Witamy na stronach naszej witryny internetowej Darmowy Kurs CSS
  1. Archiwum
  2. O szkole
  3. Nasze sukcesy
  4. Edukacja przedszkolna
  5. Linki
  6. Absolwenci

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna  

Wycieczka do Lublina

Wycieczkę, która odbyła się 27. 09. 2018, zaczęliśmy od zwiedzania Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie. Głównym tematem była oferta techników, które znajdują się w tej placówce.

Mogliśmy odwiedzić stołówkę i sale, gdzie uczniowie nabywają umiejętności przydatne w przyszłym zawodzie. Pierwsze technikum, które odwiedziliśmy było gastronomiczne. Pani opowiadała na czym polega zawód kucharza oraz przedstawiła jak wyglądają poszczególne lata nauki.

Następnie mogliśmy się dowiedzieć na czym polega praca hotelarza. Uczniowie dzielili się na dwie grupy. Informacje przekazywane pierwszej grupie dotyczyły pracy w pokojach. W tym samym czasie druga grupa dowiadywała się jak wygląda praca w recepcji. Uczniowie technikum hotelarskiego opowiadali co trzeba umieć oraz jak wygląda wybór hotelu, w którym chce się pracować. Padło też parę ciekawostek od osób, które pracują w trakcie nauki.

Następne informacje dotyczyły technikum obsługi turystycznej. Dowiedzieliśmy się, że uczniowie przygotowują plany wycieczek oraz sami je organizują.

Ostatnim miejscem jakie odwiedziliśmy była Szkoła Branżowa Gastronomiczna I stopnia.

Mieliśmy okazję zobaczyć jak uczennice przygotowywały ciastka, a następnie się nimi poczęstować. Zdecydowanie posmakowały każdemu.

  

Kolejnym punktem wycieczki był Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej. Powodem, dla którego odwiedziliśmy uczelnię były pokazy chemiczne oraz fizyczne.

Podczas pokazów chemicznych mogliśmy zobaczyć wiele doświadczeń. Kilku osobom udało się asystować przy ich wykonaniu. Każdy z zaciekawieniem oglądał wszystkie zjawiska. Niektóre sprawiały, że przyglądaliśmy się każdemu szczegółowi. A przy reszcie eksperymentów? Przy reszcie każdy zasłaniał uszy. I to dosłownie.

Gdy poszliśmy do uniwersytetu, w którym miały się odbyć pokazy fizyczne większość osób zaciekawiły eksperymenty na korytarzu. Mogliśmy je sami przeprowadzać, dzięki przyciskom, które aktywowały zjawiska. Przy eksperymentach fizycznych nie trzeba było zatykać uszu, ale dokładnie się przyglądać, by wychwycić każdy szczegół.

Było bardzo ciekawie, a profesorzy prowadzili eksperymenty w interesujący oraz zabawny sposób. Przez krótki czas mogliśmy się poczuć prawdziwymi studentami.       

Uczennica klasy VIII- Amelia Smolak