Maja" organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. BRAWO!!!

 

 

Opublikowano: 28.04.2021
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich był okazją do przeprowadzenia akcji promującej czytelnictwo. Galeria zdjęć, ranking ulubionych książek, wirtualny spacer po szczególnej bibliotece i wiele innych atrakcji znajdziesz na załączonym padlecie. Zapraszamy do oglądania, „lajkowania” i do CZYTANIA :)

 

 

 

Opublikowano: 27.04.2021
Międzynarodowy Dzień Ziemi w przedszkolu

Przedszkolaki od początku tygodnia przygotowywały się do obchodów Miedzynarodowego Dnia Ziemi, poznając świat przyrody poprzez różne aktywności. Jednakże 22 kwietnia szczególnie zastanowiliśmy się nad tym, jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę oraz jak pomóc Pani Ziemi, aby ten wspólny dom był zdrowy, piękny i czysty. Z okazji tego ważnego święta w obu grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka oraz co możemy zrobić dla naszej Planety? W tym dniu dzieci obejrzały film edukacyjny „Edukredka- Dzień Ziemi”, przygotowały ciekawą pracę plastyczną pt.: ”Nasza Planeta Ziemia”, wyławiały śmieci z oceanu oraz rozwijały swoją twórczą aktywność na podstawie tekstu „W środku leży kamień”. Na zakończenie zajęć dzieci posiały kwiatki, które gdy tylko podrosną zostaną posadzone w przydomowych ogródkach.

Aneta Kuśmirek

 

 

 

Opublikowano: 27.04.2021
Praca zdalna przedszkolaków

W dniach od 29 marca do 16 kwietnia przedszkolaki uczyły się zdalnie w domu. Była to dla nich nowość, ale szybko wdrożyły się w tą nowa formę zabawy i nauki. W tym czasie realizowana była tematyka świąteczna, dzieci poznawały tajemnice kosmosu oraz uczyły się jak dbać o środowisko. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do wypełniania obowiązku zdalnej nauki, chętnie wykonywały prace plastyczne, karty pracy, a także angażowały się w zabawy ruchowe oraz językowe. Zobaczcie sami!!!

Aneta Kuśmirek

 

 

 

 

 

Opublikowano: 19.04.2021
InstaLogic

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznego InstaLogik. Konkurs składał się z trzech etapów, wzięło w nim udział 12 uczniów naszej szkoły.
Miło nam poinformować, że 2 z nich zakwalifikowało się do III etapu i zostało finalistami - to Lena Kostyła z klasy 5 i Oliwier Kostyła z klasy 6.


Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
 

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://instalogik.pl/

 

 

Opublikowano: 13.04.20211
,,Rok Baczyńskiego’’

W uznaniu zasług dla ojczyzny Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz za jego wkład w rozwój literatury i sztuki Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w 100-lecie narodzin poety, ogłosił rok 2021 ,,Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”.
Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej postanowiła wziąć udział w obchodach tej rocznicy. Uczniowie klasy 7. uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie ,,Baczyński’’. W związku z tym, na lekcjach języka polskiego omawialiśmy twórczość poety. Każdy miał możliwość wyboru ulubionego wiersza i zaprezentowania go na forum klasy.
Uczniowie, w celu zgłębienia wiedzy na temat twórczości K.K. Baczyńskiego, przygotowali prezentacje multimedialne, wykorzystując różnorodne programy komputerowe. Kolejnym etapem przedsięwzięcia było przygotowanie quizów dotyczących życia i twórczości poety.
Zwieńczeniem działań podjętych w ramach realizacji projektu jest trwająca obecnie akcja ,,Przygarnij wiersz’’. Szkoła Podstawowa w Woli Przybysławskiej we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną im. B. Pietraka zorganizowała wystawę twórczości Baczyńskiego w postaci wierszy zawieszonych na korytarzu przed drzwiami czytelni. Nietypowość tej akcji polega na tym, że każdy kto odwiedzi bibliotekę może przyjrzeć się z bliska twórczości poety oraz zabrać ze sobą wybrany utwór. W ten sposób każdy może się włączyć w proces propagowania literatury pięknej, czytania i odkrywania jej na nowo w oparciu o własne doświadczenia i refleksje. Mamy nadzieję, że wszyscy zainteresowani znajdą tam coś, co szczególnie przypadnie im do gustu. Zapraszamy. Wystawa potrwa przez najbliższe dwa tygodnie.


Agnieszka Sulej – nauczycielka j. polskiego

 


 

Opublikowano: 13.04.2021
Informacja

 Zachęcam do przeczytania artykułu „Dzieci w lockdownie”, być może będzie on pomocny w lepszym zrozumieniu sytuacji dziecka w czasie pandemii. Zachęcam także do przejrzenia innych artykułów w załączonym linku. W przedłużającej się sytuacji izolacji, pracy i nauki zdalnej, potrzeba wsparcia jest bardzo istotna. Szczegóły w linku. Zachęcam także do kontaktu ze mną przez dziennik elektroniczny lub mailowo.
https://kulczykfoundation.org.pl/edukacja/baza-wiedzy/Dzieci_W_Lockdownie?fbclid=IwAR2ao0icoKJlciYrXbeUC-lurOMhltxJTSw-MqdMYUlFaVp0sskwo93v7Qs


Pozdrawiam,

Paulina Sowa, pedagog szkolny
 

 

 

 

Opublikowano: 13.04.2021
Wielkanocne zabawy

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Dzieci z przedszkola poznały tradycje wielkanocnego stołu, dowiedziały się w jaki sposób można zrobić piękne pisanki i kraszanki, z jakich potraw składa się wielkanocne śniadanie. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Dzieci samodzielnie wykonały palmy oraz pisanki, następnie zrobiliśmy pyszne mazurki kajmakowe z bakaliami które wspólnie zjedliśmy. Zajęcia wywołały radość i uśmiech na twarzach dzieci, wprowadziły je w świąteczny nastrój.

 

 

 

 

Katarzyna Sarna

 

 

 

Opublikowano: 01.04.2021
Wielkanoc 2021

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych:
dużo zdrowia,  domowego ciepła,
wielu radosnych chwil
spędzonych w gronie rodzinnym

życzą
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
i uczniowie
Szkoły Podstawowej
w Woli Przybysławskiej

 

~ ~ ~

Do życzeń dołączamy własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, których inspiracją były wycinanki kurpiowskie - ich twórcami są uczniowie klasy 2.

 

 

Opublikowano: 01.04.2021
Wielkanocne rymowanki

Zbliżają się Święta...
Z tej właśnie okazji Samorząd Uczniowski zorganizował przedświąteczną akcję pisania wielkanocnych rymowanek. Wszystkie trafiły do naszego e-booka, którym mamy właśnie przyjemność się podzielić. Zachęcamy do zapoznania się z twórczością naszych uczniów :)

Samorząd Uczniowski

 

 

Opublikowano: 31.03.2021
Podsumowanie projektu MOJA IRLANDIA

 

Projekt MOJA IRLANDIA dobiegł końca. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania uczniów i ich twórczości! Poniżej znajduje się podsumowanie naszych wszystkich aktywności. ☘

 

Opublikowano: 31.03.2021
Spotkanie z Panią bibliotekarką

W marcu przedszkolaki młodsze i starsze realizowały kręgi tematyczne: "Muzyka jest wszędzie" oraz " W świecie teatru". Dzieci miały okazję tworzyć własne pacynki i odgrywać przedstawienie za ich pomocą. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może sie zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki przynosi im wiele korzyści między innymi rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, sprzyja umuzykalnieniu, zwiększa poczucie własnej wartości. Po zrealizowaniu kręgów tematycznych mieliśmy okazję odwiedzenia szkolnej biblioteki. Młodsze przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z tym magicznym miejscem. Dowiedzieliśmy się jak powstaje książka, jakie mamy rodzaje książek w bibliotece oraz jak stać się jej czytelnikiem. Spotkanie to nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały bajki, dowiedziały się, że książki trzeba szanować i dbać o nie. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale także z książka do czytania w domu.

 

Katarzyna Sarna

 

 

Opublikowano: 31.03.2021
Witamy Cię Wiosno!

W dniu 19.03.2021 r. przedszkolaki z obu grup wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania Zimy – powitania Wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki i wiersze o tematyce wiosennej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz Wiosny.


Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny. Były tańce, śpiewy, wiosenne quizy i mnóstwo zabawy. Dzieci obejrzały także przedstawienie teatralne przygotowane przez klasę II pt.: Bajka o smoku, królu, królewnie, rycerzu i … nie zgadniecie o kim jeszcze”. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był spacer po boisku szkolnym. Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami, wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach Marzannę, Wiosnę, instrumenty muzyczne nawet te wykonane samodzielnie oraz inne akcesoria: kolorowe tasiemki oraz kwiatki. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny. Aby tradycji stało się zadość, Marzanna została uroczyście pożegnana. Przedszkolaki głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my Ciebie żegnamy bo wiosnę witamy!” próbowały odstraszyć zimę, a potem śpiewały piosenki o wiośnie i powiedziały wierszyk. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.

 

 

Aneta Kuśmirek

 

 

Opublikowano: 30.03.2021
Szanowni Państwo

Informuję i zachęcam do skorzystania z oferty Centrum Psychologii i Psychoterapii Euro-Medica dla dzieci i młodzieży, która rozpoczęła działalność w Lublinie, w ramach nowego modelu ochrony zdrowia psychicznego.
Pomoc świadczona przez poradnię jest bezpłatna w ramach NFZ. Szczegóły w załączonym linku.
 

https://euro-medica.pl/
 

Pozdrawiam, Paulina Sowa, pedagog szkolny

 


 

Opublikowano: 25.03.2021
Spotkanie z teatrem

W piątek 19 marca 2021r. klasa druga zaprezentowała, młodszym kolegom z Klubu Przedszkolaka i z oddziału przedszkolnego, przedstawienie teatralne p.t. „Bajka o smoku, królu, królewnie, rycerzu i … nie zgadniecie, o kim jeszcze.” Do występu uczniowie przygotowywali się od początków marca. Sami zaprojektowali i wykonali dekoracje i niektóre elementy strojów. Na ręce pani Anetki i pani Kasi wręczyli zaproszenia na to wydarzenie, ciesząc się z przygotowanej niespodzianki. W tych trudnych czasach pandemii staramy się zachować jak najwięcej dziecięcej radości obcując z piękną polską mową i kulturą.

 


 

 

Dorota Poczek
 

 

Opublikowano: 25.03.2021
Kubusiowi Przyjaciele Natury
 

     W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy drugiej przystąpili do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego, którego celem zawsze jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcanie ich do ruchu już od najmłodszych lat. Program realizowaliśmy na przełomie lutego/marca 2021r. w oparciu o 7 tematów: „Dbam o rośliny i zwierzęta, nawet te najmniejsze”, „Dbam o aktywność fizyczną”, „Dbam o siebie i jem owoce i warzywa”, „Dbam o zasoby naturalne (powietrze, wodę i energię)”, „Dbam o segregację śmieci i robię z nich coś nowego”, „Dbam o naturę”, „Dbam o środowisko i oszczędzam pieniądze”. Dzięki takim programom uczniowie są coraz bardziej świadomi potrzeby dbania o naturę, zdrowie, ekologię. Po realizacji programu klasa druga otrzymała certyfikat przyjaciela natury.

 


 


Dorota Poczek

 

 

Opublikowano: 25.03.2021
Powitanie Wiosny

Klasa I świętowała powitanie Wiosny w kapeluszach własnoręcznie wykonanych. W tych oto kapeluszach uczniowie zaprezentowali 5-6 latkom oraz klasie II wiersz Wandy Chotomskiej pt. ,,Marzanna’’.

  


Agata Sołyga

 

 

Opublikowano: 19.03.2021
SKO - to jest to!

Szkolna Kasa Oszczędności zaprasza na przedstawienie pt. "Podejmij wyzwanie i rozpocznij oszczędzanie❗" które odpowie na pytanie: Czy i co warto oszczędzać. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy 3!

 

 

 

Małgorzata Matraszek

 

 

 

Opublikowano: 19.03.2021
Dzień Kobiet w przedszkolu

„Dzień Kobiet, Dzień Kobiet
Niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek i kobiet
Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec
Piosenka z radia popłynie”


Z okazji dnia Kobiet 8 marca 2020r. Wszystkie przedszkolaki uroczyście obchodziły ten dzień. „Mali” panowie tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, a następnie wręczyli piękne prezenty i kwiaty. Chłopcy również dostali upominki od dziewczynek. Każda kobieta „mała” i „duża” dostała piękne kwiaty. Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie. Przedszkolaki nie zapomnieli również o swoich Mamach, każda otrzymała laurkę w postaci tulipana.

 

 

Aneta Kuśmirek

 

 

Opublikowano: 19.03.2021
Podsumowanie Dnia Języka Ojczystego

A oto co powstało ze słów wyszukanych przez uczniów.. niektóre z nich sa zaskakujące! Zobaczcie sami :)

 

 

Opublikowano: 18.03.2021
Informacja

     Jeżeli nie jesteś jeszcze pewny co do wybory szkoły ponadpodstawowej lub chcesz się wiecej dowiedzieć o wybranej już szkole, zapraszamy do udziału w akcji „Tydzień zawodów – czas na strzał w 10!”. W ramach tej akcji planowane jest działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień zawodów – czas na strzał w 10!”.
W ramach tej akcji Uczniowie i ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów.

    Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby , które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.


Informację można uzyskać od 22 do 26 marca 2021 r., w godzinach:

od 10.00 do 15.00 – w poniedziałek, wtorek i środę (22-24.03.2021 r.),
od 12.00 do 17.00 – w czwartek i piątek (25-26.03.2021 r.).

Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:

81 747 35 26
500 303 388
509 731 851
81 5341010
815853106
82 5664110


Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2021/2022 https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php .

W związku z powyższym doradca zawodowy PPP nr 7 w Lublinie będzie dyżurował od wtorku 23 marca 2021 do piątku 26 marca 2021 , w w/w godzinach, pod nr telefonu 81 532 11 56.

Serdecznie zapraszam na konsultacje.

 

Mariola Jakubiec

 

 

 

Opublikowano: 18.03.2021
New York, New York...

 

Due to lockdown, we are supposed to stay at home. Still we can take part in virtual trips. Thanks to class 6 we could visit New York and see the magnificence of Statue of Liberty.

Ze względu na obecną sytuację, powinniśmy zostać w domu. Jednak nadal możemy uczestniczyć w wirtualnych wycieczkach. Dzięki uczniom klasy 6, udaliśmy się z wizytą do Nowego Jorku, gdzie podziwialiśmy wspaniałość Statuy Wolności.

 

 

 

 

Paulina Sowa

 

 

 

 

Opublikowano: 17.03.2021
MOJA IRLANDIA

 

 

 

 

 

Opublikowano: 09.03.2021
DZIEŃ LICZBY π

 


Dzięki Waszemu zaangażowaniu i pomysłodawcy projektu Krzysztofowi Chojeckiemu -znanemu bardziej pod pseudonimem Pan Pistacja - z nadesłanych przez Was zdjęć cyfr stworzyliśmy rozwinięcie dziesiętne liczby π składające się ze 112 cyfr.
A oto efekt naszej wspólnej pracy!

