Witamy na stronach naszej witryny internetowej Darmowy Kurs CSS
  1. Archiwum
  2. O szkole
  3. Nasze sukcesy
  4. Edukacja przedszkolna
  5. Linki
  6. Absolwenci

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna  

Sprzątanie świata – „AKCJA SEGREGACJA – 2x częściej, 2x czyściej”

Sprzątanie świata w naszej szkole miało w tym roku nieco inny charakter. Poza zadbaniem o teren wokół naszej szkoły miała również miejsce „Akcja segregacja” - to kampania, której celem była promocja segregacji śmieci, uświadamianie społeczności lokalnej jak należy sortować i segregować odpady.

Dzieci wraz z opiekunami oddziałów młodszych zorganizowali pikietę i spacerując po Woli Przybysławskiej głosili hasła nawołujące do szanowania otaczającej nas przyrody, do sprzątania odpadów i ogólnej pomocy przyrodzie. Dzieci w tym celu wykonały transparenty z hasłami nawołującymi do dbania o przyrodę oraz plakaty informacyjne dotyczące segregacji śmieci. Dodatkowo zostały również zaprojektowane i wydrukowane ulotki informacyjne zawierające krótkie wytyczne dotyczące segregacji śmieci. Ulotki zostały rozdane rodzicom, mieszkańcom napotkanym podczas przemarszu oraz wrzucone do skrzynek pocztowych mieszkańców naszej miejscowości.

    

Uczniowie starszych klas wybrali się do pobliskiego lasu, by tam również pomóc przyrodzie i pozbierać napotkane śmieci.

Po ciężkiej pracy i wysiłku wszyscy uczniowie mogli spędzić chwilę przy ognisku, które stanowiło doskonałe zakończenie tego pracowitego dnia. Niektórzy nawet pokazali swoją inwencję twórczą i na ognisku upichcili nie tylko kiełbaskę.