Witamy na stronach naszej witryny internetowej Darmowy Kurs CSS
  1. Archiwum
  2. O szkole
  3. Nasze sukcesy
  4. Edukacja przedszkolna
  5. Linki
  6. Absolwenci

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna  

Narodowe Czytanie  w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 24.09. br. w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. O godzinie 11.30 wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zebrali się  w  sali gimnastycznej by wysłuchać fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Uroczystości przewodniczyła Pani Dyrektor Agnieszka Jóźwiakowska, która odczytała list prezydenta Andrzeja Dudy wystosowany specjalnie na okazję  tejże akcji. W ten sposób wprowadziła nas w tematykę  tego przedsięwzięcia, jego cele i założenia.

Czytanie to miało niecodzienny charakter, ponieważ do akcji włączyli się  rodzice naszych wychowanków. Wraz ze swoimi pociechami prezentowali własną interpretację „Przedwiośnia”. W akcji wzięły udział Panie: Violeta Karapuda, Milena Domińska, Iwona Piętka oraz uczniowie klasy V: Szymon, Weronika i Mateusz.

Prezentowane fragmenty były niezwykle wzruszające. Poprzez ukazanie losów głównego bohatera - Cezarego Baryki, dowiedzieliśmy się, że droga do odzyskania niepodległości przez Polskę była niezwykle żmudna, trudna i wymagała ogromnej odwagi oraz poświęcenia ze strony narodu polskiego. Lektura skłaniała do refleksji nad tym, czym jest wolność i jak ogromna jest jej wartość.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej uroczystości a w szczególności rodzicom, którzy z pasją i zaangażowaniem zaszczepiali w dzieciach pasję  czytelniczą. Liczymy na współpracę w przyszłym roku.

              Agnieszka Sulej- nauczycielka języka polskiego