 

Jolanta Okuniewska

 

 

Opublikowano: 09.03.2021
Ogłoszenie

Jolanta Okuniewska

 

 

Opublikowano: 09.03.2021
SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE!

Szanowni Rodzice, Opiekunowie!
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z możliwości bezpłatnego stomatologicznego leczenia dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia w ramach NFZ.

Uprzejmie informujemy, iż Wójt Gminy Garbów 20 września 2019 roku na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz.U. z 2019 r.,poz. 1078) zawarł z gabinetem stomatologicznym mieszczącym się w budynku Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Garbowie przy ul. Szkolnej 25 „Porozumienie o udostępnienie gabinetu stomatologicznego”. Przedmiotem Porozumienia jest świadczenie usług stomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej.


Zakres świadczonych usług:
Badania lekarskie stomatologiczne z instruktażem higieny jamy ustnej;
- badania okresowe kontrolne.
Zabiegi profilaktyki próchnicy zębów:
- lakierowanie wszystkich zębów stałych;
- lakowanie zębów szóstych do ukończenia 8-go roku życia;
- usuwanie kamienia, osadu nazębnego (ultradźwięki).
Leczenie:
- opracowanie i odbudowa ubytku (próchnicy) zęba na wszystkich powierzchniach;
- leczenie kanałowe wszystkich zębów stałych;
- leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej;
- znieczulenia;
Usuwanie zębów mlecznych i stałych.
 

Wszystkie informacje dotyczące możliwości rezerwowania wizyt otrzymacie Państwo telefonicznie.


Rejestracja telefoniczna pod nr telefonu: 536 476 536

Godziny rejestracji telefonicznej:
Poniedziałek 9.00 – 12.00
Wtorek 9.00 – 12.00
Czwartek 9.00 – 12.00

Naszym podstawowym zadaniem jest profilaktyka i edukacja. Staramy się też przekazać dzieciom praktyczną wiedzę, jak samodzielnie dbać o higienę jamy ustnej.
Zależy nam, żeby za Państwa zgodą, dzieci miały łatwy i stały dostęp do opieki stomatologicznej. Wierzymy, że dzięki Państwa współpracy uda nam się zadbać o zdrowie Państwa dzieci.

 

 

Opublikowano: 03.03.2021
Przyrodnicze Koło Naukowe

Nasz wspaniałe Przyrodnicze Koło Naukowe pracuje dzielnie mimo pandemii. Kolejny etap naszej działalności w ramach progamu "Być jak Ignacy" jest stworzenie pojazdu przyszłości, mamy trudne zadanie, ponieważ pandemia nie odpuszcza! My się jednak nie poddamy! pracujemy zdanie, a efekty naszej pracy poznacie już wkrótce!

 

uczniowie klasy VII


 

Opublikowano: 03.03.2021
INFORMACJA DLA RODZICÓW

Drodzy Rodzice,
przesyłam informacje przekazane przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną nr 7 w Lublinie. Zachęcam do skorzystania z załączonych linków. Temat motywacji lub jej braku u Waszych dzieci, a naszych uczniów, jest w obecnej sytuacji bardzo istotny. Nauka zdalna to dla nas wszystkich czas próby, a dla uczniów test ich motywacji wewnętrznej i chęci do nauki.

https://cdn02.sulimo.pl/media/userfiles/ppp7.powiat.lublin.pl/Aktualnosci/2021/e7696cc3bf737fb21ab89f5f6a0aa647.pdf

https://ppp7.powiat.lublin.pl/aktualnosci/n,201500,uczen-komputer-a-wokol-niego-cztery-sciany.html

W razie pytań, czy wątpliwości zapraszam do kontaktu online, przez dziennik elektroniczny lub stacjonarnie, podczas dyżuru w szkole.
 

Paulina Sowa, pedagog szkolny
 

 

 

 

Opublikowano: 01.03.2021
Bal karnawałowy w przedszkolu

 

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa.
Dla przedszkolaków to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni.
Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Taneczna atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

 

Aneta Kuśmirek

 

 

 

 

Opublikowano: 01.03.2021
Projekt Misiowe Laboratorium Czterech Żywiołów

     W lutym starsze i młodsze przedszkolaki wzięły udział w projekcie Misiowe Laboratorium Czterech Zywiołów. Zajęcia pozwoliły przybliżyć nam żywioły: ogień, ziemia, woda i powietrze. Dzieci dopasowywały fotografie ilustrujące żywioły, nauczyły się rozróżniać jakie działanie żywiołów uznajemy za przydatne a jakie potrafią wyrządzić krzywdy w otoczeniu. Na koniec każdego dnia dzieci brały udział w ciekawych eksperymentach pamiętając przy tym o zasadach bezpieczeństwa.

Katarzyna Sarna

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: 01.03.2021
Międzynarodowy Dzień Pizzy

     9 lutego obchodziliśmy Dzień Pizzy. Tego dnia sala naszego przedszkola zmieniła się w prawdziwą włoską pizzerie. Przedszkolaki bawiąc się w kucharzy przygotowały pizzę. Wielką frajdę sprawiały już same przygotowania; smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do piekarnika, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Zapach pizzy unosił się w calej szkole, nie sposób było jej się oprzeć. Było pysznie, zdrowo i kolorowo :) Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy oraz dowiedziały się z którego kraju pochodzi. W tym dniu stworzyliśmy także pracę plastyczne - pizza której dodatki ulepiliśmy z plasteliny. Nie zabrakło także uwielbianego przez dzieci kodowania i zabaw ruchowych.

 

Aneta Kuśmirek

 

 

Opublikowano: 01.03.2021
Przedszkolaki dokarmiają zimą ptaki

     Jak co roku rozmawiamy z dziećmi na temat dokarmiania ptaków. Z przedszkolakami omówiliśmy, co robią ptaki zimą i o tym, że można im pomóc budując karmnik. Dzieci zapoznały się też z ptakami, jakie przylatują do karmnika, a także z tym, co nasi skrzydlaci przyjaciele jedzą zimą. Kiedy już byliśmy uzbrojeni w wiedzę teoretyczną przyszedł czas na wycieczkę. Przygotowaliśmy ptasie przysmaki i ruszyliśmy na wyprawę. Imponujących rozmiarów karmnik zawisł na przedszkolnym podwórku. Dzieci wsypały do niego nasionka, a na pobliskim drzewie zawisły kulki dla sikorek. Dzieci zobowiązały się, że przez całą zimę będą doglądały stołówki, żeby była czysta i aby niczego w niej nie zabrakło.

 

Aneta Kuśmirek

 

 

 

 

Opublikowano: 028.02.2021
Walentynki w przedszkolu

Święto zakochanych zajmuje bardzo ważne miejsce w kalendarzu uroczystości przedszkolnych. Walentynki to wyjątkowy dzień, który świętowany jest nie tylko przez dorosłych, ale również dzieci. Dla najmłodszych stanowi symbol przyjaźni, relacji międzyludzkich i radości wspólnego przebywania. Dzień zakochanych jest świetną okazją do zorganizowania wspólnych zabaw i ciekawych prac plastycznych.

Aneta Kuśmirek

 

 

Opublikowano: 28.02.2021
Zimowe zabawy przedszkolaków

     „Zabawa zajmuje centralne miejsce w wychowaniu przedszkolnym. Jest ona tak silną i trwałą potrzebą dziecka jak potrzeba pokarmu, ruchu, towarzystwa innych dzieci. Na zabawę i inną działalność dowolną musi się znaleźć dużo czasu w rozkładzie dnia przedszkolnego, ponieważ w rozwoju małego dziecka są one niezbędne. Bez zabawy bowiem oraz swobody ekspresji i spontanicznego działania nie da się wychowywać człowieka aktywnego, samodzielnego, zdolnego do inicjatywy”. Zimowa aura dopisała w tym roku, co stało się inspiracją do różnych zabaw sensorycznych, a także zajęć dydaktycznych i ruchowych. Zobaczcie sami!!!

Aneta Kuśmirek

 

 

 

 

 

Opublikowano: 23.02.2021
Dzień Języka Ojczystego

 

 

Opublikowano: 22.02.2021
POWTÓRKI PRZED EGZAMINEM KLASA 8
Tu znajdziesz materiały, które pomogą Ci powtórzyć materiał przed egzaminem z matematyki:

https://drive.google.com/file/d/1hijHohV0GXwWuXKOyT6VopGkR1pcXpqi/view?ts=6033d39a

 

 

Opublikowano: 19.02.2021
Dzień Bezpiecznego Internetu

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole odbył się online.
Dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego przygotowały prezentację, przekazały garść informacji, a na koniec zorganizowały quiz, w którym wzięli udział niemalże wszyscy uczniowie klas 4-8 obecni na spotkaniu. Rywalizacja była zawzięta, ale najwięcej punktów zdobyła Oliwia - BRAWO!


Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z prezentacją:



BĄDŹMY BEZPIECZNI W SIECI!

Samorząd Uczniowski

 

 

Opublikowano: 15.02.2021
Powrót do szkoły

Klasa druga stara się nadrobić czas po dwumiesięcznej izolacji spowodowanej pandemią. Po powrocie do nauki stacjonarnej realizuje różne projekty klasowe. Zorganizowaliśmy „Pierwszy klasowy turniej szachowy”, którego zwycięzcą została Iga Karapuda. Własnoręcznie wykonaliśmy lampiony, by udekorować salę wprowadzając nastrój na obchody „Tłustego Czwartku” i „Ostatków” zakończonych
zabawą taneczną. W ostatnim okresie zima również dostarczyła nam wielu atrakcji na świeżym powietrzu. Ostatnio robiliśmy eksperymenty związane z prądem i cieszyliśmy się z udanych zabiegów, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa. Cieszymy się, że znów jesteśmy razem.

 

 

Dorota Poczek

 

 

Opublikowano: 10.02.2021
Najpiękniejszy zimowy przyjaciel wybrany!

Samorząd Uczniowski zorganizował akcję ,,Mój zimowy przyjaciel", w której chętni uczniowie mogli pochwalić się swoimi dziełami ze śniegu. Następnie każdy przesłał zdjęcie i powstała wspaniała galeria (https://padlet.com/spwolaprzybyslawska/zimowyprzyjaciel),  w której można było oddawać głos na najpiękniejszego. Każdy towarzysz był wyjątkowy. A oto ten jedyny - Stasio, który zdobył najwięcej serc :)

 

 

 

 

Opublikowano: 10.02.2021
REKRUTACJA DO KLASY I i ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH - INFORMACJA DLA RODZICÓW

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej informuje o terminach rekrutacji do zespołów wychowania przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych i publicznych szkół podstawowych dla których Gmina Garbów jest organem prowadzącym:

- złożenie wniosków o przyjęcie dziecka - do 5 marca 2021 r.
- weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną – do 12 marca 2021 r.
- podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych - do 16 marca 2021 r do godz. 13.00
- potwierdzenie przez rodzica – do 31 marca 2021 r.
- podanie do publicznej informacji listy osób przyjętych – do 2 kwietnia 2021


ZASADY PRZYJMOWANIA DO KLASY I:

•  Dzieci urodzone w 2014 roku przyjmowane są na podstawie zgłoszenia Rodziców i wypełnionej karty zgłoszeniowej dziecka. Druk można otrzymać u dyrektora szkoły, wychowawców oddziałów przedszkolnych lub pobrać ze strony internetowej szkoły: www.spwola.garbow.pl
• Dzieci urodzone w 2015 roku przyjmowane są na podstawie zgłoszenia Rodziców, wypełnionej karty zgłoszeniowej dziecka oraz zaświadczenia o odbyciu rocznego przygotowania przedszkolnego lub opinii z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.


ZASADY PRZYJMOWANIA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH:


• Dzieci z roczników 2015-2018 przyjmowane są na podstawie zgłoszenia Rodziców i wypełnionej karty zgłoszeniowej dziecka. Druk można pobrać u dyrektora szkoły, wychowawców oddziałów przedszkolnych lub pobrać ze strony internetowej szkoły.

ZAPISY TRWAJĄ DO 12 MARCA 2021 r.
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 7.30 – 13.30.
POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE DO 20 KWIETNIA 2021r.


Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące zapisu dziecka  do Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej i warunków pracy oddziałów przedszkolnych  można uzyskać także pod nr telefonu: 81 5019889 i 695743150

 

 

Opublikowano: 09.02.2021
Raz jeszcze o bezpieczeństwie w sieci

W czasie nauki zdalnej spędzamy bardzo dużo czasu online. Warto więc przypomnieć sobie, jak korzystać z Internetu, aby być bezpiecznym. Co można, a czego zdecydowanie robić nie wolno, ponieważ mogą za to grozić poważne konsekwencje. Zachęcam do zapoznania się z załączonym materiałem zarówno uczniów, jak i rodziców.
 

Zachęcam do zapoznania się z poniższym linkiem:

>>> ZAGROŻENIA I PUŁAPKI ŻYCIA MŁODZIEŃCZEGO <<<

Zapraszam również do kontaktu online lub w szkole po wcześniejszym umówieniu się.

 

Paulina Sowa, pedagog szkolny

 

 

 

Opublikowano: 05.02.2021
Rycerze z klasy piątej

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem” – ta ponadczasowa myśl Konfucjusza znalazła odzwierciedlenie na lekcji historii, podczas której uczniowie klasy V poznawali epokę rycerzy.
Wszyscy bardzo chętnie zaangażowali się w przygotowanie stroju rycerskiego, wykazując się dużą pomysłowością i kreatywnością. Do wykonania tej dodatkowej pracy mogli zaangażować swoich najbliższych – rodziców czy rodzeństwo. Jako, że człowiek najlepiej uczy się przez działanie, doświadczanie i emocje, mam nadzieję, że czasy średniowiecza na długo pozostaną w ich pamięci.
A efekty tej pracy prezentują zdjęcia w poniższym albumie.

 

 

Agnieszka Jóźwiakowska

 


 

 

Opublikowano: 04.02.2021
Przedszkolaki dokarmiają zimą ptaki

     Jak co roku rozmawiamy z dziećmi na temat dokarmiania ptaków. Z przedszkolakami omówiliśmy, co robią ptaki zimą i o tym, że można im pomóc budując karmnik. Dzieci zapoznały się też z ptakami, jakie przylatują do karmnika, a także z tym, co nasi skrzydlaci przyjaciele jedzą zimą. Kiedy już byliśmy uzbrojeni w wiedzę teoretyczną przyszedł czas na wycieczkę.
     Przygotowaliśmy ptasie przysmaki i ruszyliśmy na wyprawę. Imponujących rozmiarów karmnik zawisł na przedszkolnym podwórku. Dzieci wsypały do niego nasionka, a na pobliskim drzewie zawisły kulki dla sikorek. Dzieci zobowiązały się, że przez całą zimę będą doglądały stołówki, żeby była czysta i aby niczego w niej nie zabrakło.

 

 

 

Aneta Kuśmirek

 

 

 

 

Opublikowano: 05.02.2021
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów i rodziców.

