Witamy na stronach naszej witryny internetowej Darmowy Kurs CSS
  1. Archiwum
  2. O szkole
  3. Nasze sukcesy
  4. Edukacja przedszkolna
  5. Linki
  6. Absolwenci

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna  

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Jednym z zadań „Szkolnego programu wychowawczo – profilaktycznego” jest prowadzenie działań z zakresu promocji zdrowia. W ramach tych zadań uczniowie klasy drugiej i trzeciej przygotowali akcję uświadamiającą, jaki wpływ na nasze zdrowie ma przestrzeganie codziennej higieny osobistej.

Akcja odbyła się 19 listopada, w którym to dniu obchodzimy Światowy Dzień Toalet, a 15 października był Dniem Mycia Rąk. Przestrzeganie higieny jest ważne z różnych powodów, nie tylko czujemy się dzięki niej świeżo, ale także zapobiegamy wielu chorobom. Mycie rąk, koniecznie z użyciem mydła, to najskuteczniejszy sposób zapobiegania chorobom układu pokarmowego.

W ramach akcji profilaktycznej zorganizowanej dla uczniów klas młodszych odbył się konkurs sprawdzający wiedzę uczniów z zakresu higieny osobistej. Najmłodsze dzieci 3-4-5 i 6-latki odgadywały zagadki, a uczniowie klas 1, 2 i 3 udzielali odpowiedzi na wylosowane pytania. Wszyscy zostali zwycięzcami, wykazując się dużą wiedzą z zakresu przestrzegania higieny.

Jolanta Michalska