Witamy na stronach naszej witryny internetowej Darmowy Kurs CSS
  1. Archiwum
  2. O szkole
  3. Nasze sukcesy
  4. Edukacja przedszkolna
  5. Linki
  6. Absolwenci

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna  

Opublikowano: 31 maja 2019

V Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

30 maja 2019 roku, w naszej szkole, miał miejsce V Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów klas V szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Weronika Domińska, Zuzanna Kamińska i Gabriela Staniak. Gościliśmy także uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie, ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Garbowie oraz ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Przybysławicach.

Uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy, który obejmował zagadnienia z zakresu geografii, kultury i tradycji, polityki, sportu i turystyki. Ponadto test sprawdzał znajomość atrakcji turystycznych, ciekawych miejsc, świąt i zwyczajów oraz sławnych ludzi pochodzących z krajów anglojęzycznych. Pytania były szczegółowe i wymagały od uczestników nie tylko wiedzy, ale również poprawności językowej.

 

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce Weronika Domińska – Szkoła Podstawowa w Woli Przybysławskiej

II miejsce Oskar Krasa – Szkoła Podstawowa w Garbowie

III miejsce Maja Jedlińska – Szkoła Podstawowa w Garbowie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe: książki, kalendarze i inne upominki. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców.

Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach językowych oraz do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności z zakresu języka angielskiego.

                                                                                     Paulina Sowa