Nauczanie zdalne, które od wielu tygodni realizują uczniowie klas IV-VIII jest trudnym wyzwaniem zarówno dla uczniów, rodziców, jak i nauczycieli. Rodzi wiele trudności i problemów emocjonalnych. Informujemy o możliwości skorzystania ze wsparcia oferowanego przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne we współpracy ze szkołami.
Cały czas funkcjonuje bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Dodatkowo takie wsparcie oferuje również poradnia on-line „Zawsze jest jakieś Wyjście”.


Zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

 

Przydatne linki:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/pomoc-psychologiczno-pedagogiczna-dla-uczniow-i-rodzicow

https://www.youtube.com/watch?v=MTrZiO7z30c

 


 

 

Opublikowano: 02.02.2021
Pisały o Maryi

    
Uczennice Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej z sukcesami wzięły udział w IX Archidiecezjalnym Konkursie Poezji Maryjnej, który odbył się w Łęcznej. Obecna edycja przeprowadzona została pod hasłem „Maryja Królowa Polski”. Organizatorami byli Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki oraz Parafia św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej.
     W kategorii uczniów klas VII-VIII drugie miejsce zajęła Nikola Butryn z klasy VII, która napisała wiersz „Królowo nasza”. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Gabriela Staniak, także z klasy VII. Jej wiersz nosi tytuł „Nasza Królowo”.
Łącznie z naszej szkoły wysłanych zostało 13 wierszy o tematyce maryjnej. Umiejętności poetyckie zaprezentowały także: Katarzyna Czarnecka, Oliwia Czarnecka, Weronika Domińska, Zuzanna Kamińska, Kinga Piecyk i Nikoletta Wolińska z klasy VII, Lena Kostyła z klasy V, Julia Trębicka z klasy IV oraz Daria Butryn, Amelia Czarnecka i Małgorzata Domińska z klasy III.

   Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplomy i pamiątkowe tomiki z wierszami laureatów IX Archidiecezjalnego Konkursu Poezji Maryjnej. Triumfatorzy dodatkowo także dyplomy i nagrody rzeczowe.

„Królowo nasza”

Maryjo Królowo Polski Ty jesteś podporą naszą we
wszystkich trudnych chwilach, zwracamy się do
Ciebie pełni nadziei i radości.
Gdy serce jest pełne wątpliwości Ty rozjaśniasz
nasze myśli, zawsze przebaczasz, gdy Cię ranimy.
Za Twą miłość i radość dziękujemy.
Modlimy się do Ciebie prosząc o miłość, zdrowie i szczęście.

Nikola Butryn, klasa VII – II miejsce


„Nasza Królowo”

Tyś w Betlejem w ubogiej i zimnej stajence,
Zbawiciela świata urodziła,
przez nienawiść ludzi na krzyżu go straciłaś.
Łez tyle wylałaś,
a mimo to ludzkość pokochałaś.
Twe Sanktuarium na Jasnej Górze stoi,
tam składamy swe prośby, żale i bóle.
Tyle pieśni powstało o Tobie,
boś Ty Królową naszą,
która świat od zła uchroniła.
Modlimy się do Ciebie, pięknymi modlitwami,
bo Cię kochamy i dziękujemy,
że czuwasz nad nami.

Gabriela Staniak, klasa VII – wyróżnienie

 

 



Jarosław Czępiński

 


 

 

Opublikowano: 02.02.2021
Zbiórka elektrośmieci

 

 

Opublikowano: 27.01.2021
Zimowe atrakcje

Dziś klasa 3wybrała się na ognisko. Każdy zjadł pyszną kiełbaskę i wypił gorącą herbatę ☕. Były rozmowy, śmiechy ale przede wszystkim zabawy na śniegu ❄☃
To był super dzień! Wszystko to było możliwe przy pomocy Pani Moniki Filipczuk.
Bardzo dziękujemy.

 

 

Małgorzata Matraszek

 

 

 

Opublikowano: 28.12.2020
„ CZY MOGĄ BYĆ ŚWIĘTA BEZ CHOINKI ? ”

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć świątecznych choinek. Pochwalili się nimi uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Choinka daje nam w święta mnóstwo radości, szczególnie wtedy, gdy leżą pod nią prezenty :)



WSZYSTKIM ŻYCZYMY ZDROWIA I WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI W NOWYM 2021 ROKU

 

Opublikowano: 28.12.2020
W świątecznym nastroju

     Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne i radosne święta w naszej tradycji, dlatego same przygotowywania do nich wprowadzają wszystkich w miłą i magiczną atmosferę. Już od początku grudnia przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tych wyjątkowych świąt poprzez różne działania. Z pewnością ten szczególny okres przedświąteczny rozpoczął się wizytą Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu. Dzieci bardzo się cieszyły ze spotkania, gdyż długo z niecierpliwością czekały na jego przyjście, pisząc do świętego listy z prośbami o prezenty. Oczywiście zostały obdarowane wyjątkowymi podarunkami.


W kolejnych dniach przedszkolaki wykonywały wiele prac plastycznych związanych z tradycją bożonarodzeniową. Nieodłącznym elementem świąt jest pieczenie pierników i ozdabianie choinki. Dzieci z radością wykrawały kształty z piernikowego ciasta i ozdabiały je według własnego pomysłu oraz wykonywały własnoręcznie ozdoby na przedszkolną choinkę, dlatego jest w tym roku wyjątkowo piękna! Trudno wyobrazić sobie święta bez kolęd, dlatego w ostatnim tygodniu codziennie je śpiewaliśmy. Mamy nadzieję, że dzieci dobrze przygotowały się do Świąt Bożego Narodzenia i zostały wprowadzone w klimat tego szczególnego okresu, aby teraz z większą świadomością i radością spędzić je w gronie rodziny i bliskich osób.

 

Katarzyna Sarna

 

 

Opublikowano: 22.12.2020
ŻYCZYMY SOBIE...

     W ramach akcji organizowanej przez Samorząd Uczniowski powstały dwa piękne dzieła - kolaż oraz krótki film. Nasi wspaniali podopieczni pragną osobiście złożyć życzenia...

Uczniowie klas 1-3 stanęli na wysokości zadania i pomimo dzielącej wszystkich odległości, wykazali się wspaniałym talentem plastycznym, dzięki czemu powstały ich wspólne życzenia! :)

 

 

Klasy starsze zdecydowały się nagrać dla Was parę słów - zobaczcie sami :)

 

 

 

 

Opublikowano: 22.12.2020
BOŻE NARODZENIE 2020

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Podczas Wieczerzy Wigilijnej będziemy łamać się opłatkiem i składać sobie życzenia. Tegoroczne święta dla wszystkich będę szczególe, przeżywane w czasie pandemii koronawirusa. Nie zmienia się jednak ich sens – Jezus Chrystus przychodzi do ludzi.
Uczniowie naszej szkoły chcą pomóc nam wszystkim, mieszkańcom Woli Przybysławskiej, gminy Garbów, wiernym parafii Przemienienia Pańskiego w Garbowie oraz Wszystkim Ludziom Dobrej Woli przeżyć Święta Bożego Narodzenia w Radości, Spokoju, Zgodzie i Miłości. Przygotowali dla Nas montaż słowno-muzyczny.
Oto jego repertuar:
1. Weronika Domińska – „Na Wigilię”
2. Gabriela Staniak – „Boże Narodzenie”
3. Zuzanna Kamińska – „A kto wie” (z repertuaru DE SU)
4. Zuzanna Kamińska – „Cicha Noc”
 


Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

 

Jarosław Czępiński
Mariusz Gajosz

 


 

 

Opublikowano: 22.12.2020
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 

 

 

Opublikowano: 18.12.2020
Podsumowanie akcji “Gwiazdka dla Babci i Dziadka” 

W tym roku nasza szkoła włączyła się do akcji na rzecz podopiecznych lubelskich Domów Pomocy Społecznej. Celem akcji było przygotowanie kartki świątecznej dla Seniora. W pracę zaangażowały się nie tylko dzieci - uczniowie naszej szkoły, ale także całe rodziny.
Jesteśmy zachwyceni efektami pracy naszej społeczności szkolnej! Dzięki Wam Kochani, wiele osób uśmiechnie się w te Święta, a o to właśnie chodzi - by szerzyć dobro! Powstało ponad 70 przepięknych, pomysłowych i bardzo świątecznych kartek.

Oto dzieła Waszych rąk ☺

 

 

Opublikowano: 14.12.2020
Niespodzianka od CNK!

Dzięki uczestnictwu w programie Nauka Dla Ciebie, organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik, nasza szkoła wzbogaciła się o Zestaw Multimedialnego Wsparcia Edukacji Zdalnej! Będzie się działo! ☺

 

 

 

Opublikowano: 13.12.2020
SZKOLNA AKCJA BOŻONARODZENIOWA

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do szkolnego udziału w akcji:

"CZY MOGĄ BYĆ ŚWIĘTA BEZ CHOINKI?"
 

Kiedy wystroicie swoje choinki i zechcecie się nimi pochwalic przyślijcie nam ich zdjęcie.

ps. Możecie wykonać sobie zdjęcie razem z choinką, każdy pomysł będzie świetny!

UWAGA! zdjęcia zamieszczamy na classroom (w miejscu pod tym tytułem).

Termin do 27.12 (niedziela)

* później oglądamy film (stworzony z przysyłanych zdjęć) na facebooku i stronie szkoły

 

 


 

 

Opublikowano: 09.12.2020
Spotkanie z Mikołajem

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 7 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego Gościa dzieci rozpoczęły wcześniejsze przygotowania. Na tą okazję ubrały choinkę oraz przygotowały gazetkę. Nasz długo wyczekiwany dzień rozpoczęliśmy od mikołajkowych zabaw ruchowych. Po zakończonej zabawie dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie! Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – na powitanie powiedziały wierszyk oraz zaśpiewały piosenkę. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu.


Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieci odwdzięczyły się recytując wierszyk oraz podarunkiem w postaci pierniczków oraz mleczka. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

 

Aneta Kuśmirek

 

 

 

Opublikowano: 09.12.2020
"Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest..."

     Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa obchodzi swoje święto co roku 25 listopada. Z tej okazji w przedszkolu w grupie 3- i 4-latków oraz oddziale przedszkolnym zorganizowany został Dzień Pluszowego Misia. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną obchody tego dnia wyglądały nieco inaczej niż w poprzednich latach. Niezmienne pozostało jedno – radość najmłodszych.


Przedszkolaki uczestniczyły w konkursach, grach, śpiewały piosenki oraz słuchały bajek o misiach, opowiedziały o swoich przytulankach z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej oraz ułożyły misia z części i pokolorowały go. Na koniec wszystkie dzieci za wspaniałą zabawę otrzymały dyplom ,,Przyjaciela Pluszowego Misia”.

 

Aneta Kuśmirek

 

 

 

Opublikowano: 28.11.2020
Akcja świąteczna „GWIAZDKA DLA BABCI I DZIADKA”

Zapraszamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji „GWIAZDKA DLA BABCI I DZIADKA”, której celem jest przygotowanie świątecznej kartki z życzeniami dla podopiecznych z lubelskich Domów Pomocy Społecznej.
Szczegóły akcji oraz informacje od Organizatorów w linku:
https://www.facebook.com/events/381675203154966/

 



Dołącz do akcji „GWIAZDKA DLA BABCI I DZIADKA”

Aby włączyć się do akcji, przygotuj własnoręcznie kartkę świąteczną dla wybranej z listy osoby. Możesz zaprosić do pomocy domowników, starsze rodzeństwo, rodziców! Zapisz swoje imię i nazwisko na liście z imionami Seniorów (link poniżej).
Zadbaj o to, aby na kartce była informacja, do kogo Twoja kartka ma trafić.
Gotowe kartki należy dostarczyć do szkoły do dnia 16 grudnia 2020 r. (środa). Zapraszamy!

Tutaj możesz wybrać osobę, dla której przygotujesz kartkę:
https://docs.google.com/document/d/1Dm8ey1dAkQIZIXdAMMj7t0_KBlOTzdKeRXQi_Od5Zvo/edit?usp=sharing


 

Koordynator: pedagog szkolny

 

 

Opublikowano: 28.11.2020
Andrzejki w przedszkolu

     27 listopada odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa. Hokus pokus, czary mary niech się spełnia Andrzejkowe czary!
Tymi słowami rozpoczęła się impreza. Wszyscy bawiliśmy się super, tańczyliśmy do wybranej przez nas muzyki, dowiedzieliśmy się o sposobach przewidywania co nas czeka w przyszłości. Dzieci miały możliwości wzięcia udziału w różnych wróżbach m.in.  wróżba z sercami, przelewanie wosku, wylosowanie zawodu, który będziemy wykonywać, a także wróżba z butami. Wychowawczynie przypomniały też dzieciom, że wróżby to tylko zabawa i należy je traktować z przymrużeniem oka. Po zakończeniu zabawy przedszkolaki miały mały słodki poczęstunek. Ten dzień przyniósł dzieciom wiele wrażeń, radości i uśmiechu.

 

 

 

Katarzyna Sarna

 

 

 

Opublikowano: 28.11.2020
Andrzejki online? Damy radę!

Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dla wszystkich zabawy andrzejkowe online! Znajdziecie tu kilka tradycyjnych zabaw na ten wyjątkowy wieczór w roku - wystarczy kliknąć na poniższy obrazek. Życzymy udanej zabawy!

 

 

Samorząd Uczniowski

 

 

 

Opublikowano:  26.11.2020
ZDROWIE PSYCHICZNE NASTOLATKÓW

- dla rodziców i opiekunów

VERSO Instytut Psychoterapii I Zdrowia we współpracy z Departamentem Nadzoru Podmiotów Leczniczych i Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województw Śląskiego ZAPRASZA na cykl bezpłatnych szkoleń online (warsztatów i konferencji) oraz działań promujących zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Celem organizowanego zadania jest realizacja Śląskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2019-2022, w zakresie promocji zdrowia psychicznego i poprawy kondycji psychicznej osób z terenu województwa śląskiego, w tym:

> prowadzenie działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, kształtowania przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wzmacniającego zdrowie psychiczne,

> przeciwdziałanie seksualizacji dzieci i młodzieży,

> zapobieganie i wczesne wykrywanie zaburzeń depresyjnych.

ZAPRASZAMY

W danym dniu o podanej godzinie należy zalogować się klikając na poniższy link.
https://us02web.zoom.us/j/85150416668

Meeting ID: 851 5041 6668

 


;


 

Opublikowano:  26.11.2020
Jesienne zabawy w przedszkolu

Podczas naszych jesiennych zabaw mieliśmy okazję wziąć udział w zabawach matematycznych z użyciem kasztanów, żołędzi i liści poznając jednocześnie dary tej pięknej pory roku. Dzieci tworzyły pracę plastyczne różnymi technikami. Był to czas obserwacji zmian w przyrodzie, doznań sensorycznych poprzez tworzenie dywaników zapachowych i ścieżek dotykowych a także eksperymentów. Przypomnieliśmy sobie jak dbać o zdrowie i jak ważny jest ruch.

