Witamy na stronach naszej witryny internetowej Darmowy Kurs CSS
  1. Archiwum
  2. O szkole
  3. Nasze sukcesy
  4. Edukacja przedszkolna
  5. Linki
  6. Absolwenci

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna  

Opublikowano: 13 czerwca 2019

Zasłuchani w Chrystusa

5 czerwca w Szkole Podstawowej w Woli Przybysławskiej odbył się VIII Parafialno-Gminny Konkurs Biblijny. Tegoroczną tematyką było nauczanie Jezusa Chrystusa zapisane w czerech pierwszych rozdziałach Ewangelii św. Marka. Uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami takimi jak: Z jakim problemem zmagała się teściowa Szymona Piotra? Czym żywił się Jan Chrzciciel? Jakie zadanie otrzymali od Jezusa apostołowie? Gdzie dokonało się uzdrowienie paralityka?

Do ósmej edycji Konkursu Biblijnego przystąpili uczniowie z siedmiu szkół podstawowych, łącznie 14 chętnych. Swoją wiedzę biblijną sprawdzali uczniowie z Bogucina (opiekun Halina Zarzeka), Garbowa (ks. Mateusz Wójcik), Lesiec (Małgorzata Wójtowicz), Ożarowa (Anna Sierzputowska), jak też z dwóch szkół spoza parafii Przemienienia Pańskiego w Garbowie. Na konkurs przyjechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach i Szkoły Podstawowej w Piotrowicach Małych ze swoimi opiekunami: Katarzyną Sałecką i Ewą Dadej. Nie mogło także zabraknąć reprezentantów gospodarza konkursu uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej.

    

Patronat nad Konkursem Biblijnym objęli proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego ks. Zenon Małyszek i wójt miny Garbów Kazimierz Firlej. – Poziom konkursu był naprawdę bardzo wysoki, a wasza wiedza ogromna. Bardzo dużo wiecie, a jedna osoba z was nie popełniła w teście żadnego błędu. Wszystkim wam gratulujemy. Wasza obecność świadczy o tym, że już teraz każdy z was jest zwycięzcą. Reprezentujecie wasze szkoły, musieliście przecież przejść przez wewnętrzne eliminacje – mówił do uczestników ks. proboszcz Zenon Małyszek.

Zwycięzcą VIII Konkursu Biblijnego: „Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha” – Jezus mówi do nas w pierwszych czterech rozdziałach Ewangelii według św. Marka został z kompletem 30 punktów Mateusz Piętka, uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej. Drugie miejsca zajęła uczennica klasy VIII Katarzyna Gawron ze Szkoły Podstawowej w Leścach, a trzecie jej rówieśniczka ze Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej w Woli Przybysławskiej Amelia Smolak.

Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, wszyscy uczestnicy wyjechali z upominkami. Nie mogło też zabraknąć poczęstunku dla uczniów. Fundatorami nagród były Parafia Przemienienia Pańskiego w Garbowie, Gmina Garbów, zaś pyszności Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej.

Jarosław Czępiński