Katarzyna Sarna

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano:  25.11.2020
DZIEŃ DYNI

Nachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić "Dzień Dyni" - królowej wszystkich warzyw. W dniu 30 października w przedszkolu, w obu grupach obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Naszą „imprezkę” rozpoczęliśmy tańcem z dynią.
Na podstawie wysłuchanego wiersza pt.: „Dynia” dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw matematycznych: klasyfikowanie dyń wg wielkości, przeliczanie dyń. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle i slalom dyniowy. Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania "dyniowego wnętrza". Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd, wąchały i próbowały już wysuszonych pestek dyni. Później przystąpiliśmy do ozdabiania ilustracji dyni za pomocą paluszków i pomarańczowej farby.

 

 

 

 

Aneta Kuśmirek

 

 

 

Opublikowano:  25.11.2020
Dzień Chleba

Kolejny pełen nowości i wrażeń dzień w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem "Od ziarenka do bochenka". W dniu 16 października przedszkolaki obchodziły Święto Chleba. Dzieci miały okazję poznać historię i proces powstawania chleba, rogalików, a także różnego rodzaju bułeczek. Dowiedziały się także jak powstaje mąka oraz na czym polega praca piekarza. Zapoznały się z różnymi rodzajami chleba oraz składnikami potrzebnymi do jego wypieku. Przedszkolaki wykonały z masy solnej własne chlebki oraz bułki. Na koniec dnia dzieci zostały poczęstowane kruchymi ciasteczkami.

Aneta Kuśmirek

 

 

 

Opublikowano: 25.11.2020
Światowy Dzień Mycia Rąk

15.10.2020 r dzieci wzięły udział w Światowym Dniu Mycia Rąk. Zaprezentowały w przedszkolnej łazience sposób prawidłowego mycia rąk, wspartego plakatem rekomendowanym przez GIS . Bawiły się przy piosence „Czyste ręce” oraz przeprowadziły eksperyment „Dlaczego warto myć ręce?”.

 

Aneta Kuśmirek

 

 

 

Opublikowano:  25.11.2020
Plagiat… czy warto…?


    
Drodzy uczniowie, zachęcam Was do zapoznania się z informacjami na temat plagiatu. W zamieszczonych poniżej linkach znajdziecie niezbędne informacje o tym, czym jest plagiat, na jakie konsekwencje naraża się osoba, która popełnia plagiat oraz jak bezpiecznie korzystać z dostępnych źródeł.


https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czym-jest-plagiat-i-jakie-sa-jego-konsekwencje

https://plagiat.pl/blog/2018/04/12/10-prostych-sposobow-jak-nie-popelnic-plagiatu/

https://slideplayer.pl/slide/3335875/

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/plagiat-to-kradziez-co-grozi-i-jakie-sa-konsekwencje/167mgmn

 

 


Paulina Sowa, pedagog szkolny

 

 

Opublikowano:  25.11.2020
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

 

Czy wiecie, że 21.11 obchodziliśmy Dzień Życzliwości? Oto co stworzyliśmy wspólnie z tej okazji:

 

 

 

Opublikowano:  18.11.2020
"Idę na spacer!"

Czy spacer faktycznie pomaga w utrzymaniu zdrowia naszego organizmu? Oczywiście, że tak. Spacer, jako najprostsza forma ruchu jest nie tylko najzdrowszy, ale również doprowadza do poprawy zdrowia w wielu chorobach przewlekłych.
Nie potrzeba żadnego specjalnego wyposażenia – wystarczą wygodne buty :)

A dlaczego jest taki zdrowy?
- bo poprawia jakość snu,
- bo poprawia koncentrację i ułatwia myślenie,
- bo zmniejsza apetyt na słodycze,
- bo poprawia nastrój,
- bo zmniejsza bóle stawowe,
- bo zwiększa odporność organizmu na choroby,
- bo SPACER WYDŁUŻA ŻYCIE !

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od jakiegoś czasu pracują w trybie nauki zdalnej. Dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej, przed komputerem. Zdarzać się może, że niektórzy zapominają, żeby wyjść z domu.
Na szczęście wiele osób pamięta, żeby dbać o zdrowy ruch podczas nauki. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał z przysyłanych zdjęć przez uczniów i nauczycieli.

 

 

Małgorzata Matraszek

 

 

 

 

Opublikowano:  11.11.2020
Czym dla Ciebie jest niepodległość?

Dziś jest wyjątkowy dzień dla każdego z nas dnia. Samorząd Uczniowski również zorganizował małą akcję, w której uczniowie odpowiadali jednym słowem na pytanie ,,Czym dla Ciebie jest Niepodległość?", a po zebraniu wyrazów powstała taka oto piękna chmura słów...

 

 

Wiktoria Nalewajek
uczennica klasy VI

 

 

 

 

Opublikowano:  11.11.2020
Polska na 102

 

       ALBUM PRAC:                    PREZENTACJE UCZNIÓW:

    

 

 

 

 

 

Opublikowano:  10.11.2020
Godziny pracy pedagoga

stacjonarnie (w szkole): czwartek w godz. 8.00 – 8.45 (po wcześniejszym umówieniu się)
online: wtorek 10.30 – 11.15 i środa 13.15 – 14.00 (kontakt poprzez adres mailowy sowa_paulina@interia.pl lub Messenger).

 


 

Opublikowano:  26.10.2020
Insta.Ling

“Drodzy Rodzice!

Zaangażowanie rodzica w proces nauki dziecka odgrywa znaczącą rolę i jest dodatkowym motywatorem do systematycznej i uczciwej pracy. Z tego względu serdecznie Państwa zachęcamy do założenia bezpłatnego konta Rodzica na platformie InstaLing!

Możliwości, jakie daje konto Rodzica to:
 kontrolowanie zadanych przez nauczyciela ćwiczeń, e-kartkówek bądź sprawdzianów
 sprawdzanie systematyczności dziecka,
 śledzenie postępów swojego dziecka na podstawie automatycznie generowanych ocen tygodniowych i miesięcznych,
 sprawdzanie szczegółów sesji wykonanych przez dziecko.|

Ponadto, w związku ze stale przybywającą liczbą zakażeń, założenie konta Rodzica pomoże Państwu przygotować się na ponowny tryb zdalny. Jeśli już teraz zarejestrują się Państwo na platformie InstaLing, będą Państwo w pełni gotowi na tę ewentualność, dzięki czemu
ominie Państwa niepotrzebny chaos i stres z tym związany.
Założenie konta Rodzica nic nie kosztuje, a może pozytywnie wpłynąć na wyniki szkolne Państwa dziecka!

Serdecznie zachęcamy do rejestracji: https://instaling.pl/teacher.php?page=register
 


Z pozdrowieniami
Zespół InstaLing”

 

 

 

Opublikowano:  18.10.2020
Zmiana funkcjonowania szkoły

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w powiecie lubelskim i ogłoszeniem strefy czerwonej od 19.10.2020 r. zmianie ulegają zasady funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej.
W trosce o zdrowie uczniów i pracowników, szkoły prosimy o zapoznanie się z nowymi wytycznymi oraz stosowanie do zaleceń w nich zawartych.

>>>REGULAMIN FUNKCJONOWANIA SZKOŁY<<<


Jednocześnie informujemy, iż zaplanowane na 22.20.2020 r. konsultacje dla rodziców i spotkanie z psychologiem zostają odwołane. Konsultacje z wychowawcami zostaną przeprowadzone z użyciem zdalnych metod porozumiewania. Spotkania indywidualne rodziców z nauczycielami lub specjalistami będą możliwe po wcześniejszym ustaleniu terminu, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.


O wszelkich kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

 

Agnieszka Jóźwiakowska
dyrektor szkoły        

 

 

 

 

Opublikowano:  18.10.2020
ŚLUBOWANIE KLASY I 2020/2021


     W Święto Komisji Edukacji Narodowej klasa I obchodziła uroczystość Ślubowania. Z uwagi na istniejącą pandemię, świętowanie przebiegało nieco skromniej niż w ubiegłych latach. Mimo to, wszystko odbyło się pomyślnie.
Pierwszaki prezentowały swoje zdolności recytatorskie. Wykazywały się umiejętnościami edukacyjnymi i sprawnością fizyczną. W drugiej części uroczystości dzieci złożyły ślubowanie i otrzymały pasowanie na uczniów z ręki pani dyrektor - Agnieszki
Jóźwiakowskiej. Na pamiątkę tego wydarzenia zostały również wręczone dyplomy i upominki.
 

Agata Sołyga

 

 

 

 

Opublikowano:  18.10.2020
Dzień Nauczyciela

     W tym roku, nasi wspaniali uczniowie zorganizowali małą niespodziankę. Jedna z sal zamieniła się w szkolne kino, a pracownicy szkoły mogli obejrzeć krótkie nagranie, w którym uczniowie mówili, za co tak naprawdę lubią swoich nauczycieli. Po udanym seansie uczniowie wręczyli nauczycielom i obsłudze drobne upominki, które wywołały "niekontrolowany uśmiech" :)

 

 

 

Opublikowano: 12.10.2020
Dzień chłopaka w przedszkolu

       30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. Z racji święta dziewczynki zaśpiewały chłopcom uroczyste „Sto lat” oraz wręczyły upominki. Zorganizowaliśmy wiele zabaw tanecznych, podczas których dzieci świetnie się bawiły.
Nie zabrakło również poczęstunku dla wszystkich przedszkolaków. Zdecydowanie był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.
 

 

 

 

 

Aneta Kuśmirek

 

 

;

 

Opublikowano:  07.10.2020
Być jak Ignacy!

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do programu „Być jak Ignacy”.

W trakcie zajęć pozalekcyjnych będą realizowali zadania dotyczące:
1) rodzajów i źródeł energii oraz energii odnawialnej,
2) ekologii i zmian klimatu,
3) transportu i miast przyszłości,
4) technologii cyfrowych, Internetu i programowania.

Życzymy im powodzenia, wytrwałości i świetnej zabawy.

Szczegóły programu dostępne tutaj:

https://bycjakignacy.pl/

 

 

 

Opublikowano:  04.10.2020
Narodowe Czytanie w naszej szkole

     W tym roku po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji Narodowego Czytania. Spotkanie miało nietypowy charakter, postanowiliśmy bowiem, że zarejestrujemy nasz występ na dyktafonie, a potem udostępnimy prezentację na stronie szkoły.
W tym roku przedmiotem interpretacji był dramat J. Słowackiego pt. ,,Balladyna ‘’. W role bohaterów tragedii wcielili się uczniowie kl.7. Do współpracy zaprosili swoich rodziców. W ten sposób powstała niezwykle ciekawa interpretacja dzieła Słowackiego.
Zapraszamy do jej wysłuchania.

Akt I Scena II

 

Akt I Scena III

 

Agnieszka Sulej
Katarzyna Badeńska

 

 

 

 

Opublikowano:  04.10.2020
OGŁOSZENIE

W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ W KRAJU I DECYZJĄ RADY RODZICÓW O NIEORGANIZOWANIU IMPREZ SZKOLNYCH, ZMIANIE ULEGŁA WYSOKOŚĆ SKŁADKI NA POTRZEBY RADY RODZICÓW.


NA ROK SZKOLNY 2020/2021 USTALONO SKŁADKĘ W WYSOKOŚCI 20ZŁ ZA KAŻDE DZIECKO UCZĘSZCZAJĄCE DO NASZEJ SZKOŁY.


PROSIMY O JEDNORAZOWĄ WPŁATĘ DO KOŃCA LISTOPADA.


Składkę można wpłacać:
- skarbnikowi Klasowej Rady Rodziców,
- skarbnikowi Rady Rodziców Szkoły (P. Sylwia Janek),
- u wychowawcy klasy,
- bezpośrednio na rachunek bankowy Rady.
 


Konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej
w Woli Przybysławskiej:
Bank Spółdzielczy w Nałęczowie - Filia w Garbowie
02873300090015987020000010
Uwaga! w tytule przelewu (wpłaty) należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

 

 

 

Opublikowano:  04.10.2020
Dzień chłopaka

     W naszej szkole Dzień Chłopaka odbył się zgodnie z tradycją 30.09.2020r. Tego dnia Samorząd szkolny przygotował dla wszystkich chłopców słodką niespodziankę w postaci cukierków z życzeniami. Dodatkowo w każdej klasie i grupach przedszkolnych świętowanie odbywało się indywidualnie. Sądząc po życzliwych uśmiechach chłopaków, ten dzień należał do wyjątkowych.

     W imieniu wszystkich kobiet i dziewczyn z naszej szkoły, życzymy wszystkim chłopcom uśmiechu na co dzień, pozytywnych ocen i spełnienia marzeń!

 

Wiktoria Nalewajek - uczennica klasy VI

 

 

Opublikowano:  01.09.2020
Podręczniki do religii obowiązujące w roku szkolnym 2020/2021:

Wszystkie podręczniki są wydane przez lubelskie wydawnictwo GAUDIUM.

5-latki:
JESTEM DZIECKIEM BOŻYM – Redaktor: ks. Marian Zając

6-latki:
JEZUS MOIM PRZYJACIELEM – Redaktor: ks. Marian Zając

I klasa:
BÓG NASZYM OJCEM – Redaktor: ks. Piotr Koliszek (część 1 i część 2)
Uwaga: od tego roku szkolnego obowiązuje nowy podręcznik w dwóch częściach.

II klasa:
KOCHAMY PANA JEZUSA – Redaktor: ks. Piotr Goliszek

III klasa:
PRZYJMUJEMY PANA JEZUSA – Redaktor: ks. Piotr Goliszek

IV klasa:
JESTEM CHRZEŚCIJANINEM – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
W tej klasie obowiązuje podręcznik i karty pracy (ćwiczenia) o takim samym tytule

V klasa:
BÓG POSZUKUJE CZŁOWIEKA – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
Uwaga: od tego roku szkolnego obowiązuje nowy podręcznik.
W tej klasie obowiązuje podręcznik i karty pracy (ćwiczenia) o takim samym tytule

VI klasa:
WIERZĘ W KOŚCIÓŁ – Redaktor: ks. Waldemar Janiga
W tej klasie obowiązuje podręcznik i karty pracy (ćwiczenia) o takim samym tytule

VII klasa:
SPOTYKAM TWOJE SŁOWO – Redaktor: ks. Paweł Mąkosa
W tej klasie obowiązuje podręcznik i karty pracy (ćwiczenia) o takim samym tytule

VIII klasa:
Z TOBĄ IDĘ PRZEZ ŻYCIE – Redaktor: ks. Paweł Mąkosa
W tej klasie obowiązuje podręcznik i karty pracy (ćwiczenia) o takim samym tytule
 

 

 

 

Opublikowano:  29.08.2020
Bezpieczny powrót do szkół - zasady

 

          

 

 

Opublikowano:  29.08.2020
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021


1 września, jak co roku rozpoczniemy nowy rok szkolny. W związku z bieżącą sytuacją związaną z COVID-19 nie odbędą się tradycyjne uroczystości na forum szkoły. Uczniowie poszczególnych klas i oddziałów przedszkolnych spotkają się ze swoimi wychowawcami w klasach. W tym dniu też rozdawane będą podręczniki na nowy rok szkolny.

Rodziców oddziałów przedszkolnych i klas młodszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie środków ochrony osobistej (maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe).

Harmonogram spotkań:

GODZINA 9:00


 

GODZINA 9:30

 

Więcej informacji pod linkami:

List MEN na rozpoczęcie roku

List do rodziców

 

;

 

Opublikowano:  29.08.2020
Informacje o wynikach egzaminów ósmoklasisty uczniów naszej szkoły


Egzamin ósmoklasisty w tym roku odbył się w nietypowym terminie, ze względu na sytuację epidemiczną. W naszej szkole do tej ważnej próby przystąpiło 13 uczniów. Egzamin ma charakter obowiązkowy, toteż każdy ósmoklasista musiał się zmierzyć z testem z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Zadania, z jakimi przyszło zmierzyć się uczniom nie były łatwe, a dodatkowo kilkumiesięczna przerwa w tradycyjnych lekcjach budziły wiele obaw zarówno wśród uczniów, rodziców jak i nauczycieli. Wszyscy z niemałym stresem oczekiwaliśmy wyników. Kiedy wreszcie je poznaliśmy, odetchnęliśmy z ulgą, bo okazało się, że nasi ósmoklasiści bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami z języka polskiego i matematyki osiągając najwyższy wynik w gminie. Nieco gorzej wypadły testy z języka angielskiego, ale w porównaniu do ubiegłego roku widoczna jest niewielka poprawa.

Wyniki uczniów naszej szkoły przedstawiają się następująco:


W sierpniu zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Wszyscy ósmoklasiści z naszej szkoły dostali się do wybranych liceów i techników. W znacznej większości były to ich szkoły pierwszego wyboru.


Gratulujemy wyników i życzymy wielu sukcesów w nowych szkołach!
 

 

 

 

 


 

Opublikowano: 01.07.20200
Bezpiecznych wakacji!

 

 

Bernadetta Węglińska-Korzan

 

Opublikowano: 22.06.2020
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

     26 czerwca jest dniem zakończenia roku szkolnego 2019/2020. W związku z obowiązującymi obostrzeniami, świadectwa mogą odebrać uczniowie osobiście lub ich rodzice. W tym roku uroczystości zakończenia roku odbędą się w niewielkich grupach klasowych i ograniczą do odbioru świadectw i spotkań z wychowawcami według następującego harmonogramu:

Godzina 9.00 – kl. I (s. 2); kl. II (s. 10); kl. VI (s. 5);

Godzina 9:30 – Zespół Wychowania Przedszkolnego (s. 1); kl. III (s. 9), kl. VII (s. 5)

Godzina 10:00 – kl. IV – V (s. 7); kl. VIII (s. 11) oraz oddział 5-6 latków (s. 3).


     Bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym dniu, przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły.


     Uczniowie, którzy w tym dniu nie będą mogli odebrać świadectw, mogą to zrobić w kolejnym tygodniu w godzinach 8:00 -12:00 lub we wrześniu podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

     Wszystkim uczniom i Rodzicom dziękujemy za miniony rok szkolny, za okazane wsparcie, trud włożony w zdobywanie wiedzy oraz pomoc w realizacji wielu szkolnych przedsięwzięć.

     Życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji, wspaniałej pogody i aktywnego wypoczynku.

     Ósmoklasistom zaś życzymy powodzenia w rekrutacji do nowych szkół, trzymamy kciuki, abyście dostali się do wymarzonych szkół.

 

Klikając TUTAJ znajdziecie list ministra edukacji narodowej Dariusza Piątkowskiego.
 

 

 

 

 

Opublikowano: 8.06.2020
Kalendarz działań mających znaczenie czerwiec 2020
 

 

Bernadetta Węglińska-Korzan

 

 

 

Opublikowano: 5.06.2020
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego: „Zasmakuj w bibliotece”
 

 

W konkursie wzięło udział 14 uczniów.

Komisja w składzie:
p. Agnieszka Jóźwiakowska
p. Jolanta Michalska
p. Anna Bukowska
dnia 1.06.2020r. rozstrzygnęła konkurs i wyłoniła zwycięzców:

Miejsce I:
Kacper Ogrzyński kl. 2

Miejsce II:
Kamil Olszak kl. 8

Miejsce III:
Szymon Czarnecki kl. 5

Miejsce IV:

Bartosz Tyburek kl. 5

Wyróżnienia:

Igor Kamiński kl. 2
Gabriela Staniak kl. 6
Mateusz Piętka kl. 6
Weronika Domińska kl. 6
Zuzanna Kamińska kl.
Kinga Piecyk kl. 6
Nikoletta Wolińska kl. 6

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział!
Poinformujemy o sposobie odebrania dyplomów i nagród.
 


 

 

Anna Bukowska

 

 

 

Opublikowano: 01.06.2020
Informacja

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy,
zachęcam Was do wzięcia udziału w siedmiodniowym wydarzeniu edukacyjnym przygotowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Znajdziecie tu webinaria, ciekawe artykuły, filmy, e-booki i wiele innych.

Szczegóły w linku poniżej:
https://www.nowaera.pl/tydziendziecka#blok-artykulow-hp-f6e7da95-334c-4ba4-844c-3ccbdf88f323


Paulina Sowa, pedagog szkolny

 

 

 

Opublikowano: 31.05.2020
Informacja

Krótka prezentacja na temat komunikacji w sieci.


https://view.genial.ly/5ecaad1ba91f5e0d2d17ba08/interactive-image-interactive-image

 


Bernadetta Węglińska-Korzan

 

 

Opublikowano: 26.05.2020
Dzień Mamy

 

Dziś wyjątkowy dzień - święto naszych najwspanialszych Mam. Z serca życzymy wszystkim mamusiom wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, po prostu szczęścia, a przede wszystkim bardzo dziękujemy, że jesteście ♥

Oto co przygotowały dla Was dzieci z okazji dzisiejszego dnia.

 

 

 

 

 

Opublikowano: 25.05.2020
II Regionalny Konkurs Elektryczny „Pstryk i działa” – rozstrzygnięty

Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie był organizatorem Konkurs Elektryczny dla uczniów szkół podstawowych we współpracy z Instytutem Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Honorowym patronatem wydarzenie objęli: Kurator Oświaty w Lublinie, Prezydent Miasta Lublin i Dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Nasi uczniowie Karolina Sugier, Bartosz Jakubik i Angelika Smolak zdobyli I miejsce.

Wielkie gratulacje!

Konkurs składał się z dwóch część teoretycznej i praktycznej.

W części praktycznej Nasza trójeczka nakręciła film, który Wam przedstawiamy.

 

 

 

Mariola Jakubiec

 

 

Opublikowano: 22.05.2020
Zwrot książek i podręczników do Biblioteki Szkolnej w Woli Przybysławskiej


Proszę wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli o zwrot książek do biblioteki szkolnej zgodnie z nasypującym harmonogramem i wskazówkami dotyczącymi zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii:


Oddajemy książki w dwóch turach
           I TURA : lektury, książki, bajki, albumy itp.
           II Tura: podręczniki

I TURA (bez podręczników)

25.05.2020- 29.05.2020 - przedszkole i klasy 0-III
01.06.2020- 05.06.2020 – klasy IV-VIII

W książce należy umieścić kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą; w przypadku oddawania kilku książek proszę je spakować w reklamówkę i ją podpisać.

II TURA - podręczniki

19.06.2020- klasy I-IV
22.06.2020- klasy V-VI
23.06.2020- klasy VII-VIII

Podręczniki należy sprawdzić –odgiąć załamane rogi, wytrzeć ołówek, wyjąć zbędne karteczki np.: kartkówki, zdjąć okładkę plastikową, przyklejone na stałe okładki proszę nie odrywać. Zniszczone książki proszę odkupić we własnym zakresie.
Przygotowane podręczniki wkładamy do reklamówki plastikowej. Na reklamówce przyklejamy kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz wypisanymi przedmiotami i numerami książek. Numery znajdują się na pierwszych stronach podręczników.
(np.: j. Polski - 34/5)


Instrukcja oddawania:
 

1. Książki i podręczniki przynosimy w wyznaczonym terminie w godz. 8.00- 12.00.
2. Wchodzimy głównym wejściem, po jednej osobie z założoną maseczką, dezynfekujemy ręce.
3. Książki (bez podręczników) wkładamy do pudełka, które będzie oznaczone napisem Biblioteka w holu przy sali gimnastycznej.
4. Obowiązuje zakaz przemieszczania się w inne części szkoły.
5. Podręczniki zanosimy w wyznaczone miejsce w sali gimnastycznej.
6. Przed wejściem obowiązuje zakaz gromadzenia się i zachowujemy bezpieczną odległość 2 m.

 



Anna Bukowska

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: 20.05.2020
Informacja dla uczniów klasy 8

Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 – komunikat MEN

 

 

Opublikowano: 19.05.2020
Wystawa prac plastycznych


Zachęcam do obejrzenia prac plastycznych uczniów klasy szóstej wykonanych podczas nauki zdalnej na zajęciach rozwijających zainteresowania.

 

  

  



Anna Bukowska

 

 

 

 

 

Opublikowano: 15.05.2020
Informacja

 

Drodzy Uczniowie,
Obecny czas pandemii i pozostawania w domu powoduje, że spędzacie więcej niż kiedyś czasu na
komputerze i w internecie. Korzystacie z nowych narzędzi i programów do nauki zdalnej, ale również
poszukujecie informacji w sieci i kontaktujecie się ze swoimi kolegami i koleżankami poprzez różne
komunikatory. Wymaga to od Was odpowiedzialności i pamiętania o zasadach bezpieczeństwa w
internecie.
Pewnie większość z Was zna te zasady. W szkole ten temat był wiele razy omawiany. Rodzice Wam
też o tym przypominają. Jednak jest to tak ważna sprawa, że pragnę Wam kolejny raz o tym
przypomnieć.
Poniżej przesyłam link do filmu na ten temat. Po obejrzeniu zastanówcie się, o jakich najważniejszych
zasadach należy pamiętać.

https://www.youtube.com/watch?v=IWHkC09L-U8

Pozdrawiam Was i przypominam o możliwości kontaktu z mną.

 


Bernadetta Węglińska-Korzan - psycholog szkolny

 

 

 

Opublikowano: 13.05.2020
Informacja

Drodzy Rodzice,
Zachęcam do obejrzenia bardzo ciekawego webinarium pt. Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób o nią zadbać? Jest to wykład skierowany do nas wszystkich, do rodziców. Dr Maciej Dębski mówi o korzyściach płynących z bycia „online”, ale także zwraca uwagę na zagrożenia, jakie się z tym wiążą. Temat ten szczególnie dotyczy naszych dzieci i młodzieży, dlatego warto, aby każdy rodzic w sposób świadomy i odpowiedzialny organizował „cyfrowe” życie swojego dziecka.
Zachęcam do obejrzenia i wysłuchania.

https://www.youtube.com/watch?v=68cvKg7U8UM

Pozdrawiam serdecznie



Paulina Sowa, pedagog szkolny

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: 13.05.2020
KONKURS BIBLIOTECZNY W RAMACH TYGODNIA BIBLIOTEK
„ZASMAKUJ W BIBLIOTECE”

W tym tygodniu świętujemy Tydzień Bibliotek. Hasłem przewodnim jest: „ZASMAKUJ W BIBLIOTECE”. Te słowa stały się inspiracją do organizacji konkursu fotograficznego, do którego chciałabym zaprosić wszystkich uczniów. Przedmiotem konkursu jest wykonanie jednego zdjęcia telefonem z ulubioną książką kucharską według własnego pomysłu w ciekawej aranżacji.

Prace należy przesyłać do 19.05.2020 przez classroom do zakładki biblioteka i umieścić je w temacie „Konkurs” lub wysłać na adres mailowy: abukowska875@gmail.com.

Zapraszam do zabawy - czekają nagrody!!!

 


 

Anna Bukowska

 

 

 

 

Opublikowano: 09.05.2020
BIAŁO-CZERWONA SIŁA WOLI

Przez cały ubiegły tydzień nasza społeczność szkolna wzięła udział w akcji pod nazwą "BIAŁO-CZERWONA SIŁA WOLI". Dzięki zaangażowaniu wielu osób stworzyliśmy piękną patriotyczną galerię, którą można podziwiać poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: 29.04.2020
 

Akcja trwa do 8.05.2020r.

 

 

 

 

 

Opublikowano: 24.04.2020
Ogłoszenie

Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl zaprasza na pierwszą odsłonę konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". Jest on skierowany zarówno do lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda. Konkurs startuje już 24 kwietnia, potrwa on do 24 maja. Oprócz mistrzowskich tytułów na zwycięzców czekają cenne nagrody. W konkursowej puli czeka ponad 130 atrakcyjnych zestawów nagród. Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. Przyłącz się do zabawy i naucz się ortografii z przyjemnością!

Konkurs będzie się rozgrywać w dwóch grupach: Mistrz Dyktand oraz Mistrz Ortografii. W pierwszej przewidziano pięć poziomów: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli (nauczyciele). W drugiej natomiast, uczestnicy zawalczą w czterech kategoriach: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia. Im więcej dyktand uczestnik utworzy lub rozwiąże poprawnie, tym więcej punktów otrzyma, co przełoży się na wyższą pozycję w rankingu. Każdego dnia od 25 kwietnia będą do wygrania na facebook.com/dyktandapl/ dodatkowe nagrody.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: dyktanda.pl. Nagrodzonych zostanie łącznie piętnastu Mistrzów Dyktand – oznacza to nagrody za 1, 2 i 3 miejsce w każdej kategorii oraz 88 Mistrzów Ortografii – nagrody za 1, 2 i 3 miejsce, a także 19 nagród dodatkowych w czterech kategoriach. Poprzez facebook.com/dyktandapl/ rozdamy dodatkowe 30 nagród. Do paczek z nagrodami trafi ponad 600 nagród rzeczowych (głównie książkowych) otrzymanych od sponsorów. Nagrody zostaną dopasowane do kategorii wiekowej zwycięzcy.

 

 

 


 

 

Opublikowano: 23.04.2020
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2020

23 kwietnia jest Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich – jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

„Bardziej niż kiedykolwiek, w czasach, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają zamknięci w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2020 możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni.” Źródło cytatu: https://en.unesco.org/commemorations/worldbookday

Zapraszam do obejrzenia najpiękniejszych bibliotek świata, są naprawdę imponujące:

https://polszczyzna.pl/najpiekniejsze-biblioteki-swiata/

Niech ten dzień będzie wspaniałą podróżą w świecie książek!!!


 

Anna Bukowska

 




Opublikowano: 23.04.2020
Informacja

Drodzy Uczniowie!
    
   Przesyłam Wam propozycję pewnego ćwiczenia. Nie jest to praca obowiązkowa. Zdaję sobie sprawę, że macie dużo nauki i lekcji do odrabiania. Ale zachęcam Was do przygotowania w czasie wolnym dziennika czasu kwarantanny. Obecna sytuacja jest wyjątkowa i mam nadzieję, że za jakiś czas będzie już tylko wspomnieniem.
Dziennik z czasu kwarantanny jest narzędziem, które może pomóc Wam wyrazić to co czujecie.
Ekspresja własnych przeżyć w formie pamiętnika, rysunki, wklejane zdjęcia pozwolą wyrazić to, z czym się teraz zmagacie, w bezpieczny sposób.
Nazwanie i opisanie emocji jest pierwszym, niezwykle ważnym krokiem w radzeniu sobie z nimi.
Każda z kart pracy może stać się inspiracją do rozmowy o ważnych sprawach - rozmowy, ale też wspólnych działań, które pomogą uporać się z poczuciem frustracji, niepewności czy żalu.
Zachęcam Was do przeglądania zdjęć, wspominania, telefonu do ukochanej babci czy przyjaciół, do zabaw związanych z zainteresowaniami członków rodziny.
To wszystko wzmacnia relację między członkami rodziny, a ona jest największym zasobem. Zasobem który wspiera rodzinę w radzeniu sobie z wyzwaniami codziennego życia, nawet jeśli są tak nieoczekiwane i globalne jak to, którego doświadczamy obecnie.

Dziennik w formacie pdf można ściągnąć ze strony Consilia Centrum Psychoterapii i Szkoleń klikając w poniższy link:

https://psychoterapia.plus/wp-content/uploads/2020/04/dziennik-z-kwarantanny.pdf

Pozdrawiam Was serdecznie i pamiętajcie, że możecie do mnie napisać i zadzwonić.

 

Bernadetta Węglińska-Korzan – psycholog szkolny

 

 

Opublikowano: 22.04.2020
Dzień Ziemi

Dziś mija już 50 lat od pierwszych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi. W tym roku pomimo wszelkich trudności postanowiliśmy wraz z naszymi uczniami dać przekaz wszystkim jak istotna jest postawa proekologiczna i dbanie o naszą Planetę. Dzięki kreatywności naszych młodych artystów stworzyliśmy galerię prac, a uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się również do stworzenia filmu, w którym krótko wyjaśniają dlaczego warto dbać o naszą Ziemię. Uczniowie podjęli również wyzwania w postaci escape roomu oraz quizów online – to wspaniały sposób na naukę!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Opublikowano: 16.04.2020
Informacja

Drodzy Rodzice,

Sytuacja, w jakiej się obecnie znajdujemy jest dla nas wszystkich trudna. Warto jednak zachować spokój oraz pozytywne myślenie. Zachęcam do zapoznania się z zasobami dotyczącymi nie tylko edukacji zdalnej naszych dzieci, ale także z materiałami dotyczącymi życia rodzinnego w tym trudnym czasie izolacji. Znajdziecie tu Państwo wiele interesujących artykułów oraz webinariów czyli szkoleń online.
https://www.nowaera.pl/edukacjanaczasie/naukairelacje

Warto obejrzeć na przykład to webinarium:
https://www.youtube.com/watch?v=_CWd8Cv9DtA&feature=youtu.be

Polecam również coś do poczytania: Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie

Życzę spokoju, wytrwałości i dużo zdrowia


 

Paulina Sowa, pedagog szkolny

 

 

 


 

Opublikowano: 15.04.2020
Konkurs plastyczno-czytelniczy: „Ilustracja do mojej ulubionej książki.”


Dnia 15.04.2020 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs na ilustrację do ulubionej książki. W konkursie wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły.


Wyniki konkursu

Kategoria II kl. 0-III:

1 miejsce: Patryk Wójtowicz kl. I
2 miejsce: Michał Wójtowicz 6l.
3 miejsce: Piotr Woch 5l.
4 miejsce: Hubert Jabłoński 5l.


Kategoria I kl. IV-VIII:

1 miejsce: Dominka Smolak kl. 4
2 miejsce: Kamil Olszak kl. 8
3 miejsce: Nikoletta Wolińska kl. 6
4 miejsce: Angelika Smolak- kl. 8

 



Wszystkim zwycięzcom gratuluję a uczestnikom dziękuję za udział. Po nagrody i dyplomy zapraszam po powrocie do szkoły. Zachęcam do sięgania w wolnej chwili po książkę. Pamiętajcie: „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie.” U. Eco

 

 

Anna Bukowska
 

 

 

 

Opublikowano: 11.04.2020
Życzenia Wielkanocne

 

 

 

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych:
miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,
zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze,
uśmiechów bliskich i nieznajomych,
które pozwalają lżej oddychać
i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie

życzą

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie
Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: 01.04.2020
"Tworzymy gdy w domu siedzimy"

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć prac wykonanych przez naszych najmłodszych uczniów. To wspaniale, że wszyscy spędzacie ten czas w kreatywny sposób. Jesteśmy z Was dumni!

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: 27.03.2020
Próbny egzamin ósmoklasisty

 

 

Opublikowano: 27.03.2020
Informacja o pracy psychologa szkolnego

Dzień dobry,
W tym trudnym czasie pozostaję do dyspozycji zarówno dla uczniów, rodziców jak i nauczycieli.
W środy w godzinach mojej pracy tj. 9.30 – 11.30 będę dostępna pod numerem telefonu 735 062 540.
Zapraszam również do kontaktu mailowego - psycholog.bwkorzan@onet.pl.
Pozdrawiam


Bernadetta Węglińska-Korzan

 

 

Opublikowano: 24.03.20200

INFORMACJE DLA RODZICÓW DOTYCZĄCE ZASAD ZDALNEGO NAUCZANIA


Szanowni Rodzice,

Na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVD-19 informuję, że szkoła i oddziały przedszkolne w dniach od 25 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia funkcjonowały będą w trybie nauczania zdalnego.

Sposób prowadzenie zajęć:

W tym okresie wszelkie zadania dydaktyczne będą prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły za pomocą łączy internetowych (Google Classroom) i innych dostępnych form komunikacji w godzinach od 8.00-16.00. W tym czasie nauczyciele będą monitorowali pracę dzieci, udzielali bieżącej informacji zwrotnej, konsultowali realizację przydzielonych zadań. Prowadzone też będą zajęcia językowe i konsultacje z poszczególnych przedmiotów.

Komunikacja

Komunikacja z Państwem prowadzona będzie za pomocą poczty elektronicznej, komunikatorów społecznych, a w razie potrzeby telefonii komórkowej w godzinach od 8.00 do 16.00.

Przekazywanie zadań uczniom

Zadania do wykonania przez uczniów przekazywane będą przez nauczycieli zgodnie z obowiązującym planem zajęć, w ilości odpowiadającej liczbie godzin z danego przedmiotu w danym dniu i tygodniu.

Poprzez przekazanie zadań rozumieć należy:

Poinformowanie o tematach –zakresie zadań,
Wskazanie celów i kryteriów sukcesu prowadzących do osiągnięcia założonych celów,
Przesłanie dodatkowych materiałów w wersji on-line,
Odpowiedzi na pytania uczniów, wyjaśnianie wątpliwości,
Określanie sposobów monitorowania działań uczniów i przekazywania informacji zwrotnej,
Ustalenie sposobu prezentacji zadań i ich oceny.


Nauczyciele za pomocą łączy internetowych i dostępnych sposobów komunikacji będą monitorowali realizację zadań przez uczniów, udzielali informacji zwrotnej co uczeń robi dobrze i w jakim kierunku musi pracować dalej, aby osiągnąć założony cel, zgodnie z § 12 rozporządzenia w sprawie oceniania i klasyfikowania uczniów.
W przypadku trudności w zapewnieniu łączy prosimy o indywidualny kontakt z wychowawcą klasy lub dyrektorem szkoły.

Sposób realizacji zadań

Zadania przekazywane do realizacji uczeń może realizować w indywidualny sposób i w godzinach, które odpowiadają jego aktywności i możliwościom, z zachowaniem terminów realizacji zadania ustalonych przez nauczyciela przedmiotu. Prosimy, aby praca nad realizacją zadania odbywała się systematycznie i nie przekraczała 6 godzin dziennie. Prosimy też, aby w czasie pracy zaplanować przerwy i czas na różne formy aktywności fizycznej, możliwe w miejscu zamieszkania.

Planowanie zajęć

Ważne jest to, aby dziecko nauczyło się planować swoje działania i zarządzać czasem własnym. Prosimy, aby na początek wspólnie z dzieckiem ustalić dzienny plan pracy, wyznaczając godziny poszczególnych zadań, aktywności fizycznych i monitorować jego realizację.
Prosimy także o zapewnienie dziecku odpowiedniego miejsca i warunków do pracy, by mogło skupić się na realizacji zaplanowanych działań.

W razie jakichkolwiek pytań i trudności prosimy o kontakt z wychowawcą klasy lub dyrektorem szkoły:

sp-wolaprzybyslawska@o2.pl

tel. 695 743 150

 


 

 

Opublikowano: 20.03.2020
Informacja

Drodzy Rodzice,

    gmail.com
.

Jest to niezbędne do realizowania zajęć poprzez aplikację Google Classroom.

Aplikacja ta pozwala na przesyłanie uczniom materiałów edukacyjnych, wymianę plików między nauczycielem a uczniami, dodawania komentarzy do sprawdzonych prac i ich oceny. Pozwala również monitorować pracę uczniów.

Materiały udostępniane przez Google Classroom są uporządkowane, podzielone na poszczególne przedmioty, mają wyznaczony termin realizacji zadań, co pomoże nam wszystkim lepiej zorganizować pracę i jej monitorowanie, a tym samym przyniesie lepsze efekty edukacyjne.

Liczę na Państwa wyrozumiałość w tej sprawie..


Agnieszka Jóźwiakowska – dyrektor szkoły.



Przydatne linki:
Jak założyć konto Gmail?
Informacje o Google Classroom

 

 

Opublikowano: 17.03.2020
Ogłoszenie

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

Ministerstwo Edukacji Narodowej wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji związanej
z zawieszeniem zajęć w szkołach, opublikowało na swojej stronie internetowej (www.men.gov.pl) materiały do nauki zdalnej dla uczniów wszystkich klas.
Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi propozycjami i organizowania samodzielnej pracy w celu uzupełnienia i powtórzenia realizowanego dotychczas materiału edukacyjnego ze wszystkich przedmiotów.

https://www.gov.pl/web/edukacja/lekcje-z-internetu
https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

 

 

Opublikowano: 11.03.2020
Komunikat

Zgodnie z decyzją Premiera RP i Ministra Edukacji Narodowej od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca szkoła jest zamknięta.

Przypominamy, że to nie są ferie ani czas wolny. Aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się korona wirusa COVID-19, należy:
• Unikać zatłoczonych miejsc,
• Nie organizować spotkań towarzyskich,
• Spędzać ten czas w domu,
• Bezwzględnie stosować się do zasad higieny.

Komunikat zamieszczony na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

Rodzicu,
• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
• jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
W szczególnie uzasadnionych sytuacjach rodzic ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego może wystąpić do dyrektora szkoły, do której uczęszcza jego dziecko o zapewnienie opieki.

Uczniu,
• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
• przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
• odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
• przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
• strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
• mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
 
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
• Często myj ręce przy użyciu mydła i wody..
• Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

 

 

Opublikowano: 11.03.2020
Ogłoszenie

 

 

 

Opublikowano: 10.03.2020
Dokarmiamy ptaki

 

   Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają, aby ptasia stołówka nie była pusta. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zapałem przynosiły ziarno i wsypywały pokarm do karmnika. Poznały ptaki zimujące w Polsce i miały okazję do wysłuchania odgłosów jakie wydają. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczne „Ptaki w karmniku” i wspólnie zatańczyły przy piosence o głodnym ptaszku. Skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za pomoc.

 

Aneta Kuśmirek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: 01.03.2020
Rekrutacja

 

 

 

 

Opublikowano: 01.03.2020
Znajomość prawa nie jest im obca

 

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej zajęli drugie miejsce w Konkursie Wiedzy o Prawie dla uczniów kl. VII i VIII szkół podstawowych województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Angelika Smolak, Kamil Olszak i Bartosz Jakubik.
    Pierwszy etap, do którego przystąpili uczniowie klasy VIII odbył się w naszej szkole i polegał na rozwiązaniu testu ze znajomości prawa, prawa pracy, funkcjonowania Sejmu, Senatu, Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Stanu. Trzy najlepsze osoby pojechały do Lublina na drugi etap.
    Ten odbył się 19 lutego w XXIV Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie. Honorowy Patronat objęli Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk i Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk. Patronat medialny objęła TVP 3 Lublin. W tym roku odbyła się już szósta edycja konkursu. Zgłosiło się do niej 21 szkół. Do drugiego etapu przystąpiło 19: 11 z Lublina i osiem z województwa lubelskiego.
    Nasi uczniowie najpierw okazali się najlepsi w swojej losowo utworzonej grupie z siedmiu szkół, a następnie dzielnie walczyli w ścisłym finale. Musieli odpowiedzieć na cztery wybrane przez siebie pytania o różnym stopniu trudności. Mieli np. zrobić notkę encyklopedyczną osób świata polityki, podać co najmniej dwie pełnione przez nich funkcje, wskazać wspólne cechy łączące wskazane osoby. Reprezentacja naszej szkoły musiała uzupełnić poszczególne etapy powstawania ustaw w polskim prawie, podać warunki na jakich mogą być zatrudniani młodociani zgodnie z kodeksem pracy..
Angelika, Kamil i Bartosz dzielnie stawiali czoła wymaganiom konkursowym i ostatecznie zajęli drugie miejsce w gronie 19 szkół województwa lubelskiego. Tym samym przyczynili się do budowania pozytywnego wizerunku szkoły.
Uczestnikom gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.

Więcej informacji oraz zdjęć pod linkiem:

 https://zs5.lublin.eu/konkurs-wiedzy-o-prawie-rozstrzygniety,6554.html


Jarosław Czępiński

 

 


 

 

Opublikowano: 26.02.2020
W Regionalnym Muzeum Cebularza

 

    Najmłodsze klasy naszej szkoły: oddziały przedszkolne oraz klasy I-III wybrały się 20.02.20 r. na wycieczkę do Lublina do Regionalnego Muzeum Cebularza. Tam wzbogaciły swoją wiedzę na temat regionalnego przysmaku. Z udziałem Esterki i piekarza Franka dzieci poznały legendę związaną z tym wypiekiem. Następnie samodzielnie wcielając się w rolę piekarza, wykonywały zgodnie z recepturą swojego cebularza. Każdy z uczestników wycieczki miał oczywiście okazję spróbowania tego przysmaku. Na pamiątkę pobytu w muzeum dzieci zabrały ze sobą własnoręcznie wykonanego cebularza.

 

 

 



Agata Sołyga

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: 26.02.2020
VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-LEKSYKALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV I V

 

     Jak co roku, uczniowie klas IV i V mieli możliwość sprawdzić się plastycznie i językowo w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową w Przybysławicach. Tym razem zadaniem konkursowym był LAPBOOK w języku angielskim o wybranej tematyce. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Wiktoria Nalewajek oraz Szymon Czarnecki z klasy V. Wiktoria przygotowała lapbooka o USA, a Szymon o Londynie. Ogromnie cieszy fakt, że praca Szymona spodobała się jury i zajął on II miejsce w konkursie. Gratulujemy wiedzy oraz pomysłowej realizacji tematu. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach językowych.

 

 



Paulina Sowa

 

 

Opublikowano: 13.02.2020
Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas...

    

 

    Babcia to ukochana osoba, która potrafi nas zrozumieć i przytulić. Pociesza, jeśli mamy kłopoty i tłumaczy, że nie ma się czym martwić. Dziadek daje nam swoją miłość.
Uwielbiamy, kiedy zaczyna snuć opowieści o dawnych latach. Doceniamy to, że uczy nas, jak postępować w życiu. Cieszy się z naszych sukcesów i pomaga, gdy coś nam się nie udaje.
     Postanowiliśmy wyrazić szacunek i miłość naszym bliskim zapraszając naszych kochanych gości, na uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”, która odbyła się w naszej szkole 13.02.2020r. Klasy młodsze wraz z oddziałem przedszkolnym i Klubem Przedszkolaka przygotowały oprawę artystyczną. Wychowawczynie zadbały o dekorację Sali i scenografie do poszczególnych inscenizacji. Rodzice zadbali o stroje dzieci i słodki poczęstunek, by babcie i dziadkowie przy kawie i herbacie, mieli czas na wspomnienia, rozmowy i kontakty z wnukami. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom upominki: laurki, własnoręcznie wykonane kwiaty, serca i inne drobiazgi.
     To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.


Dorota Poczek

 

 

 

Opublikowano: 11.02.20200
Strażak – zawód zaufania publicznego

 

    

 Dnia 11 lutego 2020 r. uczniowie klasy I razem z oddziałem przedszkolnym i Klubem Przedszkolaka odwiedzili w swojej miejscowości Ochotniczą Straż Pożarną. Dzięki zaproszeniu nas do remizy przez pana Tomasza Nalewajka, mogliśmy bliżej zapoznać się z pracą strażaków, ich sukcesami i trudami.
      Dzieci oglądały wyposażenie wozu strażackiego, poznały sprzęt niezbędny każdemu strażakowi, przymierzały maski tlenowe, hełmy strażackie, uczyły się obsługiwać krótkofalówki, poznały działanie sygnalizatora bezruchu oraz urządzenia do przywracania pracy serca. Panowie zademonstrowali nam, z pomocą chętnego ucznia, jak układa się i zabezpiecza rannego na noszach, by bezpiecznie dostarczyć go do ratowników medycznych. Dużą atrakcją dla dzieci było uruchomienie syreny w wozie strażackim i oglądanie wozu od środka. Widząc dziesiątki pucharów, które na swoim koncie ma OSP z Woli Przybysławskiej, wielu chłopców i dziewczynek stwierdziło, że też chcieliby być strażakami.
      Przedstawicielom naszej straży pożarnej jeszcze raz serdecznie dziękujemy za gościnę i przybliżenie dzieciom tak odpowiedzialnego zawodu. Życzymy wszystkim strażakom dużo zdrowia, odwagi i samych, szczęśliwie zakończonych akcji.

 

 

 

 

Dorota Poczek

 

 

 

Opublikowano: 05.02.2020
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ALFIK MATEMATYCZNY 2019/2020

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów !!!

 

 

 

Opublikowano: 05.02.2020
Mistrzowie systematycznego oszczędzania w I półroczu 2019/2020

 

 

 

 

Opublikowano: 07.01.2020
Przegląd Kolęd i Pastorałek

 

    XIII Gminno – Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek odbył się 29 grudnia 2019r. w kościele w Garbowie pw. Przemienienia Pańskiego.

    Dzieci 5-6 letnie ze Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej zaprezentowały dwie pastorałki : ,, Świetlista kolęda” i ,,Choineczka”.
W występie wzięły udział chętne dzieci: Ewa Podstawka, Iga Podolska, Julia Staniak i Michał Sumorek. Nagrodą za śpiew był dyplom oraz tradycyjnie słodycze dla każdego występującego.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w to wydarzenie.

 

 

 


Agata Sołyga

 

    W grupie uczniów starszych Szkołę Podstawową w Woli Przybysławskiej na XIII Gminno – Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek reprezentowały uczennice klasy VI. Dziewczęta w składzie: Nikola Butryn, Katarzyna Czarnecka, Oliwia Czarnecka, Weronika Domińska, Zuzanna Kamińska, Gabriela Staniak i Nikoletta Wolińska zaśpiewały kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie” i pastorałkę „ Gwiazdki świecą nad stajenką”. Artystki otrzymały dyplom i słodki upominek.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w tym wydarzeniu.


Jarosław Czępiński

 

 

 

 

Opublikowano: 06.01.2020
Tak, pomagam...


   

     Udało nam się! W tym roku zebraliśmy ponad 76 kilogramów żywności! Wszystkie produkty zostały przekazane do Caritas Ziemi Lubelskiej, a następnie trafiły do potrzebujących w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce!

 

 

 


Samorząd Uczniowski

 

 

Opublikowano: 27.12.2019
A tu Gloria...

     Ostatni dzień zajęć przed Świętami Bożego Narodzenia był wyjątkowy. W naszej szkole odbyły się jasełka, spotkanie opłatkowe i szkolna wieczerza wigilijna. Wśród licznie przybyłych gości byli między innymi: Wójt Gminy Garbów Kazimierz Firlej, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Adamczyk, radni z Woli Przybysławskiej: Waldemar Paruch i Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Stanisław Sumorek, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Przybysławskiej Arkadiusz Bogusz, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Grażyna Adamczyk oraz Przewodniczący Rady Rodziców Paweł Jakubik.


     Uczniowie klasy VI, wsparci kolegami z kl. II, III i VII pod kierunkiem Jarosława Czępińskiego, Jolanty Michalskiej i Mariusza Gajosza przygotowali i przedstawili jasełka, których motywem przewodnim było przesłanie anielskie: „A tu Gloria…” Oglądając występy aktorów wspólnie dzieliliśmy się radością z narodzenia Jezusa Chrystusa.
Po przedstawieniu życzenia świąteczne złożyli dyrektor szkoły Agnieszka Jóźwiakowska oraz Wójt Gminy Garbów Kazimierz Firlej. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania dzielili się opłatkiem i dobrym słowem.
     Wyjątkowe spotkanie zakończyła wspólna wieczerza. Zebrani zasiedli do wigilijnego stołu przygotowanego przez Radę Rodziców.

 

Jarosław Czępiński

 

 

 

  

Opublikowano: 20.12.2019
Życzenia świąteczne

 

 

 

 

Opublikowano: 18.12.2019
„Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami”

    Uczniowie z oddziału 0 oraz klas I-III naszej szkoli wzięli udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Konkurs ten miał zainspirować dzieci do codziennego czytania i obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne. Uczniowie mieli za zadanie głośne czytanie wraz z rodzicami przez okres 21 dni. Otrzymali albumy, w których dokumentowali postępy w czytaniu za pomocą naklejek ze Słodziakami.



    W dniu 26.XI. 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie akcji w formie „Dnia Głośnego Czytania ze Słodziakami”. Uczniowie słuchali fragmentów książki : „Przygody Gangu Słodziaków”, wykonywali szereg ćwiczeń, krzyżówek i rebusów. Mieli okazję wykazać się wiedzą z zakresu ekologii. Na zakończenie każda drużyna posadziła swoje własne naturalne Magiczne Drzewo Słodziaków. Fotorelacja z tej uroczystości została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu. Prace naszych uczniów oraz uczniów z innych szkól można podziwiać wchodząc na stronę:

www.szkolneprzygodyslodziakow.pl

Mamy nadzieję, że działanie to zainspiruje dzieci do dbania o najbliższe otoczenie i uwrażliwi je na rolę drzew w środowisku oraz zachęci do systematycznego czytania.



A. Bukowska
J. Michalska

 

 

Opublikowano: 18.12.2019
Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego: „Aniołek Bożonarodzeniowy”

   Dnia 12.XII.2019 roku jury w składzie: p. A. Jóźwiakowska, p. A. Bukowska i p. J. Michalska wyłoniło zwycięzców spośród 64 uczestników z 3 szkół podstawowych w 3 kategoriach wiekowych.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!


Lista zwycięzców oraz osób wyróżnionych:
Link do protokołu

 

 

 


A. Bukowska J. Michalska

 

 

 

Opublikowano: 09.12.2019
Kraina Lodu 2

 

        

      Szósty grudnia, imieniny Św. Mikołaja to czas radości, szczególnie dla dzieci. W naszej szkole uczniowie z klas „0” – III miały ten dzień bardzo udany. Wychowawczynie wspólnie z rodzicami zorganizowały tego dnia wyjście do Multikina w Lublinie na projekcję filmu „Kraina Lodu 2” oraz do centrum zabaw „Koziołek”. Celem tego wyjazdu było nie tylko miłe spędzenie czasu grudniowego, ale również realizacja podstawy programowej obowiązującej w szkole. Uczniowie zostali zapoznani z wyglądem Multikina, sal kinowych. Przypomniane zostały im zasady zachowania się w miejscach publicznych i związanych z „kulturą”. Zabawy ruchowe w „Koziołku” przyczyniły się do ciekawszej formy realizacji zadań wychowania fizycznego, które obowiązują w każdej szkole. Najważniejszym celem tego wyjazdu było bezpieczne zachowanie w środkach transportu publicznego, w sali zabaw, na ruchomych schodach i podczas przechodzenia przez jezdnię. Wszyscy wracali bardzo zadowoleni. Po powrocie do szkoły na dzieci czekały paczki od Mikołaja, a niektórych Mikołaj odwiedził w klasach. Chciałoby się powiedzieć – „Więcej takich radosnych dni!”.

Dorota Poczek

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: 08.12.20199
Dzień Nauki

      5 grudnia rozpoczął się w naszej szkole nietypowo. Uczniowie klas 4-8 początkowo zebrali się w jednej z sal by obejrzeć prezentację dziewczyn z klasy 6 dotyczącej noblistów polskich. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem i uwagą. Następnie wszyscy zostali podzieleni na 4-osobowe zespoły, których zadaniem było rozwiązanie zagadki dotyczącej Leonarda da Vinci, a dokładnie zniknięcia jednego z Jego dzieł – Mona Lisy. Rozwikłanie problemu nie było łatwe, ponieważ uczniowie mieli przed sobą 5 zadań do wykonania, a raczej – rozkodowania. Wszyscy pracowali dzielnie, ale jedynie jedna zwycięska drużyna otrzymała kod do kłódki, w której znajdowały się nagrody oraz odpowiedz na nurtujące od początku pytanie: „Kto ukradł Mona Lisę?”. Kolejnym etapem była nietypowa lekcja fizyki i chemii, którą przedstawiła grupa „Zelektryzowani”. Wzięły w niej udział między wszystkie dzieci z naszej szkoły. W programie pokazano wiele ciekawych doświadczeń i eksperymentów chemicznych. Podczas pokazu widzowie mieli możliwość czynnego udziału w eksperymentach, co wzbudziło ich szczególne emocje i zainteresowanie.

 

 

Katarzyna Badeńska

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: 08.12.2019
Andrzejki 2019

      Wróżby, przepowiednie i dobra zabawa – tak w skrócie można opisać tegoroczne andrzejki. Impreza zaczęła się od otwarcia sali wróżb, do której każdy mógł wejść i sprawdzić nie tylko swoją przyszłość, ale również to, jak będzie miała na imię zbliżająca się miłość. Nawet opiekunowie kusili się na sprawdzenie swojego losu i niejednokrotnie przepowiednie nie były łaskawe. Całe szczęście rodzice czekali w pogotowiu z pysznościami, które z pewnością poprawiły nastrój wszystkim. Z tak pozytywnymi emocjami rozpoczęła się dyskoteka. Niemalże wszyscy uczniowie ruszyli do tańca, a impreza była tak znakomita, że aż nie chciało się kończyć… Mamy nadzieję, że tak aktywny udział w zabawie będzie zawsze normą.

 

Katarzyna Badeńska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: 08.12.2019
Szkolny Dzień Tolerancji

 

     19 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Tolerancji. W tym wyjątkowym dniu uczniowie i nauczyciele mieli możliwość przebrania się tak, aby wyglądać inaczej niż zawsze. Ponadto naszym zadaniem było przygotowanie dłoni wyciętych z papieru, na których pisaliśmy czym dla nas jest tolarancja. Dzięki temu, na jednej z przerw, stworzyliśmy wspólnie ziemię tolerancji, którą otaczały nasze kolorowe dłonie.

 

 

 

 

 

 

Karolina Sugier uczennica klasy VIII

 

 

 

 

 Opublikowano: 04.12.2019
Ogłoszenie - Zebranie

 

 

 

 

Opublikowano: 29.11.2019
Wielcy Polacy

     Dnia 29 listopada 2019 roku o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie odbył się konkurs o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z klasy ósmej - Karolina Sugier, Amelia Gawron, Kamil Olszak oraz Angelika Smolak, jako osoba rezerwowa. Pytania były losowane przez wybraną osobę z drużyny. W każdej kolejce grupa odpowiadała na jedno pytanie. Poprawna odpowiedź była nagradzana jednym lub dwoma punktami, w zależności od wyczerpania tematu. Nasza szkoła zdobyła łącznie 12 na 12 punktów. Dzięki temu zajęliśmy pierwsze miejsce.

     W nagrodę otrzymaliśmy nagrody książkowe oraz dyplomy dla uczestników. Przygotowania do tego konkursu były dosyć ciężkie, ale dzięki zaangażowaniu i wsparcia Pani Agnieszki Sulej daliśmy radę.


Karolina Sugier - uczennica klasy VIII

 


 

 

Opublikowano: 27.11.2019
Konkurs Plastyczny : „Aniołek Bożonarodzeniowy”

 

Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego :
„Aniołek Bożonarodzeniowy”


Zapraszamy do udziału !!!!

 

Anna Bukowska
Jolanta Michalska

 

 

Opublikowano: 26.11.2019
Wizyta na poczcie

 

     Dnia 26 listopada 2019r. dzieci z obu grup przedszkolnych wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty oraz pracą listonosza. Przedszkolaki poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.



Aneta Kuśmirek

 

 

Opublikowano: 25.11.2019
Dzień Pluszowego Misia

     25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, , brały udział w konkurencjach „Niezgrabna łapka misia”. Na zakończenie każda grupa przygotowała pracę plastyczną pt: „Mój Pluszowy Miś”
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.




Aneta Kuśmirek

 

 

Opublikowano: 20.11.2019
UWAGA !!! Zbiórka żywności

 

 

Opublikowano: 13.11.2019
Jestem Polakiem i jestem z tego dumny

 

    11 listopada to wyjątkowa data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność oraz męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Nasi uczniowie również pamiętają o ważnej dacie w historii naszego kraju i dlatego już 7 listopada społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj Niepodległości.
     Uroczystość przygotowana została przez uczniów klasy II i III, podczas której wybrzmiały piękne wiersze mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest OJCZYZNA i WOLNOŚĆ. Uczniowie, nauczyciele i rodzice wysłuchali utworów „Pieśń o Wodzu Miłym”, „Polska flaga” oraz wierszy i informacji o faktach i postaciach historycznych.
     Święto Odzyskania Niepodległości to bardzo ważny i szczególny dzień, podczas którego wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice mogą stworzyć piękną, patriotyczną wspólnotę i wyrazić swoją dumę z bycia Polakiem.



Wychowawczynie klas II i III
Małgorzata Matraszek, Jolanta Michalska

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: 12.11.2019
 

 

Opublikowano: 11.11.2019
11 listopada - Święto Niepodległości

 

 

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada

 

 

Opublikowano: 03.11.2019
Ślubowania nadszedł czas

     W poniedziałek 14 października 2019 r., zgodnie z tradycją, w naszej szkole odbyło się uroczyste „Ślubowanie klasy I”. Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie hymnu Polski, piosenki, tekstów wierszy, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
     Od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Pierwszaki ubrani w strój galowy prezentowali się pięknie na tle przygotowanej dla nich dekoracji w sali gimnastycznej. Część artystyczna przygotowana została przez klasę I i Samorząd Uczniowski. Po jej zakończeniu w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Agnieszka Jóźwiakowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając specjalnym ołówkiem - jak czarodziejską różdżką - ramion swoich podopiecznych.
      Po ślubowaniu nastąpił czas wręczania dzieciom prezentów. Pierwszaki otrzymały pierwsze legitymacje szkolne od pani dyrektor, drobiazgi przydatne w szkole od oddziału przedszkolnego i klasy drugiej, a od rodziców - słowniki ortograficzne i liczydła.
Na zakończenie przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego zaprosił klasę I, panią Dyrektor, Grono Pedagogiczne i pracowników szkoły na słodki poczęstunek.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

 

Dorota Poczek

 

Opublikowano: 25.10.2019
Wycieczka do piekarni


     W naszym przedszkolu realizowaliśmy tematykę, dotyczącą pieczenia chleba.
Celem zajęcia było poznanie kolejnych etapów jego powstawania , począwszy od siewu zboża poprzez zbiory i wypiek w piekarni. Dzieci poznały także różne rodzaje mąk oraz ciemnie i jasne pieczywo. Inauguracją całego zajęcia była praca plastyczna pt.”Moje pieczywo”, podczas której pobudziliśmy sensory zapachowe posypując pomalowane przez nas ilustracje różnymi przyprawami: czosnkiem, kminkiem, cynamonem…

     Aby usystematyzować wiedzę, 25 października 2019r. dzieci z obu grup przedszkola oraz pierwsza klasa udały się na wycieczkę do piekarni „Kolstar” w Starościnie. Podczas zwiedzania miały możliwość zobaczyć jak wygląda placówka od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. W piekarni wszystko było ciekawe, największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi pączkami. Dziękujemy właścicielom i pracownikom, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni.



Aneta Kuśmirek

 


 

Opublikowano: 25.10.2019
UWAGA !!!
KONKURS MATEMATYCZNY - ALFIK

W środę 27.11.2019r w Szkole Podstawowej w Woli Przybysławskiej odbędzie się XV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO - ALFIK.
Szczegóły konkursu znajdziesz na stronie www.jersz.pl znajdziesz tam regulamin oraz zadania z poprzednich edycji konkursu. Jeśli zdecydujesz się na udział w zabawie, zgłoś to nauczycielowi matematyki. Koszt udziału to 10zł, zapisy trwają do 4.11.2019r.

 



Życzę sukcesów i zapraszam.
Jolanta Okuniewska

 

 

 

Opublikowano: 21.10.2019
Bombki i zbroje.. to dopiero dzień pełen wrażeń!

21 października odbyła się wycieczka dla klas 4-8 do Sandomierza. Wyruszyliśmy o 6.30 spod szkoły, aby zdążyć na czas do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Fabryka to miejsce wspomnień z dzieciństwa niektórych uczniów klasy 8, gdyż kilka lat temu mieliśmy okazję odwiedzić to miejsce. Zobaczyliśmy tam różne sposoby przyozdabiania choinek oraz mieliśmy przyjemność zobaczyć cały proces tworzenia bombek, nawet tych, o różnych kształtach. Ostatnim punktem w tym magicznym miejscu były warsztaty, na których każdy mógł się wykazać artystycznie ozdabiając swoją bombkę według własnego pomysłu. Następnie odwiedziliśmy Sandomierz. Mieliśmy przyjemność spacerować śladami "Ojca Mateusza" na rynku oraz zwiedziliśmy zbrojownię. Zdecydowanie najwięcej emocji wzbudziła możliwość przymierzenia historycznych strojów oraz sprawdzenia oręża. Zwieńczeniem naszego pobytu w Sandomierzu było podziwianie pięknych widoków z Bramy Opatowskiej.
To był dzień pełen wrażeń, który pozostaje w naszej pamięci na długo.



Karolina Sugier uczennica klasy VIII
 Katarzyna Badeńska

 

 

Opublikowano: 20.10.2019
Bicie rekordu WOŚP - Przywracanie akcji serca

16 października obchodzimy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i to właśnie z tej okazji nasza szkoła wzięła udział w akcji bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy organizowanej po raz kolejny przez WOŚP. Głównym celem było wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Nasi dzielni uczniowie z klas IV – VIII zostali poinstruowani oraz zapoznani z filmem instruktażowym o tym jak powinni zachować się podczas udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Następnie 46 uczniów zostało podzielonych na osiem zespołów ratunkowych i bez przerwy od godziny 12:00 do godziny 12:30, prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Jesteśmy ogromnie dumni z naszej wspaniałej młodzieży i dziękujemy za uczestnictwo!

 

 

Katarzyna Badeńska

Opublikowano: 14.10.2019
Dzień Nauczyciela

„Chociaż trzeba mieć cierpliwość jak aniołów sto, z uśmiechem przekazywać tyle wiedzy, Nauczyciel to potrafi bez wyjątku aż do piątku no a za to od nas szóstka się należy!” – tak właśnie brzmiały słowa piosenki wykonywanej przez uczniów w wyjątkowym dniu - Dniu Nauczyciela. 14 października to specjalny dzień, a szczególnie w tym roku nasi podopieczni zaskoczyli z pewnością niejednego uczestnika tych obchodów. Po odegraniu zabawnej scenki, przyszedł czas na życzenia. Nie były one typowe, tym razem do słów zostały dołączone zabawne prezenty dla poszczególnych pracowników. Ponadto każdy nauczyciel otrzymał “swój portret” wykonany przez uczniów. Ciekawe czy wszyscy rozpoznali siebie.
Życzymy, aby uśmiech z tego dnia pozostał na twarzach wszystkich na każdy kolejny dzień!

 

Katarzyna Badeńska

Opublikowano: 10.10.2019
Wyjazd do Teatru H.Ch. Andersena

W październiku młodsze dzieci z naszej szkoły : 5-6 - latki oraz klasy I-III, wybrały się do Lublina na spektakl teatralny pt. „ Koziołek Kręciołek’’. Autor tekstu tego widowiska – Zbigniew Dmitroca napisał wiele książek dla dzieci. Na scenie teatru dzieci śledziły losy głównego bohatera koziołka, który wyruszył z miasta Lublina do innych miast Polski w poszukiwaniu przygód. Dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do szkoły.


Agata Sołyga

Opublikowano: 01.10.2019
 
Do przedszkola przyszła jesień

Idzie jesień
T. Śliwiak
Idzie łąką, idzie polemr> Pod złocistym parasolem.

Gdy go zamknie – słońce świeci.
Gdy otworzy - pada deszcz.

Kto to taki? Czy już wiecie?
Tak! To właśnie jesień jest!



    Jesień to barwna pora roku, która stwarza szerokie możliwości w zakresie wymyślania zajęć dydaktycznych i rozrywek dla dzieci. W przedszkolu można zorganizować cały cykl zajęć dotyczących jesieni, począwszy od przedstawienia dzieciom najbardziej istotnych cech tej pory roku. Dzieci uczą się, od kiedy do kiedy trwa jesień i jakie zmiany zachodzą w tym czasie w przyrodzie. W trakcie zajęć w przedszkolu dzieci mogły brać udział w zgadywankach słownych, słuchowych oraz smakowych związanych z jesienią czy poznawać wiersze tematycznie odnoszące się do tej pory roku. Jeśli tylko pogoda na to pozwalała, przedszkolaki wybierali się na szkolny plac i razem obserwowali zmieniające się kolory drzew oraz chodząc po liściach nasłuchiwali ich szelestu. To doskonała okazja do zapoznania się z popularnymi gatunkami drzew, liści i owoców. Dzieci mogły zbierać liście i tworzyć z nich barwne bukiety. Takie zajęcia uwrażliwiają dzieci na piękno przyrody i uczą poszanowania tego, co nas otacza. Podczas zajęć nie zapomnieliśmy również o zdrowych witaminkach w postaci owoców i warzyw, które szczególnie jesienią służą naszemu zdrowiu.



Aneta Kuśmirek

 

 

Opublikowano: 01.10.2019
 Wsparcie schroniska w Puławach

Samorząd uczniowski wraz z opiekunkami zakończył już zbiórkę karmy, która została przekazana podopiecznym Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczniów, którzy przynieśli pokarm dla zwierząt i dziękujemy inicjatorce całego przedsięwzięcia – Angelice Smolak. Nasza szkoła dostała też specjalne podziękowania za wsparcie.
Oby tak dalej!


Katarzyna Badeńska

 

Opublikowano: 30.09.2019
Sto lat, sto lat… chłopcy!

 

30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka, który rozpoczął się życzeniami i słodkim poczęstunkiem. Po lekcjach świętowaliśmy ten szczególny dzień nie tylko w klasach, ale również podczas dyskoteki. W czasie zabawy i tańców można było odwiedzić kawiarenkę zorganizowaną z okazji tego dnia. To właśnie tam można było spróbować pysznych ciast i napić się ciepłej herbaty. Pieniądze zebrane podczas imprezy zostały przeznaczone na potrzeby SU.

 

Angelika Smolak uczennica klasy VIII

 


 

Opublikowano: 30.09.2019
Dzień Chłopaka w naszym przedszkolu

Dzień Chłopaka w przedszkolu jest coroczną imprezą, 30 września 2019r. dziewczynki wręczały chłopcom upominki i złożyły życzenia. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci oraz dobrej zabawy przy dziecięcych przebojach. Myślę, że chłopcy długo będą wspominać ten radosny dzień.

 

 

 

Opublikowano: 27.09.2019
Wycieczka do parku w Kozłówce

Dnia 27 września 2019 r. dzieci z obu grup przedszkolnych oraz z klasy II wybrały się na wycieczkę do parku w Kozłówce. Pogoda nam sprzyjała, a park to piękne miejsce, szczególnie, gdy jest zaczarowane kolorami jesieni. Przedszkolaki i starsze dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, rozpoznawały drzewa i ich owoce. Zbierały kasztany i kolorowe liście, słuchały odgłosów przyrody. Dzieci mogły też zaobserwować różne rodzaje bażantów hodowanych w parku. Na pewno wyczekiwanym punktem zwiedzania był duży plac zabaw na którym mogły trochę się pobawić. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych przeżyć i wspomnień. Wszyscy w wyśmienitych nastrojach, szczęśliwie powróciliśmy do szkoły.

 

 

Opublikowano: 26.09.2019
Narodowe czytanie 2019

W dniu 26.09.2019 w ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania odbyła się w naszej szkole uroczystość "Narodowego Czytania 2019". Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie.
W W prezentacji noweli "Katarynka" Bolesława Prusa w SP w Woli Przybysławskiej wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciel rodziców p. Milena Domińska oraz emerytowani nauczyciele p. Krystyna Wiśniewska i p. Ewa Filipiak.
Celem kampanii jest propagowanie znajomości literatury narodowej oraz upowszechnianie czytelnictwa.

 

Anna Bukowska

 

 

Opublikowano: 25.09.2019
Sprzątanie Świata

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły, zarówno ci mali jak i młodzież z klas starszych ruszyli do walki o czystą okolicę. Wyposażeni w rękawiczki, worki i dobry humor aktywnie włączyli się do akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „ NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!” i była to wspaniała lekcja poszanowania środowiska, na której wspólnie mogliśmy promować segregację śmieci oraz zmniejszyć negatywny wpływ człowieka na otoczenie. Zwieńczeniem całej akcji było ognisko.


Katarzyna Badeńska

 

Opublikowano: 23.09.2019
Rajd rowerowy

Dnia 23 września odbyła się wycieczka rowerowa po okolicach Woli Przybysławskiej (Orlicz, Wólka Kątna, Markuszów, Przybysławice). Uczniowie klas 7-8 wraz z opiekunkami wyruszyli około godziny 10:00. Pierwszym przystankiem był Orlicz, gdzie młodzież wykonała karty pracy związane z badaniem i obserwacją natury. Następnie podążając przez Wólkę zrobiliśmy sobie przerwę na posiłek i regenerację sił. W drodze powrotnej jechaliśmy przez Markuszków, Przybysławice aż w końcu dotarliśmy pod naszą szkołę.

 

Karolina Sugier uczennica klasy VIIIi>

 

 

Opublikowano: 20.09.2019
Spotkanie z Panią Policjantką

Dnia 20.09.2019r. na zaproszenie nauczycieli przybyła do naszej szkoły Pani Policjantka z Posterunku Policji w Jastkowie. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych oraz klas I-III, zgromadziły się w sali gimnastycznej, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania przedszkolaki oraz starsze dzieci dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności policyjna pałka oraz lizak, a także kajdanki, które okazały się bardzo ciężkie, szczególnie dla maluchów. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie szkoły. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

 

 



Aneta Kuśmirek

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano: 19.09.2019
Co łączy fizykę i historię…???

Siła, energia, napięcie i dobra zabawa. Tak właśnie uczniowie klas VI, VII i VIII spędzili czwartek 19 września. Dzień rozpoczęliśmy pokazem z fizyki, na którym zostały poruszone tematy dotyczące ciepła, ruchu obrotowego, prądu i rezonansu, a odważni mieli okazję asystować przy doświadczeniach.
Zobaczyliśmy jak funkcjonuje hotel, ponieważ w ramach niespodzianki znaleźliśmy się na tarasie widokowym Hotelu Victoria w Lublinie, gdzie rozciąga się przepiękna panorama całego Lublina. A później na Pokazach Historycznych już tylko Goci, Rzymianie i Gladiatorzy umożliwili poznanie nam kawałka historii, zarówno w postaci scen bitewnych jak i rekonstrukcji życia codziennego.


Mariola Jakubiec

 

Opublikowano: 02.09.2019
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 2 września 2019 roku miało miejsce uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Wszystkim życzymy sukcesów i mnóstwo uśmiechu na każdy dzień!

Szanowni Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie

Beztroski czas wakacji dobiega końca.

Zapraszamy zatem serdecznie

na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020, która odbędzie się

2 września 2019 r. o godzinie 10.15.

O godz. 9:00 zapraszamy wszystkich chętnych Uczniów i Rodziców

na Mszę św. inaugurującą nowy rok szkolny

w w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie.

 

 

Informacja RODO

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej umieszczone zostały na zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.p>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2014-2020 Szkoła Podstawowa w Woli Przybysławskiej